Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan bírjam még ki ezt a 2...

Hogyan bírjam még ki ezt a 2 hónapot?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva költözünk be városba, most még bejárós vagyok, érettségizek. Minden nap korán reggel kell kelnem, hogy beérjek suliba, ezért alig alszom 6 órát, általában annyit sem. Sokat aggódom az érettségin, hogy felvesznek-e egyetemre. Erre rátesz ugye az alváshiány is, ami miatt folyton stresszelek a kipihentség miatt. 2 hónap múlva beköltözünk panelba, ezért lesz időm tanulni, pihenni, magamra. Most örülök, ha ebből a 3 dologból eggyel tudok foglalkozni normálisan. Minden reggel az az első gondolatom, hogy már megint minek keltem fel,megint beutazni a városba, aztán hazajönni délután 4-re, így elmegy 11 óra a napból, és semmire nincs időm. Manapság már lefeküdni sem akarok, mert tudom, hogy úgysem alszom ki magam, akkor minek húzzam azzal a plusz pár óra alvással az időmet, ha felkelek, és ugyan olyan lesz, hogy nem vagyok kipihenve. Még 2 teljes hónapig kell kibírnom, de megöl az ideg nap mint nap, semmi értelmes dolgot nem tudok csinálni az idő hiánya és fáradtság miatt. Hányingerem van már a buszozástól, hogy ki kell bírnom minden nap 2 órát, hogy itthon legyek. Néha ugyan sikerül elaludnom közben, de mikor felkelek, akkor is fáradt vagyok, ezért nem sok hasznom van belőle, csak rosszul érzem magam utána. Úgy várom már, hogy beköltözzünk, mint a megváltást, de belegondolok, hogy még 8 hétig ezt kell játszanom, még az élettől is elmegy a kedvem, tiszta depressziós leszek még a gondolatától is. Mivel javíthatnék ezen a helyzeten, hogy könnyebb legyen ez a 2 hónap?
2015. jan. 18. 23:24
 1/6 anonim válasza:

1. Nyugalom

2. Feküdj le korábban

3. Ne aggodj az érettségin.(matekra oda figyelsz,a többit ovodás megcsinálja)

4. Mond magadnak: Feleslegesen aggódsz xy dolog miatt,nem lesz jobb ugyse.

2015. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kitartás bro, kitartás. Szerintem már önmagában az fontos, hogy reggelről hogyan kellesz fel. Próbálj pozitív lenni, erőszakold magadra. Tegyél be olyan zenét ébresztőnek amit szeretsz, amikor reggel a tükör előtt állsz erőltesd magadra a mosolyt, a buszon is olyan zenét hallgass ami feldob, illetve tényleg próbálj többet aludni, gyorsabban megy az idő is és akár félóra alvás is sokat tud jelenteni (hány órát szoktál aludni?).

A gondolataidat pedig tereled el arról, hogy még mennyi van hátra, az csak nehezíti.

2015. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat!

Ma legalább kicsit kellemesen csalódtam, hétfő nem szokott jó lenne, de nem szívatott minket az irodalomtanárunk, meg kiderült, hogy nem kell 12 oldalnyi verselemzést megtanulni, hanem lehet választani ismeretlen vers elemzését is, meg a matekot is tudtam úgy ahogy, szóval nem volt rossz ez a nap.

Megpróbálok többet aludni, de eddig sosem sikerült hamar elaludnom, csak fetrengtem, erre nem ígérek semmit.. (Igen, olyan 5-6 órákat alszom, néha megesik, hogy 4-et.)

Az érettségitől annyira nem is parázok, csak a matektól, a többi menni fog, még talán a töri az, ami nehézkes lesz.

Próbáltam már ezt, hogy "ráerőltetem magamra" a pörgősebb, boldogabb hangulatú zenét, de ez valami olyan érzés, mintha magamra erőszakolnám, ezért nem igazán változtat a hangulatomon, habár a reggeli zenehallgatást még nem próbáltam, lehet azt kéne, miközben öltözködöm, készülődöm.

Az nem rossz ötlet, hogy ne aggódjak, mert úgysem lesz jobb, de ott a gondolat, hogy rosszabb még lehet. Na de bízom benne, hogy hamar eltelik ez a 2 hónap, aztán végre tudok aludni eleget, lesz időm kicsit tanulni, meg magamra is. Ez az egy dolog megoldana többet is egyszerre.

2015. jan. 19. 16:19
 4/6 anonim válasza:
Hülyén hangzik, de feküdj le este 8-kor.
2015. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát lefekszek én, de csak forgolódik, hiába vagyok fáradt, álmos olyankor nem.
2015. jan. 26. 18:31
 6/6 anonim válasza:
Ha éjfélre elalszol, még akkor is jó vagy, másnap már korábban fog menni.
2015. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!