Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek a szorongás...

Mit tehetek a szorongás leküzdéséért?

Figyelt kérdés

Régen nagyon nyugodt srác voltam, de a nagyon magas elvárások az iskolában és még elég sok minden hozzájárult, hogy gyakran szorongok, lányok között is nehezen oldódom, túl komoly vagyok.

Jóga, pilates, ilyesmik segíthetnek?

Köszönöm, 18F



2013. dec. 8. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Dűne c. sci-fi kb. első 30 oldala a félelem legyőzéséről szól. Hasznos.


Próbáld vizualizálni a következő szorongató esetedben, mi a legrosszabb lefolyása a helyzetnek. Megaláznak? Kinevetnek? Leköpnek? Semmibe vesznek? Szóval amitől legjobban félsz, azt. Aztán nézd tovább a homlokodban menő "mozit" és rá fogsz ébredni, hogy a kinevetést leköpést stb mind-mind túl fogod élni. Meglepő, mi?


A magam részéről kb. 21 éve jógázom, csak ajánlani tudom a hatha és a mantra jógát.


Üdv R.

2013. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet.


Az az igazság, hogy nem tudom meghatározni, hogy mitől is szorongok, nincsenek ilyen gondolataim, hogy leköpnének vagy megaláznának.

Talán jobb megfogalmazás, hogy félek, de nem tudom kitől és mitől.

Az önbizalmammal is gond lehet.

2013. dec. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!