Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg én vagyok szívtelen...

Tényleg én vagyok szívtelen és kegyetlen ember?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. Egész életemben nagyon kevés barátom volt, ez annak köszönhető, hogy nagyon erkölcsös és őszinte vagyok. Ha valami nem tetszik, azonnal kimondom őszintén, kertelés nélkül. Ha valaki olyat tesz, ami nem egyezik az értékítéletemmel, akkor azonnal megszakítom vele a kapcsolatot. Volt olyan barátnőm, akivel azért szakítottam meg a barátságot, mert csalta a párját és azt várta, hogy falazzak neki. Ezzel nem tudtam azonosulni és inkább megszakítottam vele minden kapcsolatot. Ez csak egy példa, de általában a barátokat is úgy próbálom megválogatni, mint a párkapcsolatomat, szigorúan az erkölcsi normáimnak megfelelően. Ebből kifolyólag viszont szinte mindig ugyanaz történik, egy idő után mindenkiről kiderül, hogy csalfa. Ha csalódom valakiben, akkor többé már nem tudok benne megbízni. (Persze nem apró dolgokról beszélek, hanem komoly problémákról.) Egyetlen barátnőm van csupán, aki már 15 éve barátnőmnek mondható. Ugyanez a helyzet a férfiakkal az életemben, három kapcsolatom volt csupán eddig (jelenleg még tart a harmadik), de mindhárom férfi részéről hiányoltam/hiányolom a tartást, a határozottságot és hogy tartsák magukat mindig a maguk normájához. Azt vettem észre, hogy az emberekben hiába van egy elképzelés, hogy mit várnak el másoktól, szinte mindig megalkudnak a végén. Számomra az is óriási csalódás, ha valaki kijelenti, hogy XY-nal soha többet nem beszél és mindennek elmondja, aztán pár nap múlva óriási békülés és utána mintha semmi nem történt volna. Én nem ilyen vagyok, ha valakiről kijelentem, hogy többet nem érdekel, akkor az úgy is van, nem csak kitalálom és utána változtatok a véleményemen. Akit szeretek, azért mindent megteszek, de aki eljátssza a bizalmam, azt törlöm az életemből.


Tegnap azt mondta egy ismerősöm, hogy szívtelen és kegyetlen vagyok és hogy senkit nem tűrök meg magam mellett. Ez nem igaz, rengeteg szeretet és törődés van bennem, amit nem tudok átadni az embereknek, mert folyamatosan csalódnom kell.


Tényleg az én hibám, hogy ennyire szigorú vagyok?



2014. jan. 15. 14:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
A végletek sohasem jók. Nyilván hatással van a mostani hozzáállásodra az, hogy korábban kihasználtak, bántottak, és akkor nem léptél, vagy nem tudtál tenni ellene. De nem az a megoldás, hogy akkor most zéró tolerancia van. Persze van, amit tényleg nem kell megbocsájtani, nem lehet. De pl. a barátaiddal lehetnél kicsit megértőbb, és persze saját magaddal szemben is egy pici lazaság jót tenni. Attól még megmaradhatnak az értékeid, de nem szabad ennyire komolyan venni mindent, főleg ami nem a te kapcsolatodat, párkapcsolatodat érinti, hanem mások kapcsolatait.
2014. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban folyamatosan megaláztak, kihasználtak. Folyton csak adtam az embereknek és ez mindig átment kihasználásba.


Ha te folyton adtál volna és önzetlen lennél, akkor az adás lételemeddé vált volna, és nem hangsúlyoznád ki.


Nem vagy adakozó, csak kifelé mutatod, mondod és muszályból teszed, de nem szívből. Aki szívből adakozó ember, az egyrészt természetes módon teszi, másrészt a lételeme és nem hangsúlyozza sosem nem mondja, hanem teszi a dolgát önzetlenül.

Neked nálad az adás muszályból van, mert folyamatosan hangsúlyozod.

2014. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod az egyik első hozzászólásodban, hogy nem ítélkezel. Erre rá tudnék cáfolni, hisz egyfajta ítélkezés az is hogy egy hiba után megszakítasz valakivel minden kapcsolatot. A barátnőd félrelép és nem falazol neki ez jogos, ezzel egyet értek hogy jól tetted, de azért mert ő bolond és ezt teszi ezért neked még nem kell megszakítani a kapcsolatot, nem téged csalt meg...az ő bolondságához neked nincs közöd. Itt lép életbe, hogy mégis ítélkeztél felette (is) és hagytad ott. Sok törődés és szeretet van benned? Ki iránt? Ha mindenkit ott hagysz egy-egy kisebb malőr után akkor kit szeretsz?
2014. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán ez nálad nem egy természetes eleme a karakterednek, hanem védekező mechanizmus mert nem tudtad feldolgozni azt, hogy egyesek bántottak amikor még túl naív voltál (elhitted, hogy többet nem csal meg stb). Akkor ez valóban nem normális. Az élet meg nem csak megcsalásból áll, és attól, hogy te nem támogatod más afférjait, még azon kívül lehetsz vele jóban.

