Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján "csodagyerek" vagyok? Kérlek olvassátok el, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Ez az írás felvázolja nagyjából szerintem, hogy milyen vagyok nagyjából. Érdekel a véleményetek.

17 éves fiú vagyok. A gond az, hogy valahogy nem találom a helyem a világban. Nem érzem magam emberek közé valónak. Kik vagyunk mi? Miért háborúzunk egyáltalán? Ha két nép találkozik, miért kell harcolni, miért nem tudják egy kézfogással elintézni? Ott vannak a Közel-Keleti harcok. Minek háborúznak? Országhatárokért? Az országhatár az én fogalmaim szerint egyenlő a sivatagba húzott vonallal. Rendben van, hogy kiharcolták, de egyáltalán milyen jogon osztjuk fel a Földet? Minden a természeté, nem? Tudom, hogy ezért fejlődtünk idáig, de jó-e ez vajon? Nem tudtunk volna egy minden szinten igazságos társadalmat kialakítani valami olyan módon, ami mindenkinek jó, olyan hatékony rendszerben, mint maga a természet?

Milyen jogon éljük fel a bolygót? Miért ölünk meg több millió csirkét azért, mert hat fajtársunk meghalt Thaiföldön? És akkor mi van? Képzeljétek már el, ha az állatok is így összefognának, államokat építenének, hol elnyomnának minket és minden vírusra (vagyis természetes tisztításra) ellenszert fejlesztenének ki, hogy véletlenül se haljon meg egy sem! Jól néznénk ki! Márpedig mi ezt csináljuk. Nincs kiválasztódás.

Középsulis vagyok. Két bajom van: az egyik, hogy az életünk tanulásra egy nagyon fogékony szakaszában teletömjük az agyunkat olyan baromságokkal, amiről valójában mindneki tudja, hogy sosem fogjuk használni. Azt megtanuljuk, hogy néz ki a szinuszgörbe, de azt nem, hogy mit kell csinálni, ha egy ember óra közepén összeesik. Minden kémiai képletet megtanulunk, de az emberi testbeszédet nem tanuljuk meg. Vagy azt, hogy hogyan kell túlélni egy balesetet mondjuk egy erdő közepén. Vagy hogy hogyan osszuk be hatékonyan a pénzt.

A másik: suliba járok és közben bármerre nézek, idióta, félrenevelt barmokat, rózsaszín pólós nyáladzó, hajukat vasaló és lábukat szőrtelenítő b_zikat látok, és idegesítő, egomániás, a testi vonzerejükbe beleőrült, hosszú műkörmös és minden mondatot az "ennyi" szóval befejező, állandóan pofákat vágó és cinikus lányokat, akik a fentebb említett típusú fiúkért vannak oda. Az idegesít leginkább, hogy én minden ilyenen elgondolkodok és megfontoltan élek, azok a barmok meg semmin nem gondolkodnak és mindent megkapnak. Most komolyan, mit kaphat egy normális lány ilyen diszkópatkány hülyéktől? Én, aki szerintem átlagon felüli intelligenciával rendelkezem és normálisan gondolkodom, persze eséytelenül indulok ezekkel a "divatos" s*ggfejekkel szemben. Divatos. Ezen is gondolkodtam már egy sort. Mi az, hogy divat? Nézzük kívülről: milliós (vagy inkább milliárdos) összegeket költünk arra, hogy adott korstílusnak megfelelő ruhadarabokat és ékszereket fejlesszünk ki. És mi a fenéért? Később úgyis eldobjuk őket, mert "kiment a "divatból"" Na tessék! Mindkét fogalmat csak mi találtuk ki, nem?? . Idegesít, hogy a sok hülye bele se gondol, csak büszke rá, hogy ő "menő" cuccokat hord, de nem is gondol bele, mit jelent az, hogy menő, kinek akar megfelelni, és, hogy az ízlését és így a lelki világát is mennyire manipulálja a média. Úgyis az lesz a "divatos", amit az amerikai divatipar annak akar bemutatni. Aztán vesznek pár "sztárt" -vagyis pár kiválasztott agyonsminkelt színészt, akihez valójában semmi közünk de mindegy- és ráaggatják, aztán már mindenki olyat akar. Én meg röhögök ezen, de csak magamban.

