Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lett valakinek öngyilkos...

Lett valakinek öngyilkos barátja vagy rokona? Hogyan tudtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés

Pár napja öngyilkos lett az egyik legjobb barátom, (mániás depressziós...stb. volt) és szükségem lenne mások tapasztalataira, hátha segít valamit.


18L



#halál #öngyilkos #fiatal #mánia #depressziós #mániás depressziós feldolgozás
2014. nov. 25. 20:44
1 2
 11/11 monen ***** válasza:
A halál tényét megváltoztatni már nem lehet, tehát ebbe a veszteségbe bele kell törődni. Az emberiség még egy darabig dolgozni fog azon, hogy feltámassza a fizikai halottat. Talán a tény, hogy mániás depresszióban szenvedett a barátod, vagyis eleve olyan betegsége volt, ami erősen hajlamosította az öngyilkosságra, némileg elvesz az esetleges bűntudatérzetből és a veszteség feldolgozását is megkönnyítheti számodra. A mániás depressziós és a skizofréniás populációban a legmagasabb az öngyilkosság előfordulási aránya. Viszont, ha a közvetlen kapcsolataim közül valaki öngyilkosságot követne el, és nem azért mert skizofrén vagy mániás depressziós vagy esetlen gyógyíthatatlan beteg, akkor azért én alaposan elgondolkoznék azon, hogy odafigyeltem-e arra az emberre, elég támogatást, szeretetet, együttérzést adtam-e annak az embernek, vagy csak volt-e bennem annyi önzetlenség, hogy meghallgassam? Személy szerint nagyon önzőnek és felelőtlennek tartom a "fogadd el a döntését" hozzáállást, mert az esetek többségében az öngyilkosság nem szabad döntésből születik. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy elhúzódó időn át sanyargatott, bántalmazott, zaklatott és mások által lelketlenül magára hagyott, a bántalmazás miatt lélekben és pszichikailag sérült gyermek vagy felnőtt szabad döntésből követne-e el öngyilkosságot. Az ilyen emberkében mesterségesen indukálják a depressziót és a kilátástalanság érzetét, és a mások lelketlen elfordulása a végső cserbenhagyás számukra. Szóval szerintem inkább ne fogadjuk el az öngyilkosságot elkövetők "döntését", hogy még véletlenül se mentesítsünk beteges bántalmazókat és szadistákat vagy egy nem törődöm önző társadalmat a felelősség alól.
2017. aug. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!