Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján "csodagyerek" vagyok? Kérlek olvassátok el, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Ez az írás felvázolja nagyjából szerintem, hogy milyen vagyok nagyjából. Érdekel a véleményetek.

17 éves fiú vagyok. A gond az, hogy valahogy nem találom a helyem a világban. Nem érzem magam emberek közé valónak. Kik vagyunk mi? Miért háborúzunk egyáltalán? Ha két nép találkozik, miért kell harcolni, miért nem tudják egy kézfogással elintézni? Ott vannak a Közel-Keleti harcok. Minek háborúznak? Országhatárokért? Az országhatár az én fogalmaim szerint egyenlő a sivatagba húzott vonallal. Rendben van, hogy kiharcolták, de egyáltalán milyen jogon osztjuk fel a Földet? Minden a természeté, nem? Tudom, hogy ezért fejlődtünk idáig, de jó-e ez vajon? Nem tudtunk volna egy minden szinten igazságos társadalmat kialakítani valami olyan módon, ami mindenkinek jó, olyan hatékony rendszerben, mint maga a természet?

Milyen jogon éljük fel a bolygót? Miért ölünk meg több millió csirkét azért, mert hat fajtársunk meghalt Thaiföldön? És akkor mi van? Képzeljétek már el, ha az állatok is így összefognának, államokat építenének, hol elnyomnának minket és minden vírusra (vagyis természetes tisztításra) ellenszert fejlesztenének ki, hogy véletlenül se haljon meg egy sem! Jól néznénk ki! Márpedig mi ezt csináljuk. Nincs kiválasztódás.

Középsulis vagyok. Két bajom van: az egyik, hogy az életünk tanulásra egy nagyon fogékony szakaszában teletömjük az agyunkat olyan baromságokkal, amiről valójában mindneki tudja, hogy sosem fogjuk használni. Azt megtanuljuk, hogy néz ki a szinuszgörbe, de azt nem, hogy mit kell csinálni, ha egy ember óra közepén összeesik. Minden kémiai képletet megtanulunk, de az emberi testbeszédet nem tanuljuk meg. Vagy azt, hogy hogyan kell túlélni egy balesetet mondjuk egy erdő közepén. Vagy hogy hogyan osszuk be hatékonyan a pénzt.

A másik: suliba járok és közben bármerre nézek, idióta, félrenevelt barmokat, rózsaszín pólós nyáladzó, hajukat vasaló és lábukat szőrtelenítő b_zikat látok, és idegesítő, egomániás, a testi vonzerejükbe beleőrült, hosszú műkörmös és minden mondatot az "ennyi" szóval befejező, állandóan pofákat vágó és cinikus lányokat, akik a fentebb említett típusú fiúkért vannak oda. Az idegesít leginkább, hogy én minden ilyenen elgondolkodok és megfontoltan élek, azok a barmok meg semmin nem gondolkodnak és mindent megkapnak. Most komolyan, mit kaphat egy normális lány ilyen diszkópatkány hülyéktől? Én, aki szerintem átlagon felüli intelligenciával rendelkezem és normálisan gondolkodom, persze eséytelenül indulok ezekkel a "divatos" s*ggfejekkel szemben. Divatos. Ezen is gondolkodtam már egy sort. Mi az, hogy divat? Nézzük kívülről: milliós (vagy inkább milliárdos) összegeket költünk arra, hogy adott korstílusnak megfelelő ruhadarabokat és ékszereket fejlesszünk ki. És mi a fenéért? Később úgyis eldobjuk őket, mert "kiment a "divatból"" Na tessék! Mindkét fogalmat csak mi találtuk ki, nem?? . Idegesít, hogy a sok hülye bele se gondol, csak büszke rá, hogy ő "menő" cuccokat hord, de nem is gondol bele, mit jelent az, hogy menő, kinek akar megfelelni, és, hogy az ízlését és így a lelki világát is mennyire manipulálja a média. Úgyis az lesz a "divatos", amit az amerikai divatipar annak akar bemutatni. Aztán vesznek pár "sztárt" -vagyis pár kiválasztott agyonsminkelt színészt, akihez valójában semmi közünk de mindegy- és ráaggatják, aztán már mindenki olyat akar. Én meg röhögök ezen, de csak magamban.

