Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján "csodagyerek" vagyok? Kérlek olvassátok el, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Ez az írás felvázolja nagyjából szerintem, hogy milyen vagyok nagyjából. Érdekel a véleményetek.

17 éves fiú vagyok. A gond az, hogy valahogy nem találom a helyem a világban. Nem érzem magam emberek közé valónak. Kik vagyunk mi? Miért háborúzunk egyáltalán? Ha két nép találkozik, miért kell harcolni, miért nem tudják egy kézfogással elintézni? Ott vannak a Közel-Keleti harcok. Minek háborúznak? Országhatárokért? Az országhatár az én fogalmaim szerint egyenlő a sivatagba húzott vonallal. Rendben van, hogy kiharcolták, de egyáltalán milyen jogon osztjuk fel a Földet? Minden a természeté, nem? Tudom, hogy ezért fejlődtünk idáig, de jó-e ez vajon? Nem tudtunk volna egy minden szinten igazságos társadalmat kialakítani valami olyan módon, ami mindenkinek jó, olyan hatékony rendszerben, mint maga a természet?

Milyen jogon éljük fel a bolygót? Miért ölünk meg több millió csirkét azért, mert hat fajtársunk meghalt Thaiföldön? És akkor mi van? Képzeljétek már el, ha az állatok is így összefognának, államokat építenének, hol elnyomnának minket és minden vírusra (vagyis természetes tisztításra) ellenszert fejlesztenének ki, hogy véletlenül se haljon meg egy sem! Jól néznénk ki! Márpedig mi ezt csináljuk. Nincs kiválasztódás.

Középsulis vagyok. Két bajom van: az egyik, hogy az életünk tanulásra egy nagyon fogékony szakaszában teletömjük az agyunkat olyan baromságokkal, amiről valójában mindneki tudja, hogy sosem fogjuk használni. Azt megtanuljuk, hogy néz ki a szinuszgörbe, de azt nem, hogy mit kell csinálni, ha egy ember óra közepén összeesik. Minden kémiai képletet megtanulunk, de az emberi testbeszédet nem tanuljuk meg. Vagy azt, hogy hogyan kell túlélni egy balesetet mondjuk egy erdő közepén. Vagy hogy hogyan osszuk be hatékonyan a pénzt.

A másik: suliba járok és közben bármerre nézek, idióta, félrenevelt barmokat, rózsaszín pólós nyáladzó, hajukat vasaló és lábukat szőrtelenítő b_zikat látok, és idegesítő, egomániás, a testi vonzerejükbe beleőrült, hosszú műkörmös és minden mondatot az "ennyi" szóval befejező, állandóan pofákat vágó és cinikus lányokat, akik a fentebb említett típusú fiúkért vannak oda. Az idegesít leginkább, hogy én minden ilyenen elgondolkodok és megfontoltan élek, azok a barmok meg semmin nem gondolkodnak és mindent megkapnak. Most komolyan, mit kaphat egy normális lány ilyen diszkópatkány hülyéktől? Én, aki szerintem átlagon felüli intelligenciával rendelkezem és normálisan gondolkodom, persze eséytelenül indulok ezekkel a "divatos" s*ggfejekkel szemben. Divatos. Ezen is gondolkodtam már egy sort. Mi az, hogy divat? Nézzük kívülről: milliós (vagy inkább milliárdos) összegeket költünk arra, hogy adott korstílusnak megfelelő ruhadarabokat és ékszereket fejlesszünk ki. És mi a fenéért? Később úgyis eldobjuk őket, mert "kiment a "divatból"" Na tessék! Mindkét fogalmat csak mi találtuk ki, nem?? . Idegesít, hogy a sok hülye bele se gondol, csak büszke rá, hogy ő "menő" cuccokat hord, de nem is gondol bele, mit jelent az, hogy menő, kinek akar megfelelni, és, hogy az ízlését és így a lelki világát is mennyire manipulálja a média. Úgyis az lesz a "divatos", amit az amerikai divatipar annak akar bemutatni. Aztán vesznek pár "sztárt" -vagyis pár kiválasztott agyonsminkelt színészt, akihez valójában semmi közünk de mindegy- és ráaggatják, aztán már mindenki olyat akar. Én meg röhögök ezen, de csak magamban.

