Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt meddig lehet birni? Mit...

Ezt meddig lehet birni? Mit csinaljak? Halatlan vagyok, es onzo szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyetemre jarok, egy felsofoku szakkepzesen veszek reszt. Leginkabb anyam unszolasara, mentem felsooktatasba( bar ez nem az O hiabaja, hisz en nem jottem ra a 19 ev alatt, mit is akarok magammal kezdeni) .

Nem szeretem, sot utalom. Erre mar elso heten rajottem. Az egyetem, az eloadasok, a kozosseg mind egy nagy lofutyi. Raadasul, ha el is vegzem ki tudja hova vesznek fel, mint munkavallalot ilyen tudassal.

A lenyeg, egyszeruen annyira nem tetszik,nem erdekel hogy mar lesz*rom, merhetetetlenul is haragszom ezert magamra. Tobb eloadasra be se mentem, pot zh-kal jutottam ide a vizsgakhoz. Egyszeruen nem mennek , (erre meg ra segit az is, hogy csak magolni tudok, es tobb szaz oldalt keptelen vagyok), eddig szinte mindenbol megbuktam, vagy a mostani betegsegem miatt nem tudtam bemenni az adott vizsgara. Penteken irok, de meg alig neztem at vmit, holott ez egy fontos targy, de mar ez sem izgat...

Egyetlen egybol mentem at, de az is anyunak koszonheto, mivel O irta meg helyettem a szakdolgozatot.

Osszevesztunk mar egy parszor, de a vege mindig ugyan az. Remenykedik, hogy azert csak megprobalom, en meg feladom egy par nap alatt. Kezdi elveszteni a turelmet, nem tudom mire szamitsak mikor majd kiderul , megint nem sikerult egy vizsga.

Rosszul erzem magam, mert tudom, hogy csak jot akar, de ez egyszeruen...nem megy. Eleve egy nagyon labilis termeszetu ember vagyok, rosszabb pillanataimban volt, hogy mar nagyon messze mentem. Bele vagyok temetkezve az onsajnalatba , a sikertelensegbe, es abba, hogy nem talalom a helyem a vilagban. Erre rasegit ez is...


El vagyok keseredve...


2015. jan. 7. 23:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

OKJ? Te elég nagy idióta vagy, már bocs. Azt sem tudod mire jelentkeztél? Ez egy felsőoktatási szakképzettség, így legalább nem a coop-ban leszel eladó. Én is ilyenre járok és agyon tudnám verni a haveromat amikor összekeveri a sima okj-vel. Itt előadásra kell járni, zh-zni, vizsgázni. Sokat tanulni a vizsgaidőszakban. Én sosem voltam tanulós fajta, de ezen a héten összeszedtem magam és tanulok a vizsgára. Igazából, amikor tanulni kell akkor leülök és tanulok, még ha nehezemre is esik. Nem tudom milyen szakon vagy (igaz, hogy nem diploma) de elég jól el lehet helyezkedni egy ilyen képesítéssel. Elvégre felsőoktatás. Én annak nem látom értelmét, amit az egyik válaszoló írt, hogy 6 éve csinálja és csak szenved vele. De kell neki a diploma, mert a diplomásnak muszáj lennie az embernek. :S


8-as hozzászolása, mintha anyát hallanám. Egy anyának ilyen hozzáállással kell rendelkezni. :D Sokat jelent, ha a szülő maximálisan a gyermeke mellett áll.


Mellesleg kérdező, miért nem mentél olyan FOKSZ-ra ami érdekel?

2015. jan. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy nem hurrogtatok le es a tanacsokat is!


En nem akarok egesz eletemben anyukam szoknyajan ulni, bar ahogy latom erre haladok. Szomoru, de azt hiszem annyira ratamaszkodtam az evek soran, hogy most mar eszre sem veszi, mennyire probal iranyitani. Hisz nem hagyhatom ott a sulit, O mar tudja hova menjek majd meg tanulni, hol dolgozzak.Tudom csak a sajat hibajabol tanulva, szeretne, hogy sikeres legyek de ennel szerintem barmi jobb. Amugy jogi asszisztensek tanulok(habar szerintem talalobb a titkarno). Nincs diploma, de majdnem ugyan azt tanulom, mint egy elsoeves jogasz.Na, gondolhatjatok. Szerintem a tudasert nem kar, de amugy...sokra nem jutok vele. Vagy ha igen, akkor milyen aron...

Mindenesetre a valaszok azert elgondolkodtattak. Lehet egy apai-anyait bele kene adnom, es ha akkor sem megy, akkor pedig bucsut inteni a jogi karnak.


6-os valaszolo,amugy lehet hulyenek is nezzel de valoban ez a lelki problema, ugy veszem eszre kihat a testemre. Levagyok gyengulve, felborult az alvasi ritmusom, allandoan betegeskedek. Komoly. Most pl. Tudogyulladasom van.


7-es valaszolon Megertelek! Amugy en is vmi ilyesmit terveztem, dolgozni akartam aztan tanulni. Hat nem jott ossze. Sok sikert kivanok a vizsgaidhoz!


8-as valaszolo! Ismeros a helyzet , nagyon is! Nekem egy pokol volt az erettsegi.

Remelem anyum olyan megerto lesz, mint te. Orulnek neki, nagyon!


