Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Itt már csak az öngyilkosság...

Itt már csak az öngyilkosság a kiút? Megérné megtenni?

Figyelt kérdés

Olyannak aki nem tudja megoldani a problémáit.


Depresszióval kűzd évek óta.



Nincsenek barátai.


Nincsen párja.


Elszigetelten él a társadalomtól.


Köszönöm. :)



2014. júl. 23. 18:28
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
Én a kérdezőnek válaszoltam.Amúgymeg te bajod,akkor keress valami más elfoglaltságot!
2014. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Irj privátban!! :)
2014. aug. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
41%

A depresszió a gyengék-lusták sportja.Fogadjunk,hogy ha van egy adott problémád akkor hajlamos vagy napokig gyötörni magad miatta,ahelyett,hogy elfoglalnád magad,esetleg nevetnél,vagy talán a legegyszerűbb módon megoldanád a problémáid?A depresszió átlagos meghatározását olvashatták.

Kérdésedben is kiemeled a hibákat.Erőltesd már meg magad tesó,most komolyan.Tudod hogy mulasztottam el én a depressziómat? Vígjátékokkal,új emberek megismerésével,és legfőképpen nem írtam ki névtelenül gyakorira,hogy az öngyilkosság az egyetlen kiút e,annak ellenére,hogy tudtam,úgysem merem megtenni.Nehezebb egy sérült embert helyrehozni mint gyenge gyerekből erőset nevelni.Depresszióval küzd évek óta...érdekes.Na és bele gondoltál már abba,hogy ez nem egy csata?Ez egy kép,amit az agyadban hiszel,hogy te ilyen vagy,hogy téged senki sem szeret,hogy te unalmas vagy,hogy neked senkid sincsen.Tudod mit? Talán igazad van,viszont egyet leszögeznék.Ezen te pillanatok alatt változtathatsz.Mégpedig úgy,hogy kitolod a segg*d a lakásból/házból,és leállsz beszélgetni vadidegen emberekkel csak úgy.Meghallgatod milyen napjuk volt,még ha unalmasnak is tartod és türelmesen vársz.Utána elmégy esetleg futni,vagy edzeni.Ha feszültséggel vagy tele akkor az edzés a legmegfelelőbb nyugtatód.Továbbá dicsérd magad akkor is,amikor a legrosszabb formádat hozod,mert ez sokban segít.Nem muszáj őszintének lenned,de akkor bizony nagyon magadba kell beszélned barátom

18/F.

Apropó-itt vannak a konkrét válaszok.


Itt már csak az öngyilkosság a kiút? Megérné megtenni?

NEM,MERT ENNEK A NÉVTELEN IDIÓTÁNAK TALÁN HIÁNYOZNÁL.

Olyannak aki nem tudja megoldani a problémáit.

Egyszerű.Ne beszélj,cselekedj.Ha valamit nem tudsz megoldani,továbblépsz,és nem kell gondolkodnod rajta

Depresszióval küzd évek óta.

Na és miért csak küzd ellene?Nem próbálta még meg azt,hogy esetleg legyőzi?

Nincsenek barátai.

Mindenki 0-ról indul,a kérdés az te mit tudsz ki hozni belőle.

Nincsen párja.

1 éves kapcsolatom ért véget...a csaj egy másik csajért hagyott ott.Szerinted?Mégsem lettem depressziós,mert mindig a lehetőségeinket kell néznünk.

Elszigetelten él a társadalomtól.

Megmondtam már,hogy csak ki kellene lépned a kapun/ajtón és céltalanul sétálni valahol idegenekkel beszélgetni,megismerni másokat és máris nem vagy elszigetelve

Köszönöm. :)

Szívesen. :)


Ui.Ha nincs hozzá kedved csináld kedv nélkül.

2014. aug. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó!

Aki szerelmi bánat miatt öli meg magát az elég buta.


18 évesen neked még max ennyi gondod lehet.

Sok dolgot nem tudsz még a világról.


Az öngyilkosok nagyon alacsony %-a öli meg magát szerelmi bánat miatt.

2014. aug. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
58%

13as!

Ha ilyen kioktató hangon válaszolsz, legalább jól tennéd azt!

Amiről te beszélsz, az szomorúság, elkeseredettség, reményvesztettség állapota. A depresszió pedig egy betegség. Az nem olyan dolog, hogy najó, felhagyok a depressziómmal.


A kérdezőnek:

Nem, nem ez az egyetlen kiút. Nem, nem érné meg megtenni.

Ha valakinek eltörik a lába, és nem megy orvoshoz, utána nagyon fáj neki és még járni sem fog tudni rendesen. De nem az a megoldás, hogy akkor levágja otthon a lábát. Ha elmegy és segítséget kér, akkor meggyógyíthatják a lábát, elmúlik a fájdalma és mehet futóversenyre. De ehhez az szükséges, hogy segítséget kérjen.

Remélem érted a hasonlatot :)

2014. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Persze,értem.Gyógyszer ellenes vagyok,de most próbálkozok mégis eggyel amit felírtak...

2014. aug. 7. 21:42
 17/26 anonim ***** válasza:

Én igazából attól félek,hogy soha nem lesz megoldás a problémámra,és nem akarok majd így élni,ezen feltételekkel.

Fájdalommal,szorongással,stresszel.

Egy idő után ez teljesen felemészti az embert és már úgy érzi nem is él,és jobb nem is vár rá....

2014. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Én is ezzel küzdök sajnos... Én se látok valamikor jobb megoldást, de valahogy mindig elszalasztom az időt, amikor megtehetném. Pont ezek a bajaim nekem is,csak még a családom előtt is meg ell játszanom magam, mert részben miattuk is van és ha megtudnák, biztos addig szekálnának, ameddig meg nem teszem. Voltam pszichológusnál, aki igazából semmi használhatót nem mondott. Sajnos a gondolatok néha rám törnek, de próbálok a jelenben élni, közösségbe menni, akármennyire nincs ínyemre, esetleg sétálni. Nekem most inkább a szerelmi bánat játszik közre legjobban, de tudom mit érzel... A kapcsolat előtt én is depressziós voltam, majd megszűnt ameddig volt barátnőm, de mivel dobott minden indok nélkül újra előjött, sőt elég szörnyen... nekem sincsen senkim, csak ő volt ,de ez megint más téma. A lényeg, hogy ne add fel,, nem vagy egyedül ezzel.
2014. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Sajnálom...Minden jót Neked.

2014. aug. 8. 20:10
 20/26 anonim válasza:
Menj el egy pszihológushoz. Ő majd segít
2014. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!