Ami tényleg idegesít az az, amit már írtam, hogy tényleg más nem gondolkodik el ilyeneken, csak él mint a dudva, mint egy állat, észre sem véve, h csak a környezete és a neveltetése manipulálja- és engem röhögnek ki, mert "máshogy élek". Mert mindenen elgondolkozok, és nem tartok be dolgokat. Mert nem fogadok el olyan elvont fogalmakat, mint a "divat". Most akkor legyek hülye, és ne gondolkozzak semmin és hagyjam, hogy megvezessenek, ahhoz hogy elfogadjanak? De tényleg. Engem normálisnak neveltek, csak az a baj, hogy nem látom, hogy belátható idő alatt kapnék valami jutalmat azért, mert normálisan élek és gondolkodok.

Én nagyon okosnak tartom magam. De ugyanakkor talán őrült is vagyok. Iszonyú haragot tud belőlem kiváltani, az, amikor engem kinéznek a megszólalásaim miatt, vagy az öltözködésem vagy viselkedésem miatt. Engem, aki mindenen elgondolkodik, mindent átrág, mindent megkérdőjelez és mindent kívülről néz. És olyan emberek, akiknek meg gőzük nincs semmiről, csak elfogadnak mindent úgy ahogy van. Nem tudom, meddig bírok még így gondolkodni. Néha jobban szeretnék átlaggyerek lenni. Egyszerűen nem tudok így hatásosan beilleszkedni, mert annyira máshogy gondolkozom és azt hiszem, valahol lenézek mindenkit, aki nem gondolkodik el dolgokon. Tudom, hogy nem szabadna, de iszonyúan dühít, hogy egyedül maradok az elveimmel. Nagyon sok mindent tudok (lexikálisan is),de ebben a világban ez nem elég, itt a hülyék hamarabb lesznek népszerűek. Valami olyasmit várok, hogy valaki felfedezzen, rájöjjön, hogy mennyi mindent tudok, tiszteljen ezért, hogy egy legyen egy lány, aki szeret és becsül ezért, aki engem választ egy divatmajom helyett, és hogy felfedezzenek. Mert szerintem nem vagyok teljesen mindennapi.

Szerintetek túlbecsülöm magamat? Lazítanom kéne az elveimen? Vagy hogyan mutassam meg a világnak magam?


2009. dec. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
60%
Úristen....mintha én irtam volna :S Tisztellek,mindenkit tisztelek,akinek van egy kis sütnivalója. Nagyon nagy kár,hogy sokan tényleg nem gondolkoznak..Én is abszolút kivülálló vagyok,mert értelmesebb vagyok a koromnál. Nálad fiatalabb vagyok,és lány. Ha gondolod irj PM-et.
2009. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem felületesen ítél, hanem egyszerűen csak mizantróp, amit meg is tudok érteni. Ha jól gondolom, akkor ő az így lenézett embereket nem végleg írja le mint idióták, hanem csak addig, amíg meg nem cáfolják a kérdező róluk kialakított véleményét.


Van viszont valami, amiben elhamarkodottan döntöttél, tisztelt kérdező. Úgy látod, hogy aki nem gondolkodik el a világ ilyen-olyan dolgain, az helytelenül gondolkodik. Én pontosan ilyen voltam, és nem fért a fejembe, hogy az emberek többsége miért nem látja azt, amit én, úgy ahogy én. Nos azért, mert máshogy jár az agyuk, másképpen látják a világot, de nincs olyan, hogy helyes vagy helytelen. Természetesen ez az állítás az értelmes emberekre vonatkozik, mert szerintem (is) az emberek többsége befolyásolható birka, gyakran az értelem szikrája nélkül. De felismertem, hogy nem mindenkinek helytelen a látásmódja, aki nem úgy gondolkodik, mint én.