Ami tényleg idegesít az az, amit már írtam, hogy tényleg más nem gondolkodik el ilyeneken, csak él mint a dudva, mint egy állat, észre sem véve, h csak a környezete és a neveltetése manipulálja- és engem röhögnek ki, mert "máshogy élek". Mert mindenen elgondolkozok, és nem tartok be dolgokat. Mert nem fogadok el olyan elvont fogalmakat, mint a "divat". Most akkor legyek hülye, és ne gondolkozzak semmin és hagyjam, hogy megvezessenek, ahhoz hogy elfogadjanak? De tényleg. Engem normálisnak neveltek, csak az a baj, hogy nem látom, hogy belátható idő alatt kapnék valami jutalmat azért, mert normálisan élek és gondolkodok.

Én nagyon okosnak tartom magam. De ugyanakkor talán őrült is vagyok. Iszonyú haragot tud belőlem kiváltani, az, amikor engem kinéznek a megszólalásaim miatt, vagy az öltözködésem vagy viselkedésem miatt. Engem, aki mindenen elgondolkodik, mindent átrág, mindent megkérdőjelez és mindent kívülről néz. És olyan emberek, akiknek meg gőzük nincs semmiről, csak elfogadnak mindent úgy ahogy van. Nem tudom, meddig bírok még így gondolkodni. Néha jobban szeretnék átlaggyerek lenni. Egyszerűen nem tudok így hatásosan beilleszkedni, mert annyira máshogy gondolkozom és azt hiszem, valahol lenézek mindenkit, aki nem gondolkodik el dolgokon. Tudom, hogy nem szabadna, de iszonyúan dühít, hogy egyedül maradok az elveimmel. Nagyon sok mindent tudok (lexikálisan is),de ebben a világban ez nem elég, itt a hülyék hamarabb lesznek népszerűek. Valami olyasmit várok, hogy valaki felfedezzen, rájöjjön, hogy mennyi mindent tudok, tiszteljen ezért, hogy egy legyen egy lány, aki szeret és becsül ezért, aki engem választ egy divatmajom helyett, és hogy felfedezzenek. Mert szerintem nem vagyok teljesen mindennapi.

Szerintetek túlbecsülöm magamat? Lazítanom kéne az elveimen? Vagy hogyan mutassam meg a világnak magam?


2009. dec. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy csodagyerek, csak kissé nagy az arcod. Meg lenézed és hülyének azokat, akik nem agyalnak ilyen baromságokon (ami alapból nem volna nagy baj), nem tesznek fel erről kérdéseket, pedig ők valószínűleg éppen ezért illenek ebbe a világba. Valószínűleg ezért nekik nem hiányzik, hogy bizonyos dolgokat az iskolában külön tanítsák nekik, mivel ők jobban tudnák ezt nálad enélkül is. :)


Nem baj, remélhetőleg majd kinövöd. Kicsi vagy te avilághoz, hogy megértsd...

2009. dec. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van utolsó... de valahogy én akkor sem tudom leállítani az agyamat. Most láttam pl. egy filmet a Római Birodalomról, amikor áttértek a kereszténységre. Mi a fenéért fontos, hogy miben hiszünk, ha az a dolog úgysem mutatja meg magát és nem szól bele az életünkbe? Ha most jönne egy földönkívüli, kívülről annyit látna, hogy egy nép szobrokat emelt elképzelt lényeknek, aztán jött egy csomó másik, karddal szétverték egymást, és más szobrokat meg jelképeket emeltek. Na most ennek mi értelme van? Hol számít ez az átlag paraszt életében? Mégis megöltek egy csomó embert...

Miért hiszünk ennyi elvont fogalomban? Pl a "törvényekben". Azokat is mi hoztuk létre nem? És száz év múlva lehet, hogy megváltoznak, és miattuk nem tehet az ember azt, amit akar (mint a természetben). Úgy értem, a természet törvényei, az, hogy egy kő ha feldobod, lefele esik, az 100 év múlva is úgy lesz.

