Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet az hogy olyan jó...

Hogy lehet az hogy olyan jó az angol akcentusom mintha az lenne az anyanyelvem? Az angol tanárnak is csak le esett az álla

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Sose lesz olyan, mint egy angolnak. Az angoltanár meg azért lelkesedett, mert fizetsz neki az órákért. Mást nem mondhatott.
2014. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hosszú ideig kellene ahhoz angol nyelvterületen élned, hogy elveszítsd a magyar akcentusodat. Nem az angol kiejtés a nehéz ugyanis, hanem ez.

Tudom, miről beszélek. De azért nem árt, hogy megvan az önbizalmad, ez ösztnözhet a tanulásban.

2014. dec. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat hallottál eddig is angol nyelvű szöveget, (például évek óta csak angolul nézel tévét, filmeket) vagy sok angol anyanyelvű barátod van, akkor ebből átvehetted a jó kiejtést. Amúgy anyanyelvi angol akcentusból is sok van. Pld az enyém inkább amerikaias a brittek (és az európaiak) számára, de maguk az amerikaiak nem tudják hova tenni, és néha arra gyanakodnak, hogy talán inkább skót, vagy walesi vagyok. :D :D :D


(Az élből hülyeség, hogy ehhez "el kell veszítened" a magyar akcentust, -- és akkor magyarul beszélnél idegenszerűen???) :D :D :D



Mindenképpen az is kellett, hogy van hozzá hallásod, érzéked. Szerintem tanulj még néhány melodikus hangzású nyelvet, használd ki ezt a tehetséget. Esetleg tanulj énekelni vagy zenélni is.

2014. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy hülyeség, mint gondolod!

Tudod, miből ismerem fel a második szó után az idejövő magyarokat? Az "a" és "r" betűikről, de - és ez a legfontosabb - arról, hogy minden szó első szótagjára teszik a hangsúlyt. (Franciaországban élek évtizedek óta.)

Erre gondoltam, mikor a magyar akcentus "elvesztéséről" írtam. Nem olyan könnyű, mint az ember gondolná. De nem jelenti azt sem, hogy ezzel automatikusan a magyart is az illető nyelv hangsúlyával kellene beszélned...

2014. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mikor elkezdtem tanulmányozni az akcentusokat, megrekedtem az RP-nál. Számomra ez volt a legkönnyebben tanulható. Néhány szót /betűt kellett csak átnézzek, aztán valahogy rám ragadt az egész fonetika, britek és amerikaiak szerint hibátlanul. Emellett poénból, csak mint "party trick", remekül tudom utánozni a Hightened-RP-t. :) Az amerikaiak falra másznak tőle.

"Home, Joeffrey, and do not spare the horses."


Amúgy mindent angolul nézek, imádom a brit sorozatokat (kivétel ha skót vagy walesi, vagy bizonyos ír akcentusa van a színészeknek, akkor kell az angol felirat), mindent amit olvasok igyekszem angol nyelven beszerezni, nyilván szükségesek az anyanyelvi barátok, de én előbb tanultam meg az akcentust, mint hogy bárkit is ismertem volna Angliából, szóval szerintem nem elengedhetetlen.

Sokat gyakoroltam az akcentust hangos olvasással is. A lényeg, hogy használd az akcentust.

2014. dec. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!