Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg én vagyok szívtelen...

Tényleg én vagyok szívtelen és kegyetlen ember?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. Egész életemben nagyon kevés barátom volt, ez annak köszönhető, hogy nagyon erkölcsös és őszinte vagyok. Ha valami nem tetszik, azonnal kimondom őszintén, kertelés nélkül. Ha valaki olyat tesz, ami nem egyezik az értékítéletemmel, akkor azonnal megszakítom vele a kapcsolatot. Volt olyan barátnőm, akivel azért szakítottam meg a barátságot, mert csalta a párját és azt várta, hogy falazzak neki. Ezzel nem tudtam azonosulni és inkább megszakítottam vele minden kapcsolatot. Ez csak egy példa, de általában a barátokat is úgy próbálom megválogatni, mint a párkapcsolatomat, szigorúan az erkölcsi normáimnak megfelelően. Ebből kifolyólag viszont szinte mindig ugyanaz történik, egy idő után mindenkiről kiderül, hogy csalfa. Ha csalódom valakiben, akkor többé már nem tudok benne megbízni. (Persze nem apró dolgokról beszélek, hanem komoly problémákról.) Egyetlen barátnőm van csupán, aki már 15 éve barátnőmnek mondható. Ugyanez a helyzet a férfiakkal az életemben, három kapcsolatom volt csupán eddig (jelenleg még tart a harmadik), de mindhárom férfi részéről hiányoltam/hiányolom a tartást, a határozottságot és hogy tartsák magukat mindig a maguk normájához. Azt vettem észre, hogy az emberekben hiába van egy elképzelés, hogy mit várnak el másoktól, szinte mindig megalkudnak a végén. Számomra az is óriási csalódás, ha valaki kijelenti, hogy XY-nal soha többet nem beszél és mindennek elmondja, aztán pár nap múlva óriási békülés és utána mintha semmi nem történt volna. Én nem ilyen vagyok, ha valakiről kijelentem, hogy többet nem érdekel, akkor az úgy is van, nem csak kitalálom és utána változtatok a véleményemen. Akit szeretek, azért mindent megteszek, de aki eljátssza a bizalmam, azt törlöm az életemből.


Tegnap azt mondta egy ismerősöm, hogy szívtelen és kegyetlen vagyok és hogy senkit nem tűrök meg magam mellett. Ez nem igaz, rengeteg szeretet és törődés van bennem, amit nem tudok átadni az embereknek, mert folyamatosan csalódnom kell.


Tényleg az én hibám, hogy ennyire szigorú vagyok?



2014. jan. 15. 14:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Igy, első lépésként akkor lép az ember, ha pénzért elárulják. Pénzért érdekből aljas módom.Akkor igen.Akkor azonnal.Bár az okosabbja azért kivárja azt a pillanatot amikor totálisan bebizonyosodik előtte.
2014. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
97%
Te nem szívtelen és kegyetlen vagy, hanem nagyképű. Van egy normád, oké, de azt gondolod, te mindent tökéletesen csinálsz. És hopp ez már hiba a javából. Amúgy így tényleg csak elmarsz mindenkit magad mellől, ami lehet, hogy idős korodra balul fog elsülni, mert egyedül leszel. Az emberek hibáznak. Vannak hibák, amik megbocsáthatóak, el kellene fogadni, hogy nem vagyunk tökéletesek és nem egyformán ítéljük meg a dolgokat. Most nyilván különbséget kell tenni kis és nagy hiba között, abban egyetértek veled, hogy nem falaztál a "barátnődnek" a megcsalásban, ezt én sem tettem volna. De valamiért az az érzésem, te nagyon hamar ítélsz meg embereket egy-egy hibáról és nem hagysz javítási lehetőséget, hanem azonnal megszakítasz minden kapcsolatot.
2014. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
84%
Az a probléma, hogy az emberek nem kőből vannak. Változnak, alakulnak. Illetve, nem fekete-fehérek, hanem színesek. Az élet, az érzelmek nem olyan mint a matematika, hogy 2+2=4 és akármit csinálsz, az annyi. Az emberek több dolgot is érezhetnek egyszerre és lehetetlen vegytisztaságú dolgokat elvárni, hogy én most nem szeretem és akkor 100% és örökre. Ez a problémád, hogy ezt te nem tudod megérteni. Nem mondom, hogy veled van a baj, de az biztos, hogy másokra rá próbálod erőltetni az életformád, és ez baj. El kéne választani, hogy milyen vagy te és milyenek mások, és nem rájuk erőltetni. Azért mert valaki nem úgy él, viselkedik vagy szeret ahogy te elvárod, még nem azt jelenti, hogy rossz.
2014. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
elgondolkodtató a kérdésed. simán meg tudnám indokolni azt is, miért van igazad, és azt is, miért nincs :D úgyhogy talán inkább az számít igazán, hogy mennyire szoros a kapcsolatod azzal, akiben csalódtál. a csalfa barátnő esetében abszolút tudok veled azonosulni, én sem barátkozok olyannal, akivel ennyire különbözőek a normáink, persze nem haraggal szakítanám meg a kapcsolatot (hiszen nem is ellenem vétett, egyszerűen csak nem vágynék a társaságára) azt viszont abszolút nem értem, hogy miért probléma számodra, hogy két ember egymással kibékül? ezer oka lehet. és amúgy is: az, hogy valaki képes megbocsátani erény! sok esetben lehet kár, hogy te nem így látod.
2014. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
100%

