Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerettek az életről filozófál...

Szerettek az életről filozófálni? Mi a véleményetek, mi emberek miért vagyunk a világon?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 19:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy minden ember egy "csoda", nem vagyok az élettől megkeseredett, de kiváncsi vagyok:)
2010. febr. 11. 19:14
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem azért mert megteremtettek :D

egyszerűen nem tudnám felfogni,hogy miből lett úgymond az űr.. vagy azok a kis molekulányi részecskék.

Vagy hogy miből lett az embernek az a része,amit nem tud kézzel megfogni.

Bármennyire hihetetlen,én hiszem hogy Isten teremtette :)

2010. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

nem is biztos, hogy annyira egyediek vagyunk mint gondolnánk ;-D

Egyik barátomnak van egy könyve, ami horoszkóp, hajszín vércsoport és még minden más szeriunt, megmondja, hogy milyen vagy. És igen megdöbbentő, hogy 90%-ban igazat mondott rólam...

2010. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokat szoktam! Szinte minden nap eszembe jut.

Talán csak azért nem tudjuk azokra a nagy kérdésekre a választ, mert nincs hozzá elég intelligenciánk! Vagy mert talán még nincs itt az ideje, hogy megtudjuk, lehet az orrunk előtt van a nagy titok, de mégsem vesszük észre mert annyira kézenfekvő.

Lehet csak azért vagyunk itt, hogy mindent elpusztítsunk, de lehet azért, hogy megvédjük a földet a kihalástól (amit tegyünk hozzá elég rosszul csinálunk!)

Az előttem lévő válaszolónak, hogy hisz Istenben.

Én ebből is több teóriát gyűjtöttem magamnak.

1., Isten valójában egy Idegen (ufó, űrlény) aki megteremtett egy új világot, lássuk be, ha mi vagyunk nekik is létezniük kell!

2., Isten és Jézus valóban az ami a Bibliában le van írva, és tényleg létezik menny és pokol.

Ezt a kérdést sem tudhatjuk meg, hisz túl kicsi az agyunk, intelligenciánk hogy egyáltalán felfogjuk a dolgokat. Számunkra teljes megsemmisítés lenne a tudat ami van az élet után és ami volt az élet előtt. Vagy épp tényleg csak ösztön lelkek vagyunk amik egy véletlen folytán kifejlődtek és ugyan olyan véletlenszerűen ki is halnak. És lehet akkor jön egy új nemzedék, ők is emberek lesznek, de már nem olyanok mint mi. Ki tudja, erről oldalakat és órákat, napokat lehetne gondolkodni sose jutnánk el egy ésszerű, elfogadható támponthoz.

16/L

2010. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért vagyunk, hogy legyünk. Hatalmunkban áll készíteni dolgokat, pont ugyanezért: hogy legyenek. És van izgalom is elég, tehát magunktól még behugyozni se tudnánk becsülettel, tehát van szükségünk erre-arra, ami szerencsére nagyjából adott, de szerencsére nem teljes. Ami hiányzik az ismereteinkből, azt nekiállhatunk magunk megkeresni és a teljes folyamatot eredményestül közzétenni. Ha nem érdekel semmi, csak hogy legyen valami ehető az asztalon, akkor törődhetünk akár egy életen át is csak ezzel az egy tigrisösztönnel. Sőt, még azt is csinálhatjuk, hogy a józan eszünket eldobva nemlétező dolgokban hiszünk, és számunkra nagyjából valóra is válnak, milyen fura. Még furább, hogy mindenki babonás, mert azt hiszi, hogy a valóságot tapasztalja meg, holott csakis az elméje szerinti formákon át látja a mindennapok világát. Nagyjából mint álmodáskor, csak jóval szigorúbb szabályok mentén, mert nagy-nagy valószínűséggel tényleg a fizikai valóság hozza létre az ingereket, de akkor is ezeket látjuk, nem atomrácsokat és sugárzásokat. Szal móka, termékeny szabadidős elfoglaltság, és minél többen vagyunk lököttek, annál kevesebb permanens alvajáró gyerek nevelkedik az elkövetkezendő pár évben. Lerövidítettem, de kellett :)
2010. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szeretek rajta filozófálni de a második kérdésedre nem tudom a választ :P
2010. júl. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!