Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyötör a magány. Érdeklek én...

Gyötör a magány. Érdeklek én bárkit is?

Figyelt kérdés

Most valami önsajnáltató balféknek tűnhetek, de jól esik kiírnom magamból, és talán itt kapok valami pozitív reakciót is. Talán az általános iskolában kezdődött, ahol én voltam a piszkálódások és kegyetlen szekálások céltáblája. Belém plántálták szemét osztálytársaim, hogy értéktelen senki vagyok, és el is hittem. Általánosban nem voltak barátaim, csak álszent haverok. Olyannyira hatottak ezek a negatívumok rám, hogy a középiskolában, ahol tiszta lappal kezdhettem, nagyon nehezen ismerkedtem össze az új osztálytársakkal, és bár jóban voltam velük, nem éreztem, hogy a közösség része lennék. Egyetlen igazi barátot szerezzem, akivel az óta is jóban vagyunk, de erről bővebben kicsit később. A történet úgy folytatódik, hogy a 2. gimis évem végére szinte komplett idegroncs lettem részben az otthoni pénztelenség, részben az iskola és részben a már említett "nem érzem a közösség tagjának magam" dolog miatt. Ráadásnak azon év végén meg is buktam matekból, és ez még inkább lefelé húzott, nem is beszélve arról, hogy a pótvizsgán is elkaszáltak. Annyira szerettem volna abban az osztályban maradni, mert végülis egy minimális szeretetet kaptam tőlük, csak én nem tudtam azt értékelni, de hát nem úgy alakult. Végtelenül elveszettnek éreztem magam, apám a szégyenérzetét fejezte ki engem illetően, és ìgy minden összegyűlt. Másnap szinte teljesen kisírt szemekkel mentem kiíratkozni a suliból (fiú létemre), át egy valamivel... nem, egy sokkal gyengébbe. Hatalmas érvágás volt ez, mint mondtam, elveszettnek éreztem magam, elkerültem az egyetlentől, akit igaz baràtomnak nevezhettem (és még csak nem is egy településen lakunk, persze, tudom, hogy FaceBook meg minden, de ott se nagyon beszélünk, mert nem akarom a hülyeségeimmel traktálni, meg aztán az nem élőbeszéd...). Ez a barátom nagyon som mindent adott a személyiségemhez, de teljes sikerrel nem járt sajna, mert még mindig gyakran vagyok magam alatt. Na szóval, kezdhettem újra mindent; az ismerkedést, barátkozást, beilleszkedést. Egyáltalán nem úgy ment, ahogy szerettem volna; megint az a helyzet àllt elő, hogy nem érzem a közösség igazi tagjának magam, de itt már szeretetet se nagyon kapok a többiektől. Akkortájt, mikor elmentem a másik suliba, a jelenlegibe, időnként összejártam ismerősökkel (ott volt a már említett legjobb barátom is, a többiekkel annyira nem sikerült szoros barátságot kötni, vagy csak nagyon ritkán vagy eláltalán nem találkoztam velük korábban). Ezek ugye a váltás után voltak inkább, és ezen alkalmakkor nagyon sokat ittam, szinte én voltam a legittasabb a tàrsaságban, de amit a leginkább szégyellek, hogy az ő pénzükből ittam, sokszor egy árva forintot se raktam hozzá a piapénzhez. Mondták persze, hogy nem kell, megértik az anyagi helyzetemet, de egy idő után marhàra cikivè vált a számomra, és nem jártam már össze velük sem. Viselkedtem viazonylag kínosan is a tàrsaságukban; egy szó, mint száz: piszkosul magam alatt voltam. A legjobb baràtom sem tudta ezt feledtetni velem.

Nagyjából ennyit a múltidézésről. A helyzetem mai állása az, hogy továbbra sem érzem magam hasznos és értékes embernek, nem ért meg senki, nincsenek barátaim, barátnőm, és teljesen egyedül vagyok. "Vállat ràntanak, ha sorsom hallják",mondhatni. Így érzek most. Ott van a legjobb barátom, akivel nagyon ritkàn dumálunk, akkor is csak FB-on, mert nem igen van időnk egyikünknek se, plusz ott a baràtnője és a barátai, sikeres kapcsolata van. Én meg állandóan a boldogabbnál boldogabb embereket látom minenhol, és kicsit talán irigy is vagyok ràjuk. Itt állok 18 évesen nulla önbizalommal és önbecsüléssel, vékonyka pénztárcával, és úgy érzem, nincs senkim és semmim. A családdal ilyenekről nem beszélek, nem értenének meg. Ahogy senki sem ért meg, nem figyel rám, nem törődik velem, nincs mellettem. Ìgy érzek... Nehezen oldódom fel társaságokban, nehezen nehezemre esik kimondani az érzéseimet, félek a szemkontaktustól, és eddig egy lánynak sem tudtam elmondani, mit érzek iránta - töketlen vagyok.


