Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire a vérvétel...

Miért félek ennyire a vérvételtől?

Figyelt kérdés
Nagyon félek attól, hogy vért vesznek tőlem. Miért van ez? Tényleg nagyon rossz?Tőlem biztos, hogy soha nem vesznek vért. Én már a gondolatától is rosszul vagyok, most itt helyben eltudnék ájulni:S De miért?
2010. jan. 12. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel, nekem tűfóbiám van, ezért félek tőle ennyire..
2010. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én nekem nincs semmi bajom, de rettegek tőle
2010. jan. 12. 17:23
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

Mert gyerekes vagy és gyáva és felelőtlen... Inkább meghalsz ha pl olyan bajod van amit ki lehet vele mutatni? Sokkal rosszabb dolgok is vannak mint a vérvétel. Ha lány vagy akkor gondolom sosem akarsz majd fogamzásgátlót szedni vagy gyereket szülni...

Egyáltalán semmi rossz nincs benne, nem lehet érezni...

2010. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A gondolataid miatt. A félelem nem más mint az elme képzelgése, illúziója, nem valóság. Te nem a vérvételtől félsz, hanem elméd azon illúzióitól amik ehhez kapcsolódnak, és ezek okozzák a félelmet.

Két módszer létezik a megszüntetéséhez. Próbáld ki mindkettőt.

Az első módszer az aggodalomrombolás. Le kell írni egy lapra, vagy gépeden de fontos hogy ÍRD LE! Azt hogy mi szerinted a lehető legrosszabb dolog ami megtörténhet. Ez tagadás pszichológiai esete, amikor félsz szembenézni valamivel, ellenkezel azzal ami van, tagadod a valóságot. Nem szabad! Nézz vele szembe, konkretizáld írd le egy lapra mi a lehető legrosszabb végeredmény. Ha bőven kiírod magadból a gondolatokat, és elképzeled hogy amitől félsz az MINDENKÉPPEN bekövetkezik és semmit sem tehetsz ellene akkor megszűnik az aggodalom a félelem.

Hogyha meghatározod a lehető legrosszabb végeredményt hirtelen rájössz hogy te nem az eseménytől félsz hanem egy esemény előérzetétől.

Ha kimondjuk mi a legrosszabb dolog nem félünk többet tőle, hiszen tudjuk hogy megtörténhet.


A másik módszer. Talán kicsit furán hangzik. De minden gondolatotad (amikor félsz, de máskor sem árt) itass át szeretettel! Isteni, azaz feltétel nélküli teljes szeretettel. Képzeld el hogy vért vesznek tőled és koncentrálj a szeretetre.. Szeress mindent, magadat, embertársaidat, a tűt amit beléd szúrnak minden létező megfogható és nem megfogható dolgot.

Miért? Azért mert a szeretet nem más mint a félelem ellentéte, a szeretet ellentéte pedig a félelem (ha nagyon kötekedni akarunk akkor ez nem teljesen igaz, igazából a félelem nem az ellentéte a szeretnek, hanem a hiánya..Ahogy a sötétség sem ellentéte a világosságnak. Csupán a fény (fotonok) hiánya.)

A tökéletes szeretet (ahogy a Biblia is mondja) kizárja a félelmet.

Ahogy a fény világosságában nincsen sötétség, úgy az elég erős szeretetben sincsen félelem.

Remélem segítettem, sok sikert :)

2010. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Huhh, hát köszi szépen. Gondoljak a szépre stb. ez mind szép és jó, de félelmemben és idegességemben nem menne, folyamatosan a vérre gondolnék stb.:( Előbb halok meg, minthogy vért vegyenek tőlem!!
2010. jan. 12. 17:32
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Előző vok.. Szívesen, viszont annyit megtehetnél magadnak, magadért hogy kipróbálod :) (Az aggodalomrombolást tanfolyamokon tanítják pl.)

És nem..Nem a szépre gondolj. A szeretetre.. Beszélni magyar?:D nem ugyanaz.. :)

2010. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem már rengetegszer vettek vért. Volt hogy havonta 1x venni kellett.. De még mindig ugyan úgy félek mint az 1. alkalommal..

1x lefújta a hajlatot ilyen fertőtlenítővel én meg annyira megijedtem, hogy elrántottam a kezem és felugrottam. Nem tudatosan tettem, így szépen bocsánatot kértem és vissza ültem. Kényszerítettem magam, hogy nézzem és koncentráljak arra hogy mit csinál, mert különben képes lettem volna magamba törni a tűt és kirohanni az épületből miközben tépem a hajam...

Szerintem ez nem olyan dolog, hogy ki lehetne találni mitől félsz.

Szerintem csak azért szorongsz, mert tudod, hogy valamit beléd dugnak és kivesznek a te szervezetedből..

2010. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne menj, mert véredet veszik :) Igaza van a hosszan írónak, és tényleg már az is jó lenne, ha hajlandó lennél (itt és most) a jól bejáratott szemléletedet elengedni, hadd nőjön a szabadságod. Aztán rendesen eldöntheted, hogy nagy-nagy jelentőséget tulajdonítasz-e egy érzékelhetetlen orvosi rutineljárásnak.
2010. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
én vért venni félek :S :))))
2010. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Zenon ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem azt,amit írtál,kedves kérdező!

Félek tőle,maga a tű,a vér látványa,az egész!Volt,hogy lehetett vért adni,haverok egyre csak unszoltak,de nemet mondtam,aztán jött a sértődés,hogy életeket menthetnék,önző vagyok.De nem érdekelt.Rokonom egy vérvételnél gondatlanságból kapta el a hepatitis B-t.Később hozzájárult a halálához.Nem bízok semmilyen tűben.A vér nem játék.

2010. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!