9-es valaszolo! Koszonom szepen hsz-at, kicsit megnyugtatott. Amugy japanra vagy koreaira gondoltam. Bar csak tobben igy gondolkodnanak a kozvetlen kornyezetembol...! Sokan el nem hiszik, hogy en barmit tudnek kezdeni egy keleti nyelvvel. Sajnos.

2015. jan. 8. 02:14
 13/21 anonim ***** válasza:

Azért kicsit korregálok: Az utolsó válaszod alapján szimpatikus vagy, csak az okj-ra harapok az idióta haverom miatt, akinek egy okj elvégzése is hatalmas feladat volt és valószínűleg féltékeny. :D Igen itt diplomásokkal együtt vizsgázunk, tanulunk.Mellesleg a jog nem egyszerű, elég száraz anyag. Nekem is van jogom és kín szenvedés lesz megtanulni. Nekem azért egyszerűbb, mert van ami tetszik, és ma úgy hagyta abba a tanulást, hogy érdekes dolgot IS tanultam. :D És tényleg nem vagyok az a tanulós fajta.


Üdv:22/f.

2015. jan. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok idiota, csak en ezt a kepzest, kb. ennyire tartom. Egy okj , magasabb oktatasi szinvonalon. Szamomra legalabbis az.

A tananyag hagyjan, hogy szaraz, de hatalmas is egyben. Irtam, az elozo hsz-ban, hogy sajnos magolva tanulok. Ez meg gimibe elment.De itt? Lehetetlen.

2015. jan. 8. 02:26
 15/21 A kérdező kommentje:
10-es valaszolo! Ohh akkor te szerencses vagy! Lennek a helyedben. Igazabol, a nyelvtanulas nem most bontakozott ki nalam, mar ami a japant illeti. Mindig is akartam, es sokszor feltort bennem a vagy, de ez legtobbszor csillapitva lett a kornyezetem altal. ;(
2015. jan. 8. 02:32
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez történik, amikor az ember nem maga dönt az életéről. De még nem késő: felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Ha nincs ehhez kedved, csinálj mást.

Egyébként a magolásnak akkor se lenne semmi értelme, ha csillagos ötösöket kapnál vele, szóval ezt így tényleg kár erőltetni.

2015. jan. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Őszintén én nem vagyok benne biztos, hogy bírnád az egyetemi képzést, többet is kell tanulni, stresszesebb is. Azt ugye tudod, hogy ezeket a szakokat az ElTE-n meg talán még 1-2 vidéki egyetemen lehet tanulni, és elképesztően magas minden évben a ponthatár. Lenne elég pontod? Milyen nyelvvizsgáid vannak, nyelvérzéked jó? Amúgy jó képességű és szorgalmas vagy, csak ez a szak nem megy? (Azt írtad, hogy az érettségit is megszenvedted, ezért kérdezem).

Szerintem lehet, hogy jobb lenne, ha elmennél dolgozni 1-2 évre, akár sőt javaslom külföldre, hogy kicsit elszakadj az otthontól és kitaláld mit akarsz és mire vagy képes. Mellette járhatsz japán különórákra, biztos vagyok benne hogy más országban is van, hogy végzős egyetemisták viszonylag olcsón adnak órákat.

2015. jan. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért azt megkérdezhetem mennyit fizettetek ki ezért.

Mert az egy dolog, hogy nem tetszik és hagyd ott, de egy ilyen képzés nem kevés pénzbe fáj, amit nem adnak vissza, tehát, ha el sem végzed kidobott pénz az ablakon.

Valószínüleg elég nagy áldozat ez a szüleidtől, hogy ezt belefeccölték, szóval kutya kötelességed helytállni.

2015. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Kedves kérdező!Az nagyon régen volt már.Miért nem tudtad annyi idő alatt elfelejteni?Tudom innen könnyen beszélek,nem vagyok abba az élethelyzetben.De akkor miért fogadtad vissza ha nem bocsájtottál meg?Én nem mondom hogy nem szeret téged,de ha igazán szeretett volna,akkor szerinted megcsalt volna?Én elhiszen hogy szereted és bánt a dolog,de egy 19 évvel ezelötti dolgot már ne hozhatsz fel neki,hogy bocsi nem tudtam megemészteni amit tettél velem.Én erre nem tudok tanácsot adni hogy öszinte legyek,mert régen történt és te már visszafogadtad.Ha ez friss ügy lenne,akkor kabásból azt mondanám hogy menjen ahova akar és vissza ne fogadd.

Azt is nézd,hogy lehet hogy tényleg megbánta és tényleg téges szeret.Engem egy dolog zavar az egészben,hogy ez nem megcsalás volt,hanem évekig csalt téged.Ő nagyon jól tudta hogy jólelkű ember vagy és érzékeny,ő ezzel visszaélt.Bár nem tudom mennyi idős vagy,azt nem írtad,de amit javasolni tudok,hogy legyél kicsit keményebb,ne keseregj mindenen és ne sajnáltasd magad.Rázd meg magad és fel a fejjel,előre nézz,független attól hogy mennyi idős vagy.Remélem tudtam segíteni.

2015. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Semmit nem fizettek , nappalin vagyok, allami tamogatassal. Lehet tobben felreertettek. Ezt az egyik valaszolo nehezmenyezte is. FOKSZ kepzes, de ha csufolni akarjuk, akkor nevezhetjuk okj-nak(es nekem az).
2015. jan. 8. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!