Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem az apámat? Ez miért van?

Figyelt kérdés

4 éves koromban váltak el anyáék. Apával eleinte hetente találkoztam nála voltam, elvitt mindenhova. Utána bemutatta a Nőt, aki miatt tönkrement a házassága anyával (anya egy rossz szót nem mondott róla, vagy a nőről soha!). És a nő nem szeretett... Ezt nem én találtam ki, közölte mamával is, hogy én csak egy teher vagyok az ő szemében, a "szükséges rossz", amit apával kapott.

Idővel apa egyre ritkábban keresett, most ott tartunk, hogy csak a névnapomon találkoztunk 2014-ben...

Amit kérek, azt megveszi, meg ha pénz kell, azonnal küldi. Mikor kitaláltam, hogy új iPhone-t szeretnék, írtam neki délelőtt egy sms-t (leginkább üzenetben beszélek vele, mert folyton vagy ügyfél van nála, vagy tárgyaláson, megbeszélésen van) és délután már Mama szólt, hogy ott van nála, menjek érte. Vagy pl. kérdeztem, hogy nem tud-e valami helyet egy nagyobb bulihoz és másnap már küldte a címet, meg hogy kinél vehetem át a kulcsokat és megszerezte a legjobb "buliházat" 3 napra.

Szóval az ilyen anyagi dolgokban segít, meg minden.

Viszont ma mondta mama, hogy ez mennyire zavarja apát, meg hogy én csak akkor keresem, ha kell valami, stb.

De miért én kezdeményezzek?

Próbálkoztam már eleget, csak az elutasítást kaptam, persze, hogy ebbe belefáradtam. Meg én telefonon nem tudok vele beszélgetni, senkit nem hívok fel azzal, hogy "Szia, hogy vagy?".


Úgy érzem, nem szeretem. Olyan számomra, mint egy idegen. De tényleg. Csúnya, amit mondok, de szerintem ha nem kapnék meg tőle mindent és nem lenne ilyen anyagi helyzetben, nem is tartanám vele ennyire sem a kapcsolatot.

16L


2015. jan. 6. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

SZÉGYELLD MAGAD!

"ha nem kapnék meg tőle mindent és nem lenne ilyen anyagi helyzetben, nem is tartanám vele ennyire sem a kapcsolatot"

Milyen ember vagy te? Tükörbe tudsz nézni? Látom a jövődet!

2015. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem oltogatásra van szükségem.

Tisztában vagyok azzal, hogy ez így nem jó.

Segítséget szeretnék. Akit nem a segítőszándék vezérel, inkább ne is írjon!

2015. jan. 6. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem szereted, mert neked ő csak egy pénztárca.

"De miért én kezdeményezzek? " Ő már kezdeményezett a sok segítséggel, te dinka, tiéd a következő lépés. És ezúttal ne pénzt kérj tőle, az nem számít annak!

2015. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Segíteni nem igazán tudok, csak gondoltam talán segít, ha elmondom, hogy nem vagy ezzel egyedül (bár gondolom sejted). Én sem vagyok nagyon beszélőviszonyban apukámmal. Ha gondolod írj. 19F
2015. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Megáll az ember esze! Komolyan! Mit csinálj? Nézz magadba és kullogj el szégyenedben!
2015. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudnék segíteni. Még gondolkodom

https://www.youtube.com/watch?v=dxZu-6jewL4

2015. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
LEgközelebb kérd azt, hogy menjetek el együtt ebédelni, vagy csináljatok közös programot. Nem vagy már kisgyerek, lehet veled beszélgetni.
2015. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De én már annyiszor kezdeményeztem...

Akkor adtam fel, mikor elhívtam a 8.-os ballagásomra és tök sokat izgultam, hogy majd eljön, meg dumálunk végre, erre az ebéd előtt kaptam egy borítékot Anyától, hogy "apa küldi".

Ha régebben nagy nehezen rávettem, hogy találkozzunk, akkor általában lemondta az utolsó pillanatban, vagy fél óra után lelépett.

Tudom, hogy ezért van apakomplexusom, ezét kavarok általában minimum 25+os férfiakkal, ezért menekülök az érzelmek elől...

2015. jan. 6. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:

"Meg én telefonon nem tudok vele beszélgetni, senkit nem hívok fel azzal, hogy "Szia, hogy vagy?". "


És ugyan miért nem? Ezt hívják emberi kommunikációnak. A sok pénzért, segítségért cserébe ennyit nem érdemel meg? Ennyit nem tudsz tenni? Igenis az ilyen kis dolgokon indul el egy kapcsolat helyrerakása. 16 vagy, nem vagy már kislány, meg tudsz ilyeneket tenni, és tudod kezelni az ebből eredő helyzeteket is.


Nézz magadba, és ha nem is érdekel, hogy van, akkor meg hagyd őt, viszont akkor a pénze se kelljen! Szóval azt derítsd ki, hogy vannak érzelmeid felé, csak nem tudod, hogy kezdj neki, vagy nincsenek. Ez utóbbi esetben ne legyél anyagias kis hálátlan vérszívó, és szállj le róla a problémáiddal.

2015. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már most csak az anyagiak miatt foglalkozol egy emberrel mi lesz később? Majd pasit is a pénztárcája alapján választasz?
2015. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!