Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az öngyilkosság...

Szerintetek az öngyilkosság bátorság, vagy gyávaság?

Figyelt kérdés
Mert ahhoz, hogy valaki a saját életét kioltsa, szerintem ahhoz hihetetlen bátorság kell, de hogy ne nézz szembe a problémával, hanem ezt az utat válaszd az gyávaság. Kiváncsi vagyok a véleményetekre:)
2010. jan. 10. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

2 dolog összetétele. Gyávaság+önzőség

Aki annyira nem szereti a családját, a barátait, akik körülötte élnek hát akkor tegye meg! De rohadt nagy önzés, amit velük tesz, aki ilyet tesz, mivel elveszi önmagát azoktól akik szeretik. Mert miután megtette, lehet neki nem fog fájni, de akik itt maradnak?!

2010. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

gyávaság.

Nem életet elvenni bátorság, hanem menteni.

2010. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen gyávaság. Igy akarnak menekülni a problémáik elől...
2010. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Mindketto kell hozza de 60 gzavasag es 40 batorsag
2010. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen gyengeség meg gyávaság mások szemében,de van h az ember annyira magára marad magányosan,h nem lát más kiutat.
2010. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

bár én sosem lennék öngyilkos mert nincs okom rá és remélem nem is lesz, de...

szerintem nem minden esetben gyávaság

ha teljesen kilátástalan a jövője és az egész élete egy nagybetűs KUDARC az illetőnek akkor érthető a dolog

könnyen pofázik a gyávaságról az akinek van fedél a feje felett és van mit ennie...

2010. febr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én már írtam ide, aztán rájöttem, hogy ahány ember annyi féle lehet. Sok esetben gyávaság.

De vannak olyan élethelyzetek, amiket mi átlagos emberek sose fogunk megtapasztalni. Evvel arra célzok, elrabolták, bedrogozták (rászoktatták) elklüldték k.rválkodni, minden iratukat elvették és a droggal tartják kussba őket. Stb. Aki ilyen helyzetben lesz öngyilkos az szerintem megváltás.

Vannak olyan élethelyzetek, amikkel ha rendőrségre fordulsz sem változik semmi. Szerintem akkor is megváltás.

Vagy egy elvont példa: Elutazol XY helyre egy weekend házba, baráti v családi társasággal és persze rátok talál egy pszichopata elmebeteg gyilkos. Egy ilyen helyzetbe belegondolni, de jó mélyen a gyökeréig rájössz, hogy ha megölöd magad, az csak győzelem. Igen kevés esély van rá mint kezdő gyilkos megölöd a profit! Meg milyen szar érzés lehet már neki ha megölöd magad és nem ő tehette meg. Nem lesz mire kielégülnie. Így én előbb ölném meg magam, mint másé legyek.

2010. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy egyedül vagy éjszaka, és öt viagrával felturbózott néger üldözőbe vesz 25 centis f*sszal.

Bátorság vagy gyávaság elfutni előlük?

Remélem, érted.

2011. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!