Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján "csodagyerek" vagyok? Kérlek olvassátok el, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Ez az írás felvázolja nagyjából szerintem, hogy milyen vagyok nagyjából. Érdekel a véleményetek.

17 éves fiú vagyok. A gond az, hogy valahogy nem találom a helyem a világban. Nem érzem magam emberek közé valónak. Kik vagyunk mi? Miért háborúzunk egyáltalán? Ha két nép találkozik, miért kell harcolni, miért nem tudják egy kézfogással elintézni? Ott vannak a Közel-Keleti harcok. Minek háborúznak? Országhatárokért? Az országhatár az én fogalmaim szerint egyenlő a sivatagba húzott vonallal. Rendben van, hogy kiharcolták, de egyáltalán milyen jogon osztjuk fel a Földet? Minden a természeté, nem? Tudom, hogy ezért fejlődtünk idáig, de jó-e ez vajon? Nem tudtunk volna egy minden szinten igazságos társadalmat kialakítani valami olyan módon, ami mindenkinek jó, olyan hatékony rendszerben, mint maga a természet?

Milyen jogon éljük fel a bolygót? Miért ölünk meg több millió csirkét azért, mert hat fajtársunk meghalt Thaiföldön? És akkor mi van? Képzeljétek már el, ha az állatok is így összefognának, államokat építenének, hol elnyomnának minket és minden vírusra (vagyis természetes tisztításra) ellenszert fejlesztenének ki, hogy véletlenül se haljon meg egy sem! Jól néznénk ki! Márpedig mi ezt csináljuk. Nincs kiválasztódás.

Középsulis vagyok. Két bajom van: az egyik, hogy az életünk tanulásra egy nagyon fogékony szakaszában teletömjük az agyunkat olyan baromságokkal, amiről valójában mindneki tudja, hogy sosem fogjuk használni. Azt megtanuljuk, hogy néz ki a szinuszgörbe, de azt nem, hogy mit kell csinálni, ha egy ember óra közepén összeesik. Minden kémiai képletet megtanulunk, de az emberi testbeszédet nem tanuljuk meg. Vagy azt, hogy hogyan kell túlélni egy balesetet mondjuk egy erdő közepén. Vagy hogy hogyan osszuk be hatékonyan a pénzt.

A másik: suliba járok és közben bármerre nézek, idióta, félrenevelt barmokat, rózsaszín pólós nyáladzó, hajukat vasaló és lábukat szőrtelenítő b_zikat látok, és idegesítő, egomániás, a testi vonzerejükbe beleőrült, hosszú műkörmös és minden mondatot az "ennyi" szóval befejező, állandóan pofákat vágó és cinikus lányokat, akik a fentebb említett típusú fiúkért vannak oda. Az idegesít leginkább, hogy én minden ilyenen elgondolkodok és megfontoltan élek, azok a barmok meg semmin nem gondolkodnak és mindent megkapnak. Most komolyan, mit kaphat egy normális lány ilyen diszkópatkány hülyéktől? Én, aki szerintem átlagon felüli intelligenciával rendelkezem és normálisan gondolkodom, persze eséytelenül indulok ezekkel a "divatos" s*ggfejekkel szemben. Divatos. Ezen is gondolkodtam már egy sort. Mi az, hogy divat? Nézzük kívülről: milliós (vagy inkább milliárdos) összegeket költünk arra, hogy adott korstílusnak megfelelő ruhadarabokat és ékszereket fejlesszünk ki. És mi a fenéért? Később úgyis eldobjuk őket, mert "kiment a "divatból"" Na tessék! Mindkét fogalmat csak mi találtuk ki, nem?? . Idegesít, hogy a sok hülye bele se gondol, csak büszke rá, hogy ő "menő" cuccokat hord, de nem is gondol bele, mit jelent az, hogy menő, kinek akar megfelelni, és, hogy az ízlését és így a lelki világát is mennyire manipulálja a média. Úgyis az lesz a "divatos", amit az amerikai divatipar annak akar bemutatni. Aztán vesznek pár "sztárt" -vagyis pár kiválasztott agyonsminkelt színészt, akihez valójában semmi közünk de mindegy- és ráaggatják, aztán már mindenki olyat akar. Én meg röhögök ezen, de csak magamban.