Bocs amúgy a sok fárasztó elmefuttatásomért, de sehol máshol nem kapok válaszokat...

2009. dec. 25. 10:40
 43/68 anonim ***** válasza:
40%
Fejezd be az okoskodást, menj tanulni.
2009. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy csodagyerek, de az értelmesebbeket képviseled, ebben a hanyatló társadalomban. Most kerültem új iskolába és rájöttem, mennyire kiközösített vagyok/voltam, mert a véleményem eltér az általánosttól, ahogy mostanság a fiatalok többsége gondolkodik, de mégse bántam meg, büszke vagyok az elveimre! Ne gondolkozz másképp, maradj az, aki vagy mert te úgy vagy különleges. Légy büszke magadra, hogy 17 éves létedre megvan a saját véleményed, és eltudod különíteni a jót a rossztól.

Sajnálom, hogy az én környezetemben nincsenek(és ha van is ritka) ilyen gondolkodású fiúk/lányok. Szivesen megismertelek volna16/L

2009. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
60%
Nem, egyszerüen ugyanaz foglalkoztat, mint engem, csak te fiú vagy. Ennyi. Azért megnyugtató,hogy többen vagyunk. Én is értelmesnek tartom magam és azt hiszem, hogy inkább Te legyél kicsit önhittebb,mint az, akinek nincs is mire... Amúgy sokak szerint én is egy egoista, magamutogató,őrültnek mondott barom vagyok,de ugyanakkor mindig hozzám sietnek, ha nem értenek valamit, vagy ha csak gondolkodni akarnának. Ne félj, lesz olyan lány, én megtaláltam azt a fiút. 18/L
2009. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
16:22 es vagyok asszem. Szóval szerintem se vagy mindennapi de vigyázz, mert nekem az volt a bajom, hogy magamba fordultam, és emiatt kortársaimmal szinte nem is beszélgettem, szinte lenéztem őket, és ők is kölcsönösen. Azt hiszik őrült vagyok. Jé de fura, nem is olvastam teljesen el amit írtál, mert szinte tudtam az egész dolgot, hiszen én is ilyen vagyok,mégis megdöbbentett, hogy te is azt írod,lenézed az embereket. Szívesen megismernélek.
2009. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Mint láthatod, ezekkel a gondolatokkal nem vagy egyedül.A legtöbb dolgoban, amit kifejtettél, igazad van.Én mindezeken már elgondolkodtam, és gondolkodom mostanság is.Az emberek befolyásolhatósága szinte röhejes.Ez főleg a fiatal generációra jellemző, de így volt ez mindig is, évezredek óta.Én azt ajánlom, hogy kezd el a saját utadat járni, a saját elveid szerint, találj valami célt magadnak, egy álmot amit felépíthetsz.Nekem már kész terveim vannak a jövővel kapcsolatban, pedig még csak 14 éves vagyok.Nagy terveim vannak, no nem olyanok, hogy sztár leszek, meg hasonlók, de én megtaláltam a saját világomat.A célom, ami mindennél fontosabb, pont abból fakad, hogy nem vagyok átlagos gondolkodású, többre és nagyobb dolgokra vágyom mint az átlagember, de ezért tennünk is kell.Én úgy érzem megtaláltam az utam.
2009. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
Hát nem vagy egyszerű, annyi biztos. Engem már sikerült lefárasztanod... Csodagyerek sem vagy,csak sok időd van gondolkozni, mert még van időd rá. Majd munka mellett nem fogsz ennyit agyalni diszkópatkányokról meg plázacicákról, de még a Római Birodalomról sem. Azt pedig ne akard megérteni, hogy miért háborúznak, mert az csak hatalomról és pénzről szól, nincs benne logika. Beszélgess kicsit a szüleiddel, úgy érzem a szavaidból, hogy magányos vagy, mert nem szeretnek a másságod miatt. Vannak még ilyen okoskák, menj el könyvtárba vagy keress hasonló gondolkozású embereket.
2009. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam pont ezeken:) aztán belefáradtam, és elaludtam:D
2009. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 12-18 22:38

Nem hiszem, hogy azt mondtam volna, hogy ugyanolyan egy gimi és egy szakközép.

2009. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!