Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiányzik ennyire a...

Miért hiányzik ennyire a gyerekkorom?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Van egy általános iskolám öcsém is, aki 3. osztályos. Van, hogy én viszem iskolába. Amikor meg az ált. isk.-be sokszor én irigykedve nézem, hogy milyen jó neki, hogy odajár még. Nagyon hiányzik a gyerekkorom. Akkor még minden jobb volt. Egyszerűen nem vagyok képes felnőni és feldolgozni azt, hogy nem sokára ki kell repülnöm a családi fészek, amikor befejeztem a főiskolát. Amikor pl. a tesóm mesét néz a tv-ben csak leülök mellé megnézni, mert akkor arra a rövid kis időre újra úgy érzem, hogy gyerek vagyok. Normális ez? Miért nem tudok felnőni?

2014. febr. 16. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Miért nem tudok felnőni?


Ne izgulj, magyarorszagon ez teljesen elfogadott es normalis..... (kulfoldon nem)

2014. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Velem is ugyan ez van... Arra gondolok hogy 10 eve voltam 8 eves milyen jo volt meg akkor :( es nem is akarok felnoni... Szomoru nagyon.. Mindig a kiskoromra gondolok,hogy milyen jo volt csak egy napra legalabb ugy visszamennek 18l
2014. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hellò. Nem tudom így, 4 évvel később hol tart az életed, de én is csak nemrégen ismertem fel valamit.


Ugyebár ismerjük a fősodor szajkózásokat?


Fel KELL(!) nőni. Nem.szabad a múltban élni, a múltba ragadni... stb stb.


A közhelyeket ismerjük. Ezzel kb mindenhol tele van a padlás. És kb annyira viszik előbbre az embert, mint evező a Titanicot.


Sokan a dogmák és a félelmen keresztüli frusztráció által hiszik, hogy na majd "jól összekapja magát" a másik.


A valóság az és erre én 40 felett jöttem rá, hogy az ember akkor ragad meg múltban, gyerekkorban, vagy pl mint én fiatalkorban, hogyha az jobb volt mint a jelen és a jelenünket nem tudjuk legalább olyan jó életminőségűvé tenni, mint a visszavágyott életszalaszunkat.


És ezen nem segít egyetlen sztereotípia vagy csernusi megmondóemberkedés.


Manapság sem a szülői nevelés sem a coaching sem az életgurus személyiségfejlesztés nem igazán a saját érdekeinkre rámutatva nevel, hanem inkább csak megfelelési kényszer generálásával. Ezzel viszont hosszútávon az a baj hogy nem leszünk vele önazonosak.


De a kérdésre visszazérve szerintem azért hiányzik a gyerekkorod amiért nekem a huszas éveim. Mert akkor jobb volt.

2018. febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Köszönöm a válaszodat #3-as! Sokat segítettél abban hogy hogyan kezdjem megoldani a problémámat! :)
2022. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!