Ami tényleg idegesít az az, amit már írtam, hogy tényleg más nem gondolkodik el ilyeneken, csak él mint a dudva, mint egy állat, észre sem véve, h csak a környezete és a neveltetése manipulálja- és engem röhögnek ki, mert "máshogy élek". Mert mindenen elgondolkozok, és nem tartok be dolgokat. Mert nem fogadok el olyan elvont fogalmakat, mint a "divat". Most akkor legyek hülye, és ne gondolkozzak semmin és hagyjam, hogy megvezessenek, ahhoz hogy elfogadjanak? De tényleg. Engem normálisnak neveltek, csak az a baj, hogy nem látom, hogy belátható idő alatt kapnék valami jutalmat azért, mert normálisan élek és gondolkodok.

Én nagyon okosnak tartom magam. De ugyanakkor talán őrült is vagyok. Iszonyú haragot tud belőlem kiváltani, az, amikor engem kinéznek a megszólalásaim miatt, vagy az öltözködésem vagy viselkedésem miatt. Engem, aki mindenen elgondolkodik, mindent átrág, mindent megkérdőjelez és mindent kívülről néz. És olyan emberek, akiknek meg gőzük nincs semmiről, csak elfogadnak mindent úgy ahogy van. Nem tudom, meddig bírok még így gondolkodni. Néha jobban szeretnék átlaggyerek lenni. Egyszerűen nem tudok így hatásosan beilleszkedni, mert annyira máshogy gondolkozom és azt hiszem, valahol lenézek mindenkit, aki nem gondolkodik el dolgokon. Tudom, hogy nem szabadna, de iszonyúan dühít, hogy egyedül maradok az elveimmel. Nagyon sok mindent tudok (lexikálisan is),de ebben a világban ez nem elég, itt a hülyék hamarabb lesznek népszerűek. Valami olyasmit várok, hogy valaki felfedezzen, rájöjjön, hogy mennyi mindent tudok, tiszteljen ezért, hogy egy legyen egy lány, aki szeret és becsül ezért, aki engem választ egy divatmajom helyett, és hogy felfedezzenek. Mert szerintem nem vagyok teljesen mindennapi.

Szerintetek túlbecsülöm magamat? Lazítanom kéne az elveimen? Vagy hogyan mutassam meg a világnak magam?


2009. dec. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
100%
nem vayg csodagyerek..sztem jóh h elgondolkozol ezeken..deh kicsit túlzásba viszed és már az ego-d is megnőtt..szal próbálj sztem átlagosabb lenni mert ez így...
2009. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
Te is önelégült vagy picit, nem csak a rózsaszínfelsős b*zik.. :)
2009. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
100%

Uh, hát egy ilyen hosszú szövegre szinte illedelmetlenség rövid válasszal felelni, meg több mindent is kérdeztél, ezért akkor lássuk.


Az első téma, amiről beszélsz, a nacionalizmus eszméje, gondolom ismered. Te pedig egy kozmopolita vagy. Ezért nem jelent neked semmit az, hogy haza, az hogy országhatár. Közel-Keleten pedig az olajért háborúznak. Texas alatt van az egyik legnagyobb kőolajlelőhely, ám az USA azt tervezi, hogy máshonnan pótolja magának, majd mikor mindenhol elfogy, elkezdik kibányászni a saját földjükről, sokkal magasabb áron eladva, és így fognak profitot szerezni. De nem ez a lényege a kérdésnek.


