Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy ember kinek van két...

Van egy ember kinek van két jó barátja, és te vagy közülük az egyik, néha miért érzed szarul magad ha mindhárman vagytok?

Figyelt kérdés

feltételezem nem én vagyok az egyedüli ebben a helyzetben


miért van néha az az érzésem, hogy ők ketten jobb viszonyba vannak mint velem a srác.


mintha a srác valami baromi hangulatember fóbiában szenvedne, annyira más mikor hárman vagyunk egy térben egyszerre.


én miért nem lehetek ez a középső ember? személyiségbeli kérdés ez, vagy mi?



2014. jan. 30. 20:01
 1/1 anonim válasza:

Vannak esetek, amikor megalapozott ez az érzés, mert a másik kettő egyértelműen jobb viszonyban van egymással, mint a harmadikkal.


Viszont ez nincs mindig így és itt jön képbe a pszichológiai tényező: ha valaki alsóbbrendűnek vagy hátrányban levőnek érzi magát adott társaságban ( legyen az 2,3,4,5....személyből álló ), az aligha a társaság miatt van. A magánéleti problémák köthetőek inkább ide, mert ezek vetülnek ki az emberi kapcsolatokra és amúgy mindenre, ami körülötted van.

Ha nem vagy megelégedve saját magaddal, akkor nem leszel megelégedve a másokhoz fűzött viszonyoddal sem. Ez érvényes barátságra is és érvényes párkapcsolatra is. Nem véletlenül van az sokszor, hogy adott párkapcsolat nem a közös problémák miatt megy tönkre, hanem az egyik fél magánproblémái miatt. Ugyanis te mindig úgy viszonyulsz a környezetedhez, ahogyan viszonyulsz saját magadhoz is. Ha az utóbbival gondok vannak, akkor az előbbivel is gondok lesznek. Aki nincs egyensúlyban saját magával, az nem lesz egyensúlyban másokkal sem.

2014. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!