Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom a szüleimet, és magamat...

Utálom a szüleimet, és magamat is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Utálom a szüleimet és meg akarom velük szakítani minden kapcsolatomat... Azért utálom őket, és ezáltal magamat is, mert ők szerencsétlennek, nem talpraesettek, hülyék, naivak, félnek az élettől, depressziósok, nincs semmiben sem tehetségük, ráadásul csúnyák is, akkor meg minek szeressem őket?

És én is ilyen lettem sajna. Nem igazán értem, hogy két ilyen nyomorék mi a tökömnek csinál gyereket, mikor tudja hogy hibás, selejt és fogyatékos már ő is, akkor a gyereke is az lesz, az majd meg szenvedni fog tőle... Na és így várják el tőlem, hogy éljek, ilyen fogyatékos, nyomorék személyiséggel mégis hogy lehet élni? Szerintem sehogy. Már kb 4 éve itthon ülök csak, mióta rájöttem hogy ilyen idióta vagyok én is, nem csinálok semmit, csak suliba járok, az sem megy.

És most így szeressem a szüleimet?

17/F


2015. jan. 7. 15:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam? A szüleim sem tudták ennyi idősen, hogy mik szeretnének lenni... Akkor nekem honnan kellene tudnom mégis? Hiszen az ő génjeikből épülök fel, ergo az ő korlátjukra vagyok szabva.
2015. jan. 7. 16:50
 12/19 A kérdező kommentje:
Milyen helyzetben vagy 19 lány ?
2015. jan. 7. 16:50
 13/19 anonim ***** válasza:

"Hiszen az ő génjeikből épülök fel, ergo az ő korlátjukra vagyok szabva."

ha ezt a téveszmét elengednéd, sokkal könnyebben menne az életed.

Vannak szabad erők, amelyek teljesen független a génektől.

Ilyen pl a beszédértés és beszéd. Ha 1 hónaposan elvittek volna Tokióba egy japán családhoz, ott élnél, pontosan úgy beszélnél és értenél japánul, mint az ő gyerekük. És még sok ilyen van. A figyelem. Az a te akaratodon múlik. Figyelj arra amivel foglalkozol. És akkor jobban megy majd a tanulás is.

2015. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem téveszme ! Én mindig ilyen maradok mert ez a genjeimben van benne !
2015. jan. 7. 17:19
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sz@rból várat építeni, sőt, a legnagyobbakat lehet ebből építeni. Amit itt siránkozol ez mind csak azt mutatja, hogy gyönge vagy és könnyebb feladni, mint felállni és csinálni... Keresheted naphosszt a hibát másokban, de az igazán nagy hiba benned van. Ja és azzal, hogy a magyarokat és a saját szüleidet amortizáld le csak a saját szegénységi bizonyítványodat írod alá. Nem is írok többet, mert nagyon valószínű, hogy ez csak fake kérdés.
2015. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A problémáid nagy részének semmi köze a génjeidhez. Ha fél kézzel születsz, vagy vakon, akkor azt mondom, igen. De látszólag semmi bajod, legalábbis semmi nem derült ki abból, hogy konkrétan mi a problémád, ergo a génjeidhez, pláne a magyarságodnak semmi köze ehhez. Én is magyar vagyok, mégse rinyálok.


A szüleid szakmunkások? Oké. Attól még lehet, hogy többet keres valaki, vagy jobb ember, mint én a két diplomámmal. Ez nem ettől függ. Ha valóban rosszul állnak, tehetetlenek, az sem a génjeik vagy a végzettségük miatt van feltétlen. Tudod, hányan élnek teljes kilátástalanságban? Nem kell messzire menned, a magyar falvak jelentős része talán rosszabbul él nálad.

2015. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
" Mégis mitől lenne több eszem ? A szüleim csak szakmunkást végeztek"
2015. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
" Mégis mitől lenne több eszem ? A szüleim csak szakmunkást végeztek" Honnan? Az anyád meg apád, nem te. Azzal, h csak sirankozol nem fogsz előrébb jutni. Tanulj, es tobb is lehetsz, mint ok.
2015. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Se a középsulihoz se az egyetemhez nem kell ész. Csak akarat kell. Bárki végig tudja csinálni akiben megvan a szufla.
2015. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!