Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék önbizalmat?

Hogyan szerezhetnék önbizalmat?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Az önértékelésem, önbizalomhiányom miatt az életem teljesen megfeneklett, teljesen lebénulva érzem magam. Ez már jó ideje így van, és az élet szinte minden területére kihat.

Nem merek lányoknál próbálkozni, mert úgy érzem, labdába sem rúghatok náluk. Félek, hogy ha elvégeztem az egyetemet, nem találok majd munkát, nem jutok semmire. Mindent reménytelennek látok, tehetetlennek érzem magam.

Önbizalmat az adna persze, ha valamelyik téren lenne sikerem, de nem érzem magam képesnek, hogy megbirkózzak a visszautasításokkal, kudarcokkal, mert mindegyik csak még tovább rontja az önképem.

Hogy lehet ebből a helyzetből kitörni?


2015. jan. 30. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Építs magad köré egy kis "személyi kultuszt". Ne legyél semmi olyan ami nem te vagy. Alakítsd olyanná a külsőd, amilyenné szeretnéd-ez nem jelent kilátástalan célokat, hanem azt, hogy a meglévő anyagból a legjobbat hozod ki. Művelődj, beszélgess, vitázz emberekkel, szellőztesd meg a nézeteide online, tanuld meg megvédeni magadat és a nézeteidet. Legyen legalább egy tevékenység, amit nem a pénz miatt csinálsz, ha nincs munkád, akkor is legyen hobbid. A munkádat, bármi is legyen az, végezd a tudásodhoz és képességeidhez mérten a legjobban, lásd a hosszútávú értelmét, szerepét.


Merj segítséget, tanácsot kérni de ne hisztizz, vagy okolj másokat a saját élethelyzetedért.


Kudarcai mindenkinek vannak, de egy egy vereségből mindig fel elhet állni. Nézz utánna, a legnagyobb tehetségek, zsenik is volt, hogy küzdöttek, és volt hogy a saját szakterületükön belül is kudarcok érték őket.

2015. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!