Miért öljük le a csirkéket? Hogy megállítsuk a betegség terjedését. Azt mondod, hogy meghalt 6 ember. Aki nem halt volna meg, ha kivizsgálják az állatokat. De nem tették, és nem kockáztathatják mások életét. Azok az emberek is számítottak valakinek. Neked ők csak adatok. De gondolj bele, ha például az anyukád halt volna meg, csak azért mert evett abból a csirkéből, amit nem öltek meg, mert hogy "há' minek, meghaltak páran, nem para, nem öljük le a lehetséges fertőzötteket".


A buzík és plázarib@ncok témakör. Hangoztatod, hogy mennyire intelligens vagy. Tudod, az értelmes ember nem sztereotipizál, csak a buta. Azt mondod, ők a menők a csajoknál, mert bunkók, míg te, aki értelmes, nem. Gondolom rájöttél, hogy én sem vagyok egy falusi paraszt. Mások azt mondják, értelmes vagyok. Mikor mondják, megköszönöm. De nem hangoztatom, nem dicsekszem vele, úgy mit te. Rólad sugárzik, hogy lenézed a többi embert, mert hogy segg.fejek. A csajok nem azért bírják őket, mert f@szok, hanem mert közvetlenek, és nem árad belőlük a nagyképűség.


A divat. Nem kötelező követned, kialakíthatsz egy elegánsabb stílust, ami passzol hozzád. Nem kell mindenkinek úgy nyírnia a haját, és olyan ruhákat viselnie, amit a divat megszab. Ők inkább pont, hogy a gyengébb személyiségű emberek, akik talán soha nem találják meg a saját stílusuk.


Vegyünk engem. Kíváncsi vagyok, hogy ítélnél meg engem. Tudod, teljesen kopasz vagyok, bőrkabátba járok és gyúrok. Ha meglátnál, egyből mondanád, hogy gyökér kopasz kokszos f@sz. Úgy, hogy még nem is beszéltél volna velem, de már sztereotipizálnál. Jól kijövök a lányokkal, sok haverom van, és akad pár barát is. Mert nem nézem le a másikat. A probléma benned van.


Írod, hogy: "Iszonyú haragot tud belőlem kiváltani, az, amikor engem kinéznek a megszólalásaim miatt, vagy az öltözködésem vagy viselkedésem miatt." Nem bírod a kritikát. Te meg vagy bizonyosodva róla, hogy ha valamit te gondolsz, vagy csinálsz, azt tökéletes és jó, mert te vagy az Übermensch.


Szóval először magadban nézz körül. Szerintem egy kicsit antiszociális vagy. Vagy csak irigy vagy másokra, mert sikeresebbek a közösségben, mint te, és azzal vigasztalod magad, hogy ez azért van, mert primitívek ahhoz, hogy megértsenek. Ez nem így van.


18 éves fiú vagyok, szintén középiskolás, úgyhogy én is látom ami a suliba folyik. Én is elgondolkodom a dolgokon, csak úgy mint te. Ám mégis sikeres vagyok a lányoknál, és jól kijövök a többiekkel, csak úgy, mint akiket bírálsz. Akkor mégis hogy van ez?


A kérdéseid pedig: Igen, túlbecsülöd magad, nagyon.

Igen, lazítanod kéne az elveiden.

Legyél nyitottabb az emberek felé, ne ítéld el őket egyből, hogy egyszerűek, mint a faék, mert így csak a nagyképűség árad belőled, és senki sem lesz rád kíváncsi.

2009. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy csodagyerek,csak szeretsz filozofálgatni,meg ilyenek,és ha az ember sokat gondolkozik,akkor ez lesz a vége:) Én is ilyen vagyok,de egyáltalán nem tartom magam csodának :DDDD Inkább csak ilyen a személyiségem és kész.Amúgy szerintem hogy csodagyereknek tartod magad az nem abból adódik,hogy te vagy "túlfejlett",hanem a környezeted lehet elég pocsék,legalábbis én tök átlagosnak gondollak.Ami viszont valószínű abból adódik,hogy olyan emberekkel veszem körül magam,akik olyasmik,mint én (meg ezek szerint te is kb ilyen vagy,csak mi már egyetemisták vagyunk).


