Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mániákus kézmosás. Van kiút?...

Mániákus kézmosás. Van kiút? Hogyan?

Figyelt kérdés
Mindent, amit idegen emberek már megfoghattak, azt koszosnak érzem. Kezet kell mosnom utána. Pl. a pénz. De minden olyan tárgyat amit haza viszek, meg szoktam mosni, különben egyszerűen képtelen vagyok használni. Vagy a csomagolásokat ha leveszem valamiről az után is. Ha tömegközlekedést használok vagy bevásárlás után is, otthon átöltözöm, mert abban a ruhában le sem ülök otthon. Voltam pszichológusnál, azt mondta semmi gond, mert összességében igazam van. De ezzel nagyon nehéz együtt élni. Ezért nem szeretek már vendégeket fogadni sem.

2013. júl. 13. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is napjában kb: ezerszer meg mosom a kezem,nem tudom elviselni ha koszosnak érzem.Ha bárki jön hozzám utána 99% hogy ki kell takarítanom.Azt hiszem egy kicsit tisztaság mániás vagyok.
2013. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez betegség sajnos orvoshoz kell fordulni. Nem egészséges a baktérium sem de ha nincs a közeledben egy kevés sem akkor mégis hogy tanulja meg az immunrendszered megvédeni önmagát? Keress jobb dokit!
2013. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is állandóan késztetést érzek arra, hogy kezet mossak. Nem bírok együtt élni a tudattal, hogy koszos a kezem, valósággal kezdem érezni egy idő után, hogy a kosz csikiz.:DD
2013. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Igazad van, kell az immunrendszernek egy kis baci. De nem tisztaságmániás vagyok, tehát nem a fertőtlenítés meg a minden csillog-villog a mániám. Az a bajom, hogy ami -mondjuk úgy, hogy- a kerítésemen kívül esik, azt azért érzem koszosnak, mert idegenek össze fogdoshassák, leköphetik, pl. részegek lehányhatták vagy lepisilhették...meg hasonlók. Nem fertőtlenítem és nem takarítok a lakásomat állandóan, de ha valamit beviszek, akkor vagy megmosom (egyszerű szappanos vízzel) vagy külön elkülönített részen van (pl. kamra polca) , ahonnan ha kiveszem akkor irány kezet mosni.

2013. júl. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!