ha egyáltalán felmerült benned ez a kérdés (Tényleg én vagyok szívtelen és kegyetlen ember?) akkor talán mégsincsenek olyan erős elveid, vagy te magad sem vagy biztos benne, hogy jól csinálod, nemde?!


ezen kellene elgondolkodni! Az álerkölcsösség nem erkölcsösség. Nem kell mindenki fölé emelkedni, ha nem akarod, hogy ilyeneket kapj!

2014. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg szerintem érdemes lenne elgondolkozni, hogy neked milyen problémád van, mert odáig normális, hogy van egy életszemléleted, de sajnos ez a görcsösség nem normálias.

Illetve mit csinálsz akkor ha TE hibázol? Leköpöd a türkörképed és nem állsz többet szóba magaddal? Vagy te sosem hibázol?

2014. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Ezerszer megbocsátottam már életemben én is. Többek között folyamatosan az első páromnak, aki égre-földre ígérte, hogy soha többet nem csal meg, aztán mégis. És elhittem az első pofon után, hogy nem lesz következő, aztán mégis. És soha nem bántóan mondom el a véleményemet az embereknek, hanem mindig ügyelek rá, hogy csak mint véleményt említsem, nem ítélkezve.

Nem vagyok nagyképű, sőt, magammal szemben vagyok a legkritikusabb. Saját magamnak még annyit sem engedek meg, mint másoknak magammal szemben.

2014. jan. 15. 14:34
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
És most másokon töltöd ki, hogy az első párod megcsalt? Nem kellett volna vele maradni az első megcsalás után, ez logikus. Az nem, hogy most mindenki mást rossznak látsz.
2014. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Igen, való igaz, hogy görcsös vagyok és sokkal több problémám van ebből adódóan, mint azoknak, akik nagy ívből tesznek a dolgokra és simán túl tudnak jutni a problémákon.


Gyerekkoromban folyamatosan megaláztak, kihasználtak. Folyton csak adtam az embereknek és ez mindig átment kihasználásba.


Természetesen én is hibázom, de ha valaki nem bocsát meg nekem, akkor nem hibáztatom érte, hanem viselem a tettem következményét. Jelzem, még sosem csaltam meg senkit.

2014. jan. 15. 14:36
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

17 Miért nem éled az életed? Az hogy önmagaddal szemben vannak normáid, és úgy teszel,és élsz az helyes, de más emberektől nem várhatod el, maximum annyit tehetsz, hogy a környezetedet tisztitod a nem kívánatos elemektől.Ennyi.

De elvárni más emberektől bármit is, ahhoz nincs jogod.Az ő cselekedetükért ők fizetik meg az árat.

2014. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!