Egy példa erre, hogy érthető legyen. Én rendszerető és megfontolt vagyok, mindenre felkészülök. Legjobb barátom mindig idegesített azzal, hogy rendetlen, hirtelen és meggondolatlan. Régen azt gondoltam, hogy ő a hülye, hogy nem látja be, hogy ahogy gondolkozik az nem jó, hibás. Pedig valójában az van, hogy ő spontán, laza, de sokszor meggondolatlan, én pedig módszeres, pontos, de túlságosan óvatos. Egyikünk sem csinálja jól vagy rosszul, csak másképp, ilyenek vagyunk, nekünk így kényelmes.

2009. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:

"22:30-as"


Van a kérdezőben mizantrópia, ez nyilvánvaló, de az a baj, hogy a mizantrópia érzelmi alapú, és nem racionális megfontolásból ered, ráadásul írta a srác, hogy hamar haragra gerjed, amikor kinézik vagy kritizálják őt. Nem igazán jó, ha ezt egy - saját bevallása szerint - "átlagfon felüli intelligenciával" bíró ember megengedi magának.

Feltételezem, a srác EQ-ja nem lehet túl magas, az IQ-ja túlszárnyalja azt. Szerintem ezt kompenzálni kellene, és tényleg jó lenne kevésbé felületesen és kevésbé szélsőségesen szemlélnie a dolgokat, és kevésbé sztereozipizálnia.

Enyhe nárcizmust is vélek felfedezni a srácban, de ezeket a tulajdonságokat majd kinövi, csak szerencse, de főleg akarat kérdése.

Ő egy személyíségtípus, ráadásul tinédzser is. Fog még változni, ha magától nem is, az élet majd rákényszeríti :)


20:24-es voltam, csávesz! :)

2009. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik ahogy gondolkodsz de tudni kell lazítani is. Na akkor leszel nem mindennapi. Valaki ,aki bár tisztában van a dolgokkal, képes rá,hogy néha "leereszkedjen" a többiek szintjére, kicsit beilleszkedjen, elfogadtassa magát velük...és amikor ez megvan akkor vevők lesznek az elméleteidre is, persze csak mértékkel.... és tudod neked is lenne mit tanulnod a többiektől. Talán nem is gondolnád de nekik is lehetnek furcsa dolgaik. Amúgy én szívesen beszélgetnék veled, ha esetleg lenne kedved msn-ezni...?
2009. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
és mondjuk akkor mit szólnál ha anyád benne lenne abba a "pár emberbe" akik meghalltak madárinfluenzában? azt mondanád hogy természetes kiválasztódás meg szelekció? hát nem hiszem. nézz magadba te önző inbecil!
2009. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:

Szia!Már válaszoltam egyszer,de most itthon,nyugodt körülmények között jobban átolvastam amit írtál(bevallom,először csak belenéztem,akkor is az volt a véleményem,h nincs benne semmi különleges),de így másodszorra lenne még néhány dolog:

először is volt az írásodban végig valami nagyon ellenszenves,ami nem más,mint az egoizmus,az,h lenézel másokat és felületesen ítélsz.Nézzük csak ezt: írok magamról pár sort(nem azért,h fényezzem magam,dehát az ember saját magát ismeri legjobban-talán):kívülről:ezüstszőke hajú,nagykörmű,csinosan(de visszafogottabban)öltöző lány vagyok-egyszóval a te szemedben egy üres fejű cicababa,akit szóra sem méltatnál.Nézd,nekem most éppen így tetszik.Egyébként egy mások által kedvesnek,segítőkésznek és tehetségesnek tartott lány vagyok,akivel nagyon sok mindenről el lehet beszélgetni.Életem fő célja,h Phd diplomát szerezzek és kutatóként dolgozhassak.Gondolom a kinézetem alapján nem gondoltad volna rólam...ráadásul nagyon sok kedves és értelmes lányt és fiút ismerek,akit te az "öntelt emberek"-hez sorolnál-sztem ezt kár tovább kifejteni,gondolkozz el,hány embert ítélsz/ítélnél meg tévesen.Én gondolom,milyen embertípusra gondolsz,de akkor inkább azt írd,h viselkednek,ne azt,h néznek ki...

