Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt az életet éled, amit...

Azt az életet éled, amit szeretnél?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor mi az akadálya? Itt nem feltétlenül csak az anyagiakra gondolok.

Teszel érte, hogy elérd, amit akarsz vagy beletörődsz és csak álom marad?



2014. jún. 22. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen tudom, hogy milyen életet szeretnék élni, ezért elsősorban igyekszem másokat hozzásegíteni ahhoz, hogy ők élhessék azt, amit szeretnének.

Lehet ez az én életem. :)

2014. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert még nem nőttem fel hozzá. (Még nem vagyok független a családomtól.) Kis időre van szükségem, aztán közelebb lesz lassan minden.


De ha öt év múlva ugyanitt tartok, akkor azt hiszem, megérettem egy akasztásra. :D

2014. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Többé-kevésbé. Többé igen, kevésbé nem. :)

Az akadálya főleg önmagam. Igyekszem változni. Ha nem is sikerül, akkor is érdemes változni.

2014. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rendkívül provokatív és/vagy ébresztő a kérdésed. :) Több embernek is fel kéne tenned.

Nem egészen, de úgy érzem, jó úton járok. Próbálkozok.

Az akadály saját magam vagyok. :D Nem tudok teljesen olyan lenni, mint amilyen szeretnék lenni, vagy a gondolataim szerint vagyok. Visszahúzódó vagyok, és ahogy viselkednék az álmaimban, azt nehezen tudom a valóságban megvalósítani. A változásra törekszem. Akadály lehet még (illetve egyik a másikból következik), hogy az emberek nem tudnak mély kapcsolatot létesíteni velem és viszont... Hát, még nem tudom, mit tegyek ez ellen, de agyalok. De nem törődtem bele, fiatal vagyok, ki akarok bontakozni és persze olyan életet szeretnék élni, amilyet szeretnék. :)

2014. jún. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Várom még a véleményeket.


Örülök, hogy nem rögtön a pénzt írtátok akadálynak, hanem önmagatokat. Úgy vélem, hogy mindenki a saját szerencséjének kovácsa, és tényleg, ha akar valamit az ember és TESZ is érte, akkor bármit elérhet.


Én nagy akadálynak tartom még a társadalmi elvárásokat.

Én is lassan jöttem rá, hogy a döntéseimet szinte tudat alatt ezek az elvárások nagyban befolyásolják. Pedig nem kapom a közvetlen környezetemtől nyíltan, hogy neked már itt kellene tartanod az életben, de elég, ha látom, hogy az ismerőseim, barátaim körében a diploma, munka, ház, család bevett sorrend megy végbe. És utána jön a mókuskerék.

Ezzel sincs gond, valakinek ez az álma, amit én tiszteletben tartok és elfogadok. Viszont, ha valaki nem így tervezi, vagy ehhez képest kicsit máshogy tervezi az életét, vagy csak mer nagyot álmodni, azt már el is könyvelik furcsának vagy ki sem kell mondaniuk, de látom rajtuk, hogy úgy gondolják, hogy úgy sem fog sikerülni.

Bár ez meg erőt adhat, hogy az ember csak azért is megmutassa.



#4-es válaszoló:

Szerintem ha megkérdeznék pár embert, akkor a legtöbbször nem kapnék őszinte választ, mert nagyon sokan nem is merik bevallani még saját maguknak sem, hogy csak a langyos vízben üldögélnek. Lehet, hogy nem is tudatosul bennük, mert azt hiszik, hogy nekik így jó.


Hidd el, hogy visszahúzódó emberként is meg tudsz változni, főleg, ha érzed, hogy belül nem az vagy, mint akinek kívülről látnak, hogy több van benned, mint amit eddig meg tudtál mutatni.

Vagy az idő, vagy másik környezet, vagy egy ember, vagy ez összeadva előfogja hozni az igazi éned, ha figyelsz magadra.

Csak ne add fel! :)

2014. jún. 26. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.


akadálya a pénzhiány.


Tettem érte rengeteget, mégse változott semmi. szóval most már lesz@rom az egészet. 1x csak véget ér.

2014. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem

Akadálya, hogy ő nem szeret viszont...

Tettem érte.

2014. jún. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem,de próbálok tenni érte.

Az akadály sajnos én vagyok,mert nincs elég önbizalmam

2014. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!