Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lesz a problémája annak,...

Mi lesz a problémája annak, aki munkamániás?

Figyelt kérdés

Aki sokat tanul, mondjuk esetleg azt is megtanulja, amit simán kipuskázhat (ettől még puskázik, tehát ne a szélsőségekre gondoljunk!), vagy plusz szakirodalmat olvas, vagy hétről-hétre tanul bizonyos tárgyakat - leginkább erre gondolok.

Mi lesz a gondja?

Hogyha:

stresszes ugyan, de nem a tanulástól, mert pont, hogy attól lenne stresszes, ha nem tanulna... Akire akar időt szánni, arra tud - illetve ha sokáig nem találkoznak, nemcsak rajta múlik. Hobbija van, ha szorgalmi időszakban csak hellyel-közzel is.


Aztán iskolapadból kilépve a nagyon precíz házimunka, amit a szomszédság csodál-irigyel-furcsál, vagy a túlórák (itt is a még szélsőségmentesekre gondolunk).


Általában a többi ember nem hiszi el, hogy az ilyenek nem a tanulás-munka miatt stresszelnek.

Sztereotípiák élnek... Például ha X ember nem tud találkozni egy stréberrel pár hétig, akkor nem veszi észre, hogy ebben mindkettőjüknek szerepe van, hanem X megsértődik és "kiosztja" a strébert...


Van itt, aki tanulás- és/vagy munkamániás?

El tudtad fogadni magad és a környezeted téged?


2014. ápr. 21. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az lesz a problémája, hogy majd megtud élni ebben a kegyetlen világban is. :(

És az nyilván nagy gond...de csak a többiekre nézve.:)


Nincs ezzel semmi baj,addig amíg a környezetedre,családtagokra,barátokra is tudsz kellő figyelmet fordítani. Gondolj bele abba, hogy míg te épp egy szakirodalmat olvasol, vagy bármi mással de az agyadat tornáztatod és újabb és újabb információkhoz jutsz (amit ki tudja,hogy mikor és hol tudsz majd hasznosítani. A tudás sosem árt,csak téged szolgál),addig az ismerőseid nagy része mondjuk 1 vagy 2 órával többet alszik,vagy épp a TV előtt punnyad, vaagy épp egy buliban pusztítja az agysejtjeit. Na és akkor most ki töltötte hasznosabban a szabad/vagy nem szabadidejét?:)


Sose bánkódj ilyenek miatt. Régen én is sokat tanultam,mostanra sajnos berozsdásodtam és győzködnöm kell magamat. Én inkább irigykedek rád.;)

Az meg,hogy ki fogad el és ki nem az téged ne érdekeljen. Aki igazán ismer és kedvel téged azt úgyse fogja zavarni ez a tulajdonságod.:) (de mondom,én pl irigykedek rád emiatt)

2014. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zakos válasza:
Hogy őszinte legyek, nem olvastam el amit lent írtál, de a munkamánia egy komoly függőség, amit mégsem kezelnek helyén. Aki munkamániás, azt megbecsüli a társadalom, és meg is fog élni, ez tény, de ez komoly betegség.
2014. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Utolsónak igaza van.

Úgy állítják be,mintha ez egy pozitív dolog lenne,pedig betegség.

Én nem élnék ilyen emberrel az tuti.

És sok esetben nem is anyagi kényszertől ilyenek ezek az emberek.

2014. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!