Ami tényleg idegesít az az, amit már írtam, hogy tényleg más nem gondolkodik el ilyeneken, csak él mint a dudva, mint egy állat, észre sem véve, h csak a környezete és a neveltetése manipulálja- és engem röhögnek ki, mert "máshogy élek". Mert mindenen elgondolkozok, és nem tartok be dolgokat. Mert nem fogadok el olyan elvont fogalmakat, mint a "divat". Most akkor legyek hülye, és ne gondolkozzak semmin és hagyjam, hogy megvezessenek, ahhoz hogy elfogadjanak? De tényleg. Engem normálisnak neveltek, csak az a baj, hogy nem látom, hogy belátható idő alatt kapnék valami jutalmat azért, mert normálisan élek és gondolkodok.

Én nagyon okosnak tartom magam. De ugyanakkor talán őrült is vagyok. Iszonyú haragot tud belőlem kiváltani, az, amikor engem kinéznek a megszólalásaim miatt, vagy az öltözködésem vagy viselkedésem miatt. Engem, aki mindenen elgondolkodik, mindent átrág, mindent megkérdőjelez és mindent kívülről néz. És olyan emberek, akiknek meg gőzük nincs semmiről, csak elfogadnak mindent úgy ahogy van. Nem tudom, meddig bírok még így gondolkodni. Néha jobban szeretnék átlaggyerek lenni. Egyszerűen nem tudok így hatásosan beilleszkedni, mert annyira máshogy gondolkozom és azt hiszem, valahol lenézek mindenkit, aki nem gondolkodik el dolgokon. Tudom, hogy nem szabadna, de iszonyúan dühít, hogy egyedül maradok az elveimmel. Nagyon sok mindent tudok (lexikálisan is),de ebben a világban ez nem elég, itt a hülyék hamarabb lesznek népszerűek. Valami olyasmit várok, hogy valaki felfedezzen, rájöjjön, hogy mennyi mindent tudok, tiszteljen ezért, hogy egy legyen egy lány, aki szeret és becsül ezért, aki engem választ egy divatmajom helyett, és hogy felfedezzenek. Mert szerintem nem vagyok teljesen mindennapi.

Szerintetek túlbecsülöm magamat? Lazítanom kéne az elveimen? Vagy hogyan mutassam meg a világnak magam?


2009. dec. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
A szó, ami elveszett: CSODABOGÁR :) Remélem most már mindenki képben van, heh
2009. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
Szia!Megint én vagyok(aki írta,h Phd-t szeretne).Nem akartalak megbántani,csak azt akarom kihozni az egészből,h próbálj egy kicsit nyitni a többi ember felé,mert így te is boldogtalan leszel meg sajnos nem elég a tudás,diploma,az sikeres igazán,akinek sok az ismerőse(itt most nem abban a negatív értelemben gondolok rá,h valakit "bedugnak" valamilyen munkahelyre)elvégre az ember társas lény,szóval ez nagyon fontos.Szerintem nem kellene sokat változnod,egyszerűen csak lazíts egy kicsit és közeledj a többiekhez.Bár nekem sem volt igazam,mert a te korosztályod valóban kritikusabb,de hidd el,pár év múlva ez megváltozik.És az embereket tényleg ne ítéld meg,amig nem ismered őket teljesen(persze,értem én,h kikre gondoltál),de vannak "megtévesztő" esetek-sajnos régebben én is ítélkeztem,aztán sok,a számomra nem túl szimpatikus emberekről kiderült,h valójában nagyon kedvesek.Ezt a sok töprengést meg majd kinövöd:)A világot,amiben élünk,sajnos ilyennek kell elfogadnod,megváltoztatni nem tudod,de azt hiszem,akadnak még benne értékek-próbáld őket megtalálni:))Sok sikert kívánok !
2010. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát, remélem h kinövöm a töprengést, bár szerintem jó, ha az ember bölcs és átlátja a dolgokat, mert ez az egyetlen "fegyver" a mai világban, hogy elboldoguljon.

Amúgy nem lenne semmi bajom, csak szeretném már azt látni, hogy kellek egyáltalán vkinek... most tudom ez egy kicsit önsajnáltatósan hangzik, mint ahogy az is, de egyszerűen ezt érzem...