Az a probléma a módszereddel, hogy az eredmény 100% megjósolható. Mivel egyik ember sem tökéletes, ezért teljesen biztos, hogy egy idő után kiderül róla valami amit te nem tudsz efolgoadni.

2014. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Te rosszul érzed magad abban a bőrben amit magadra próbálsz erőltetni, miközben távol áll az a jellem amit mutatni próbálsz kifelé.Előbb utóbb hasadás fog a személyiségedbe történni, ha nem hagysz fel ezzel az eröltetéssel.
2014. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
A jó útra térítés hol marad? Pláne, ha a barátaidról van szó. Azonnal faképnél hagyod őket. A társadalmi, erkölcsi normák megsértésével a emberek saját maguknak is ártanak, és pont a barátja "bünteti" meg elsőként érte, akinek őszintén el is mond mindent.
2014. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Az azonnal minden kapcsolatot megszakítással én sem értek egyet sok helyzetben.

Nekem is volt olyan, hogy egy nagyon jó barátomat mindennek elmondtam, mert nem válaszolt semmilyen megkeresésemre, telefonja "nem kapcsolható". Nyilván akkor is mondtam ilyet, hogy "én aztán soha többé nem hívom fel".


Aztán felhívott, elmondta, hogy miért nem reagált semmire, és ezerszer bocsánatot kért. Mivel teljesen logikus volt a dolog, és ha nem lettem volna neki fontos, akkor nem hívott volna fel, ezen okból gondolom nem is hazudik nekem, ezért nyilván semmi okom nem volt tovább haragot tartani vele. Ahogy leírtad: "nagy békülés", és megmaradt a több, mint 10 éves, gimi óta tartó barátság :)


Te egybitesen gondolkodsz, de a társas kapcsolatokban, ahol szubjektív tényezők is szerepet játszanak, szinte soha semmi sem annyira egyértelmű, mint a számítástechnikában az 1 vagy a 0.


Sok éremnek két oldala van, rengetegszer nem tudod, hogy mi van a másik oldalon.


A szeretet és a törődés nem csak a tökéletes embereknek jár.


Hogy a te hibád-e, hogy így viselkedsz? Nyilván a tiéd, hiszen te vagy te :D

Mondjuk pont a fentiek miatt, ez nem feltétlenül hiba. Te ilyen vagy, és kész.

Sokan (velem együtt) nem tudnak és nem is akarnának huzamosabb időt eltölteni egy ilyen ember mellett, mint te. Bár földhözragadt, racionális elme vagyok, empátiám azért van, és nem szeretem, ha a másiknak annyira nincsen, mint neked.

De ez nem baj, látod még barátod is van, aki elfogad így :)

2014. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ismerőseid tudják, hogy milyen vagy még az is kialakulhat, hogy ők is félni fognak melletted, és görcsösek lesznek, hogy nehogy olyat tegyenek ami miatt megutálod őket. Emiatt oda az őszinteség. Ezt nem sjanálod?
2014. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Még egy ami eszembe jutott:


Egy valóban adakozó ember, az nem várja meg, hogy kérjenek, az magától észre veszi a körülötte lévőket és ha módjában áll az ismeretleneket is. Az nem akkor hivogatja a telefonján az adakozó számokat, amikor nyomját a segitségkérést, hanem az ha van 2 Ft-ja, akkor 1-et oda nyom a másik kezébe. Vagy ha úgy itéli meg a helyzetet,hogy nem fogadná el a másik ember a pénzt, akor bevásárol pl.(most jobb példa nem jutott eszembe)

Egy önzetlen adakozó ember nem PR-es adományozó cégekhez fordul, hanem önmaga teszi a dolgát.Nem érdekli a társadalmi megitélés, nem érdekli semmi, sőt leginkább incognitóban cselekszik.Pl. Egy idős néniről tudja, hogy éhezik, és egy teli zacskó élelmiszert (frisset) letesz az ajtajai elé, amikor teheti, névtelenül.Vagy tudja, hogy egy gyereknél nehezebben vannak a szülők, mert elvesztette akármelyikük a munkáját, akkor pllusz egy szendvicset csinál és a gyereken keresztül átnyujtja. De ezer példát tudnék mondani.



Érzed a különbséget?

2014. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előttem már nagyszerűen leírták a dolgokat. Még annyit tudnék hozzáfűzni, hogy engem is hasonlóan aláztak egész fiatal koromban, otthon, suliban, mindenhol, ahol csak értek, a nevem pedig kuss volt. Most próbálom "kompenzálni" ezeket a sérelmeket, mégsem tudok veled teljes mértékben azonosulni.

Te leginkább az egyik rokonomra hasonlítasz, akit ugyan nem neveznék kegyetlennek, de borzasztóan végletekben gondolkodik, és ezzel a másik agyára megy. Sopánkodik, hogy ilyenek meg olyanok az emberek, és hogy ő soha többet nem beszél senkivel, közben meg kb. szívességet tesz ezzel, mert úgy menekül tőle mindenki.

Szerintem amiket felsoroltál magadról, azok nem erények, ne legyél büszke magadra. Oké, legyen gerinced, de ez azért túlzás. Értem én, hogy szinte sajnos mindenkiben csalódik manapság az ember, de ettől én miért savanyodjak be...?

2014. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!