Írtál a háborúkról.Nézd,alapprobléma mint mindig:nem vagyunk egyformák-sok a hataloméhes ember,ezeken kár filózni.Az erősebb marad életben-itt is érvényesül,ok,aljas dolog,ebben,mint békeszerető ember egyet értek veled-de vannak mások,akik sajnos nem így gondolják-ezen nem tudsz változtatni.

Írtad azt is,miért kell megölni az állatokat...most nem akarok itt szakmai dolgokba belemenni(végzettségem alapján írhatnék erről),de hidd el,ezek szükséges lépések akkor is,ha nem tűnnek ésszerűnek az adatok alapján-egyszerűen 17évesen meg később sem kell olyan dolgokról véleményt alkotni,amihez mélyebb tapasztalat szükséges.Csak egy példát írok,ha már egészségügy: orvos nem veszi észre a citológiai keneten a rosszindulatú eltérést...-régen elítéltem,ma már nem,mert többet tudok róla: először is: szervezetünk nem egyforma,van akinél egyértelmű pozitív a lelet,de van,akinél kétséges és mégis negatívnak ítélhető,mert a sejtek vmiért mégsem az adott állapot szerint viselkednek,van,akinél egyszerűen nem mutatható ki akkor sem,ha jelen van a baj.Most ebbe bele lehet kötni,ki tudnám fejteni bővebben,de nem ez a lényeg-remélem érzed,ezt miért írtam.

Úgy vettem ki,tele vagy ellentmondásokkal és féltékeny is vagy azokra a fiúkra,akikről írtál(ha vissza akarok térni az elejére),először a műkörmös lányokat "szidod",aztán azt írod,h neked nincs esélyed,mert a normális lányok ezekre a fiúkra buknak-ebből azt venném ki,h mégis te szeretnél magadnak ilyen lányt...

Na jó,nézd,szögezzük le: nem vagy csodagyerek,minden veled egykorú elgondolkozik ezeken a dolgokon.Lazíts,mint már írtam 2-3év múlva nem lesz időd ezeken rágódni,mert igazi dolgaid,gondjaid,feladataid lesznek,amiket saját magadnak kell megoldanod.És egy nagyon fontos tanács: az egódból vegyél vissza,mert ez senkinek nem lesz szimpatikus(nem is csoda,h kerülnek az emberek),mert aki igazán értelmes,tehetséges ember(legalábbis aki annak tartja magát,mint ahogy te is)fő ismertető jegye a szerénység.Ha valóban tehetségesnek érzed magad,ne azzal foglalkozz,h másokat lenézel és magadat fényezed,,hanem inkább azzal,h tanulj és bizonyítsd be,h mire vagy képes,és akkor majd elismernek,ha felmutatsz valamit,de ez a jelenlegi hozzáállásoddal nehezen fog menni.

2009. dec. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
82%
Apám,szerintem benned több az egoizmus,mint azokban együttvéve,akikről véleményt alkotsz...
2009. dec. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok és válaszolgatok.

Akik egoistának tartanak: ha ismernének, épp az a bajom, hogy nincs önbizalmam. Tudom, hogy más szűrődik ki a soraimból... de épp azért vagyok ilyen amilyen, mert nem kapok elismerést. Nem vagyok egoista, csak gyakran lenéző. (Egyébként tudom, hogy nem jó, ahogy gondolkodom, de fogalmam sincs, hogyan változhatnék.)


"és mondjuk akkor mit szólnál ha anyád benne lenne abba a "pár emberbe" akik meghalltak madárinfluenzában? azt mondanád hogy természetes kiválasztódás meg szelekció? hát nem hiszem. nézz magadba te önző inbecil!"


Rendben van, jó ellenérv. De értsd meg, hogy csak annyit akarok mondani, hogy abszolút természetellenes és romboló hozzáállás, hogy mi, emberek, magunknak minden módon próóbáljuk megteremteni azt, hogy halhatatlanok legyünk. Ráadásul egész állatfajokat lelkiismeret-furdalás nélkül irtunk ki. Persze a pénz miatt. A pénzről még nem is írtam. Az a véleményem, hogy nem épp a fejlettségünket mutatja, hogy a kultúránk tetőfokán a pénznek, ennek az elvonatkoztatott fogalomnak az imádata áll. Bármire képesek vagyunk érte. És szerintem máshogy is kialakíthattuk volna a társadalmat.



