Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Komoly gondok vannak az...

Komoly gondok vannak az önbizalmammal. Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom 8 hónapja, fantasztikus ember, türelmes, határozott, nagyon jól viseli a hülyeségeimet, egyszóval el tudom képzelni hosszútávon magam mellett.

A gond az, hogy elég komoly problémáim vannak magammal. Régen is voltak, de azóta fogytam 15 kilót, vékony vagyok (legalábbis a mérleg szerint), bár abszolút nem látom magam annak, sőt. Az elmúlt 10 évben nem volt olyan, amikor azt mondtam volna magamra, hogy MOST jól nézek ki, mindig csak utólag veszem észre hogy igen, akkor jó alakom volt.

Mindezekre még rásegítenek a párom lány barátai, meg az a nagyon szuper közösségi oldal. Látom őket nap mint nap, ők teljesen más világ, mint én, 20kiló smink, napi 50 kép "éppen edzek egyszál melltartóban" típusúak, szerintem magassarkúban járnak még otthon is, és hát az alakjuk is kifogástalan.

Én ennek a teljes ellentéte vagyok, inkább sportcipő-farmer kombót kedvelem, ami egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem öltözök nőiesen, csak nem annyira, mint ők. Sminkelni meg nagyon minimálisan.

Szóval mióta együtt vagyunk, még rosszabb, sírni tudnék már akkor is, mikor tükörbe nézek, és nem múlik. Borzasztó érzés, és nem akarom emiatt a barátom hibáztatni, mert ő meg tényleg megtesz mindent, de féltékeny is vagyok, nem is értem mit keres mellettem, és beleőrülök ebbe lassan, nem szeretném elüldözni magam mellől.

Gondolom nem én vagyok az első ember ilyen gondokkal, úgyhogy bármiféle segítség jól jönne.

Hozzátenném, hogy edzek, nem segít, ahogy a fogyás sem segített, az sem segít, ha másik leszólítanak az utcán, egyszerűen ezek nem növelik az önbizalmam egyáltalán.


2014. márc. 25. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichologus segit ezeket rendbe tenni :) ne felj hozza fordulni :)


Nekem is segitett elfogadni magam, es most tulsullyal is kivanatosnak es gyonyorunek latom magam, pedig nem 15 kg feleslegem van, hanem tobb. A kisugarzasom pedig jobb lett, es ezt a volegenyem is erzi. :) boldog vagyok :)

2014. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül téged választott a párod! Ha nem te tetszenél neki, akkor nem veled lenne!

A 20 kg smink, még a szemetet is magassarkúban viszem le típusú csajok feltűnőek, ezért megnézik őket a pasik, sőt a lányok is, de attól még nem hiszem, hogy a legtöbb ember ezt tartaná vonzónak, inkább túlzásnak tartják. Ez már elég szélsőséges stílus és magamutogatás.

Szerintem veled nincs semmi baj, csak ne olyanhoz akard magad hasonlítani, ami ilyen túlzás.

2014. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!