Végre valaki,aki felismeri,hogy a divatosság meg a diszkó hülyeség... hála istennek,hogy nem vagyok egyedül :) Mert ilyennel én se sokkal találkozom :))


És hogyha olyan környezetben vagy,ahol te nem vagy normális ezekkel a dolgaiddal,akkor valahol meg tudom érteni.hogy lenézed őket... Én a múltkor találkoztam a volt legjobb barátnőmmel a buszon,én gimibe mentem,aztán egyetemre,ő meg most vmi szakközépbe járt,de teljesen átvette azt az életstílust,ami ott van (na ez az,hogy abból én nem látok szinte semmit,ezért is volt olyan meglepő a viselkedése) olyan volt,mint egy hülye ostoba ribanc... És LENÉZTEM!!!! Érted???A saját régi legjobb barátnőmet!!!:( Úgy öltözik,mint egy ribanc,úgy is viselkedik... :( De ebből is látszik,hogy az ilyen ribancocskák is valahol jó emberek lennének,legalábbis némelyik,csak azért lettek ilyenek,mert ezt látják mindenhol,és meg akarnak felelni az elvárásoknak.Ne ez az,amit én nem akarok :P

2009. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem így kellett volna feltenned a kérdést, még egy ilyen anonim oldalon sem.:) Hogy netalántán különc, ufo, vagy nem evilágra való, kevésbé hangzott volna furcsán...:D Legfeljebb a többiek majd ez alapján kimondják rólad:DDD
2009. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
Csodabogár:D
2009. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanígy gondokozok 14/l ,de én nem tartom magamnak okosnak csak átlagnál jobb iq szinttel rendelkezőnek,akit már nehezebb becsapni,apám viszont tök ugyanúgy gondolkozik,mint te még az is,hogy okosnak tartja magát:) néha én teljesen elkeseredek amikor látoma tv-s reklámokat pl. a sparos,h négy éveseknek való hülyeségekkel etetik az embereket és nagy része el is hiszi:S és sok felnőtt meg mondja,hogy mé osztom az észt ,de akkor is:S
2009. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszolónak:

Ez nem az IQ-tól függ...-.-"

2009. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim válasza:
78%
Tök normális vagy. Én is ilyen voltam. Meg bátyám is. Aztán két totál más választ adtunk az élet nagy kérdéseire. Én egyik úton indultam el, és találtam olyanokat, akik hozzám hasonlók, ő egy másik úton, és talált olyanokat, akik hozzá hasonlók. Milyen suliba jársz, hogy nincsenek hozzád hasonlók? Gimikbe, egyetemen vannak. Ajánlok neked egy újságot, Hetek a címe, Lapkernél kapható. Legalább 3 számot olvass el belőle, le fog kötni nagyon, kaphatsz válaszokat. Meg persze ott az Élet és Irodalom. Én a te korodban ilyeneket olvastam, és nagyon építette a személyiségemet. És ajánlom a filozófia vagy újságíró szakot, vagy együtt a kettőt az egyetemen. Komolyan. Meg bölcsész: magyar, töri vagy nyelv szak. Ott kiírhatod majd magad. Húzz hasznot a személyiségedből. Ja, és attól, hogy valaki más mint te, (pl. stílusra) még lehet rendes ember. A csajok pofa vágását, műkörmét értem. De azért vannak más: jó tanuló, csendes típusok is, ők is lehet, hogy jó társak lennének. Nem?
2009. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
62%
áá gondoltam,hogy vki beleköt az iq-sba:) nem tudok fogalmazni bocsi:)de,ha vki minuszba van ..szal kell a logikus gondolkodás:)
2009. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!