Visszatérve:


",hanem inkább azzal,h tanulj és bizonyítsd be,h mire vagy képes,és akkor majd elismernek,ha felmutatsz valamit,de ez a jelenlegi hozzáállásoddal nehezen fog menni."


Azzal, hogy bemutattam, mire vagyok képes és felmutattam valamit (tanulmányi eredmények, versenyeredmények, bejutás egy jó nevű középsuliba) csak azt értem el, hogy strébernek mondtak és kiutáltak. Neked sok kedved lenne ezután bemutatni, hogy mire vagy képes?

Nekem úgy tűnik, hogy tisztelni csak azt tisztelik (mondjuk nyilván egy bizonyos korig), aki valamilyen SPORTBAN jó. Én pl sosem voltam igazán jó semmilyen sportban. Tehát elkönyveltek amolyan kis okoskának, aki mindent tud, sportban meg tök béna. És azt hiszem, erről nem tehetek, hogy alkatilag később fejlődő vagyok az átlagnál. Viszont tanulni mindenki tudna, ha akarna. Szerintem egyszerűen lusták a legtöbben és/vagy nincs bennük motiváció.


És elnézést kérek mindenkitől, aki számára az írásom túl agresszív. Csak próbáltam kifejezni, hogy mi játszódik le bennem. És, -hogy valamelyik korábbi válaszoló kommentjére válaszoljak- nem csak külső alapján ítélek. De látom az emberek viselkedését is, és a kettő alapján együtt megítélem, milyen az ember. Szóval, aki írta, hogy műkörmös meg minden, de Phd-t akar, azt nem ítélném el, mert van különbség aközött, hogy valaki ad magára, de okos és visszafogott, minthogy valaki gazdag plázacica, aki állandóan a száját jártatja, hogy neki mennyi van és közben síkhülye.


Az "csodagyerek" szót pedig azért használtam mert ismerek sok ezotériával foglalkozó embert és ők mondták rám, hogy egyáltalán nem vagyok átlagos. Ugyanis elég érzékeny vagyok, és sokszor megérzem, hogy mit gondolnak emberek, meg hogy mit éreznek, miik a problémáik. Felnőtt emberek viselkedéséből tudok arra következtetni, hogy milyen volt a kapcsolatuk a szüleikkel.

Kérlek, ne ítéljetek el elhamarkodottan, azok alapján, amiket írtam. Egyszerűen mindig is problémám volt, hogy a szüleim csupa okos dologra tanítottak, engem is mindig minden érdekelt, és nem találom a helyem a korosztályomban, ahol az a f@szagyerek, aki minden balhéban benne volt, meg mindenkivel lefeküdt, stb. És sose tudtam magam hova tenni, amikor mindig is inkább felnőttek társaságában voltam, és kimaradtak a gyerekkori csínytevések, balhézások, bandázások és egyéb hülyeségek. És ezért néz ki engem mindenki. Egyszerűen szeretnék végre boldog meg elégedett lenni és találni végre valamit, ami értelmet ad.

2009. dec. 23. 10:30
 39/68 anonim ***** válasza:
55%
Luzer vagy, ne tiniként gondolkoz ilyeneken. Kapcsold ki a gépet menj bulizni szerez minnél több élményt. Ráérsz akkor filozni mikor nyugdijas leszel.
2009. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
Kérdező, kib.szott fontos lenne (neked). Eckhart Tolle bácsira keress scribd.com-on. Mindegy is, melyiket választod és milyen szempontok alapján, szinte biztos, hogy valamikor olvasás közben lelassítasz, elkezded nyitottan is értelmezni az olvasottakat (meg persze támadási felületet is kutatsz bennük, ez így helyes), és feltárul az, ami mindig is ott volt, csak a zajban inkább a millió káprázat alkotta a valóságot. Tetszeni fog, ad egy nagyon hasznos definíciót is az egóra, ami jelentősen leegyszerűsítené és hatékonyabbá tenné a lélekbúvár szakmákat is :) Kellemes "Ó!" élményeket :)
2009. dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!