Nos, aki eddig kibìrta, hogy elolvassa, annak külön köszönöm, örülnék, ha páran írnátok válaszokat, mert akkor meglenne az érzés, hogy legalább virtuálisan nem szarnak rám az emberek, még ha teljesen ismeretlenek is a számomra. Elképzelhető, hogy kihagytam valamit, eddig még sosem készítettem ilyen kis összefoglalót eddigi szánalmas kis életemről.



#magány #egyedüllét #nem érdeklek senkit #snki se szeret
2014. jún. 9. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Légy bárhol, tégy bármit, én mindig szeretni foglak.
2014. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Srapnel ***** válasza:

Ritkán olvasni férfitől ekkora önsajnálatot.


Mit akarsz 18 évesen? Pénzt, feleséget? Ezekért dolgozik meg mindenki, erről szól az élet. Nem most fogod felétlenül kiélvezni ezt, hanem majd 10 év múlva. Most az a feladat, hogy megteremtsd az alapjait. Önbizalmad csak abból lesz, ha teljesítesz: munkában, az életben, bármiben. Problémák, krízisek, feladatok, munkák megoldásából jön az önbizalom, a fotelből nem.

2014. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Én meg állandóan a boldogabbnál boldogabb embereket látom minenhol"

Azért ezzel vitatkozni tudnék. Nem minden arany, ami fénylik. Amúgy meg olyan az életed, amit te kihozol belőle. Persze könnyű mondani. Na de sok szerencsét!

2014. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia. Régen én is hasonlókat kaptam meg főleg szekálásokbólból általánosban amik rá mentek a személyiségemre.(igaz a baráti társaságom megvolt) De amikor elolvastam ezt a kiírást nagyon sok negatívság áramlott belőle. Nem szabad így felfognod a helyzetet mert ezzel mások csak rosszat lássák meg benned. Azt az egy barátotad is meg kellene becsülnöd. Sajnos a suli is így jött össze de tovább kell lépni nem toporzékolhatsz egy helyben ezen szorongva. Sajnos tudom hogy nem ilyen könnyü de ha így fogsz fel mindet akkor a való életben semmi nem fog. Minden embernek megvan maga gondja sajnos azért mert az utcán látsz olyan embereket akik sokszor csak a felszinen boldogok de belül gyötrödnek úgyhogy ne ítélj ilyen hamar.Ugyanaz a bajod a lányokkal mind körülbelül nekem a fíúkkal. Úgyhogy sok sikert és próbáld lépésről lépésre újra építeni az életed. És ne gondold azt hogy mindenkinek könnyü az élet, nagyon sok ember van akinek ugyanez a problémája mint neked. Remélem tudtál követni bocsi az összevisszaságot az írásomba:)
2014. jún. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Írd meg privát üziben hova valósi vagy,ha közel laksz felőlem haverkodhatunk.
2014. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szia.

hidd el, nem vagy egyedül. sokan érzik ezt így, csak ők nem beszélnek a problémáikról.

"a családdal ilyenekről nem beszélnék, nem értenék meg." próbáltad már? :)

sokaknak vannak hasonló általános iskolai "élményei" (pl nekem is), de nem kell velük foglalkozni.én is ezt tettem, és túl nagy mértékben befolyásolták az életem.

ne félj kimondani, amit érzel- ami a szíveden, az a szádon.

a helyedben kipróbálnék új dolgokat. tapasztalataim szerint ha önmagad adod, könnyebben észrevesznek.

a "vékonyka pénztárca" dolognak túl nagy feneket kerítsz. nem a pénzedért fognak szeretni, hanem a személyiségedért! (aki meg a pénzt nézi, nem érdemes vele foglalkozni)

csak pozitívan. aki mer, a nyer!

2014. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elég későn írok ide, de kíváncsiságból, hogy alakult az életed ?:D
2018. jún. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!