Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem kevésnek magam...

Miért érzem kevésnek magam másokhoz képest? Főképp anyagilag.

Figyelt kérdés
Kevésnek érzem magam a munkahelyemen, nekem a legkevesebb a fizetésem, így más nők megtehetik hogy többet költenek magukra, fodrászhoz járnak hetente, márkás ruhákat vesznek, mindig tetőtől talpig ápoltak. Nem sokkal idősebbek tőlem, 4-5 évvel kb. Én meg sajnálom a pénzem egy részét elkölteni kozemtikusra, szoláriumra, sminkekre, fodrászra. Pedig ha költenék ilyenekre rajtam is biztos jobban látszana hogy foglalkozom magammal, költök magamra. De ahogy számoltam, heti 1x, heti 1 szemöldökfestés, havi 1 fodrász kb 10-12 e ft lenne. A környezetemben is ahol élek, pedig nem túl nagy, kb 20 ezer fős kisváros, az utcán is mindig tip-top nőket lehet látni. Épp ezért kevésnek érzem magam ezekhez az emberekhez képest. De annak meg nem látom értelemét, ahogy azért dolgozzak minden hónapban hogy a pénzem kb 80 %-át feléljem, és csak kb a 20 %-át tegyem félre. Ha akarok venni valami értékesebbet, arra is hónapon át kell gyűjteni, más meg megkapja a fizetését és megveszi, nem gondol a jövőre sem, hogy mi van ha egyszer vége a jónak és akkor meg egy ft-ja sem lesz mert mindent elkölt? Mit csináljak? Mi lenne a helyes, vagy hol van az arany középút? Ti hogy csináljátok hogy minden klappoljon? Pl most még tanulásra is kellene költenem, ami alsó hangon 150 e ft, közben meg annyi minden másra szeretnék gyűjteni, de most ezzel elmegy majd egy fél évnyi megspórolt pénzem!

2013. dec. 30. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én ezzel a tipp-topp kinézettel annyit kezdenék,hogy megcsinálom magamnak.Ezt is teszem.Fodrászhoz ritkán megyek.Van hajvasalóm,szemceruza,spirál...kikenem magam és már indulok is.Ezeket nem kell minden hónapban megvenni.A hajadat ha megmosod és ha akár csak kivasalod,beszárítod akkor is tökéletesen tud állni.Körmöshöz már nem járok,de így is szépek,bár nem hosszúak.És már spóroltál is egy kisebb vagyont ezzel.Próbáld ki ezt.Szerintem nem minden nő megy heti szinten fodrászhoz meg szemöldök festésre de mégis jól néz ki.Tőlem is mindig kérdezik,hogy most voltam fodrásznál mert jó a hajam.És meglepődnek ha azt mondom nem nem most kb.2 hónapja voltam.

Szóval így is lehetsz igényes nem kell rá ezreket költeni.

2013. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és azért mert te ezeket otthon magadnak megcsinálod semmivel sem vagy kevesebb mint aki több 10 ezret költ ilyenre havonta.
2013. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kisvárosban ilyenek az emberek, azt már megfigyeltem, még a közértbe is tip-top mennek.

Ahol meg én élek, ott meg épp ellenkezőleg van...aki netto 680 ezret keres, az a legigénytelenebb külsőre, meg nem mondaná róla az ember, hogy vezető beosztásban lévő nő.

2013. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ugyan már heti 10ezer ft sminkre....merő szánalom,és pénzkidobás.vagy úgy akarsz kinézni mint vmi rühes kikent liba? gondolod úgy nagyobb lenne az önbecsülésed,én pl szóba sem állok ilyenekkel...
2013. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is megcsinálom magamnak..fodrászhoz 3-4 havonta megyek el, kozmetikus egyáltalán nem járok. a szemöldökömet magamnak szedem, és minden reggel szemöldökceruzával satirozom..aki nem ismeri azt hiszi, hogy én kozmetikustol bukok a fodrászig..de nem. mindent megcsinálok otthon magamnak. nem kell ahhoz fodrászhoz járni hetente, meg kozmetikushoz, hogy tipptoppul nézhess ki.
2013. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!