"A világot,amiben élünk,sajnos ilyennek kell elfogadnod,megváltoztatni nem tudod..."


AZ az igazság, és egyben ami nyugtalanít, hogy ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Gondolj bele, ha valaki ezt mondta volna Jézusnak! Vagy -elnézést a negatív példáért- Hitlernek. Tény, hogy embertelen volt, amit az utóbi művelt, de a világot mégis megváltoztatta.

Szóval az az igazság, hogy én inkább abban vagyok biztos, hogy ha IGAZÁN minden akaraterőmmel ezt akarom és egész életemben ezért teszek, akkor igenis meg lehet változtatni a világot. Tudom, hogy sokan lehülyéznek majd ezért... ha lenne ilyen, nekik üzenem, hogy higyjenek amit akarnak, a kishitűek soha nem is alkottak semmit, mert bezárják magukat a saját korlátaik közé...

Szóval nem tudom, nem-e az a sorsom, hogy megváltoztassak dolgokat... más kérdés, hogy ennek milyen ára lenne.

Na eleget írtam, ti jöttök:)

2010. jan. 4. 22:04
 54/68 anonim ***** válasza:
Keress rá: "kulturális kreatívok"
2010. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
Én szerelmes lettem beléd. XD
2010. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

"Én szerelmes lettem beléd. XD"


Végre valaki:)

2010. jan. 13. 16:28
 57/68 anonim ***** válasza:

Biztos kib*szott ronda vagy. : )


De jók a gondolataid, tetszik.

2010. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:

"Biztos kib*szott ronda vagy. : )


De jók a gondolataid, tetszik."


Örülök, h tetszik.

Amúgy hihetetlenül kedves vagy...

Ha az lennék, most még az is lehet, hogy megsértődnék...:D

2010. febr. 2. 15:57
 59/68 anonim ***** válasza:

Szia! Sokmindenben 1 etértek veled, főleg abban h mi f@szomnak kell ilyen qrva bonyolult kémia képleteket venni, meg mindenféle hülyeséget bemagolni, közben meg az erkölcsről, az életmentésről, ahogy te is írtad, és az alap dolgokról, amik sokkal hasznosabbak lennének arról semmit nem , miközben mindenki nyomná meg és tanulná azt nagyon erősen és jól, ami érdekli... sokkal-sokkal fejlettebb világban élnénk, ha ez így lenne... Viszont a háborúk kellettek, mert ugye az ember nem tudja elviselni, ha a másiknak véletlenül több van igazságtalnul(itt most a földre gondolok)... Viszont fontos dolog ne legyél kocka, mellesleg a ruha boltokban nem nagyon lehet kapni olyan cuccokat, amik nem divatosak :D Szal bulizz, éld az életed!! Viszont az elveided tartsd meg, viszont ne nagyon mondd ezeket másoknak, mert emiatt sokan kinéznek, erről elég ha csak te tudsz és kész...

15/F

2010. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes kommentet :)

De én is ilyen vagyok :D Nem vagy egyedül ezzel :) És még ismerek is pár emberkét aki így gondolkodik,mint Te :)

Én inkább a csendes kategóriába mondom magam, ami miatt szerintem sokan lenéznek, de úgy őszintén már nem érdekel :D

Örülök,hogy én nem tartozok a tömegbe jó érzés,hogy más vagyok :) - De ezt sose szoktam hangoztatni.

Lehet egy kicsit nyíltabbnak kéne lennem , amit már próbáltam, de valahogy nem sikerült :D

VAlójában én se értettem sose, hogy minek kell ennyi minden hülyeséget venni suliba -.- Matekra se lesz sose szükség :S A trigonometrikus egyenleteket mikor veszem hasznát az életben??:S Úgy őszintén...SoHA! De a többinek se! És a lényeg,hogy ezekre pár év múlva úgy se fogunk emlékezni. Szóval semmi értelme sincs az egésznek. Az agysejteink a kor előre haladtával úgy is kezdenek rombolódni :D (persze lehet ellene tenni is, na de igen ha akarok akkor tanulok nem kellene senkire se ráerőltetni) De hát ilyen igazságtalan az élet :) El kell fogadni. :/

Üdv.

17/L

2010. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!