Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szegény gyerekkor miatt lehet?

Szegény gyerekkor miatt lehet?

Figyelt kérdés

Nem túl jó körülmények közt nőttem fel. Szinte sosem kaptam új ruhákat, csak kinőtteket innen-onnan, egy flakon samponra úgy kellett gyűjtögetni.

Most már külön élek. Eddig ha volt egy kevés pénzem, kétszer meggondoltam, mire adok ki, mivel egyedül a barátomnak volt bevétele. Ennek eredményeképp még mindig a tinikori örökölt holmijaim hordom.

Nemég kezdtem el én is dolgozni. Nettó 135 ezret keresek, azonnal be is vezettünk egy gazdálkodási lehetőséget, miszerint 60 ezerrel beszállok a költségekbe, 60 ezer marad a számlámon megtakarításként, amihez csak indokolt esetben lehet hozzányúlni, 15 ezret pedig havonta megkapok készpénzben, amit magamra költhetek.

Amióta azonban dolgozok, még annyira se merek költeni, mint korábban.

Kétszer meggondolok mindent a boltban, inkább megyek vissza egy hét múlva, minthogy többet vegyek egyszerre valamiből. Csak a legfontosabbakra adok ki, ki nem állom a felesleget.


Ez normális?


21


2015. márc. 12. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem. nekem se volt egyszerű gyerekkorom, de mióta van saját fizetésem örülök, hogy tudok magamnak venni ezt-azt.
2015. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ördögi kör , mert nem halmozol de a ha nincs valami az feszélyezhet . A múlt csapdájában vagy ha félelem és szorongást érzel ha költesz . Ki lehet futtatni és forrni a beidegződést segítséggel .
2015. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem normális szerintem.
2015. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
54%
elsőhöz hasonlóan én is így vagyok vele. Én egyébként nagyon nehezen fogom meg a pénzt. Én nagyon örülök, hogy most már van miből költeni. Sokszor eszembe jut az, amikor kis koromban kiutáltak az osztálytársak, mert szakadt, kinőtt, ezeréves ruhákban jártam. Meg amikor mások 3000 ft-ot kaptak osztálykirándulásra, én meg 200-at. Meg hogy láttam a szomszédnál, hogy neki 250 ml-es schauma samponja van, nekünk meg 2 literes sz*r a 100ft-os boltból és amikor a szeméttárolóban megláttam a kuka mellett egy kidobott schaumás dobozt, akkor úgy örültem, mint majom a ...-nak, hogy haza vihetem és áttölthetem bele a miénket, hogy én is "menőnek" érezhessem magam, hogy ilyen sampont használok :D Mióta felnőttem, semmit nem sajnálok magamtól. ötössével veszem a tusfürdőket, kenceficéket, csomó ruhát, bizsukat, táskákat, mindent halmozok fel, amit csak megtudok venni és szinte minden héten legalább egyszer ledöbbenek, mikor szétnézek otthon, hogy EZ MIND AZ ENYÉM, pedig gyerekkoromban azt hittem, hogy a csóróságból nincs menekvés. Szerintem valahol természetes az én reakcióm is a változásra, de a tiéd is. Mind a ketten a lelkünk mélyén attól tartunk, hogy vége szakad ennek az álomnak és újra csórók leszünk. Csak te úgy védekezel, hogy gyűjtögetsz, bebiztosítod magad, én meg igyekszem kiélvezni :)
2015. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a gyerekkorod miatt van, én felkeresnék egy szakembert, hogy fel tudd oldani, mielőtt gondot okozna.

Nálunk dédiék voltak extrém spórolósak (a háború miatt), minden pontosan ki volt adagolva, egy zacskós leves hetekig tartott, mert mindig csak egy teáskanál port tett a vízbe, az ezeréves műanyag vödröt százszor megragasztotta, ha eltört, tele volt a kert zöldséggel, de nem volt szabad enni belőle, csak a korábbi években termett és lefagyasztottat lehetett fogyasztani, nem volt szabad lehúzni a wct, csak egy kancsó vízzel leönteni, stb.

Nem baj, hogy nem szórod a pénzt, de a pénzköltés miatti lelkiismeret-furdalás nem jó.

2015. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen normális, de nem kell mindent a "szegény" gyerekkorra fogni. Ez a racionális pénzbeosztási minta segít majd abban, hogy soha ne légy eladósodva, mindig legyen tartalék pénzed és (talán) egyéb vonatkozásban is a racionalitást vedd majd figyelembe.
2015. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én is hasonló lettem mint a 4. válaszoló. Én is borzalmasan éreztem magam, hogy anyám a leggázabb ruhákat adta, legolcsóbb kajákat ettük, mert ugye MINDIG gyűjteni kellett (hadd ne mondjam, most vitte el a Questor a 10 millióját...). Kérdezem én, immár felnőttként: MEGÉRTE?

Hát nekem nem. Szörnyű volt nélkülözni, és most BOLDOG vagyok, hogy szinte bármit megvehetek, ami megtetszik, nem arra kell gondolnom, hogy jaj, ez se lehet sosem az enyém. Volt egy időszak, amikor brutálisan költekeztem, mindent megvettem mint egy őrült, iPhone, márkás ruhák, minden buliba új cuccok, de szerencsére ez már lecsengett. Valójában nem az anyagi javak tesznek boldoggá. De egyik sem normális, sem az, hogy évekig zsíros kenyér van teával (mert az volt!), vagy folyamatos, bolond költekezés, mert nekem ezt váltotta ki.

N 26

2015. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az, h normális-e, attól függ mennyire vonod meg magadtól a dolgokat. Tehát, h szélsőséges-e a dolog.


Érthető, h beosztod a pénzt és ez jó, mivel nem fogod elszórni, nem fogsz eladósodni. Aztán ha esetleg valami történik és tényleg kell a pénz, akkor ott lesz.


A két tipikus véglet közül (valaki elszórja a pénzt vagy nagyon őrizgeti) te még mindig a biztonságosabb helyzetben vagy.


De azért próbáld egy kicsit élvezni is a dolgokat. :)

2015. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen, egyet értek azzal, hogy próbáld kiélvezni! Nem azért dolgozol, gürizel, hogy mindent megtagadj magadtól. Feleslegre nyílván nem kell költeni, de néha azért élvezd a munkád gyümölcsét. Egy szép blúz, egy új cipő, vagy egy nadrág, az nem felesleg, mégis jó érzés megajándékozni magad valamivel, amiben szépnek érzed magad. A végletekigy való gyűjtögetés nem feltétlenül célravezető. Pl.: elviszi a Questor... :) Akkor mi értelme volt?
2015. márc. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez normális-e, de szerintem míg nem stresszelsz miatta, hanem ez csak úgy jön, teljesen mindennapi dologként kezeled, akkor semmi baj vele. Sokan vannak úgy, hogy jaj spórolni kell, aztán napokig sír egy új ruháért, mag panaszkodik napestig, hogy mennyire rossz sora van. Na ez már nem normális dolog.


Mi nem voltunk se gazdagok, se szegények, mégis spórolós lettem. Sose veszek felesleges dolgokat és mindent addig hordok, míg le nem szakad rólam és nekem tökéletesen megfelel így. Sose lennék képes szórni a pénzt.

2015. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!