Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért "taszítom" az embereket?

Miért "taszítom" az embereket?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és sajnos nincs egy igazi barátom sem. Alapjába véve csendes vagyok, de lehet velem beszélgetni. Nem vagyok "tömeg", nem vagyok olyan, mint a mai lányok. Segítőkész vagyok, viszont nem tűröm az igazságtalanságot. Felnőttekkel el tudok beszélgetni, viszont eléggé gátlásos vagyok. Nem szeretek közönség előtt szerepelni, s nem szeretem a feltűnést sem, inkább "megbújok" valahol. Sokan mondták már, hogy érettebb a gondolkodásom a korombelieknél, de szerintem ez nem zárja ki azt, hogy legyen egy igazi barátom is. Van akikkel elvagyok, de ők is csak akkor élvezik a társaságom, amikor nincs "más". (Senki nem beszél velem szívesen, sosem hiányzom senkinek) Általában mindig valakikhez "csapódom", csak hogy ne legyek egyedül. Mikor valakikhez odamegyek beszélgetni, s szeretnék bekapcsolódni a beszélgetésbe, általában otthagynak, vagy egy ilyen mondattal tovább beszélgetnek: " Úgysem ismered." Lehet az is a háttérben, hogy kicsit önbizalomhiányos vagyok, és engem sokkal érdekesebb dolgok érdekelnek, mint a mai lányokat. Imádom a biológiát, a kémiát, a természetet, az állatokat. (Ezért is járok biológia-kémia tagozatos osztályba) <- Azt gondoltam, itt majd lesz valaki, akivel ki tudok jönni, de tévedtem... Már-már azt gondolom, hogy a puszta jelenlétem is taszítja az embereket. Úgy meg az élet nem ér semmit, ha nem magamat adom. (Mert én sajnos, vagy nem sajnos ilyen vagyok) <- Ezt azért írtam le, mert a szüleim mindig azt mondják, hogy próbáljak változni, mert sosem lesz senkim, de ha megváltozom, akkor már nem én leszek...

Bocsánat a hosszú szövegért, és talán már meg is találtam a kérdésemre a választ, de jó esett kiírni magamból. Nem szeretnék gúnyos kommentárokat kapni, viszont akinek van értelmes hozzáfűznivalója, az nyugodtan írjon!


2010. febr. 22. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy lesznek barátaid ha nem is sok 1 tuti és az igazi lesz.

Én is hasonlítok hozzád ezen a téren és 1 igaz barátom van ,rajta kívül csak 1 van de ő ... nem igazán olyan "igazibarát"

2010. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést : Boldog vagyok én így?

Ha a válaszod nem akkor próbálj meg változni próbáld meg felturbózni magad.

De ha a válaszod igen akkor ne akarj megváltozni, mert hiába is tennéd mert nem leszel tőle boldogabb.

Amúgy meg még csak 15 vagy...rengeteg helyen meg fogsz még fordulni ahol biztos találsz majd barátokat, csak arra ügyelj hogy ne legyél nagyon zárkózott..légy nyitott de ennyi bőven elég...a többi meg már magától jön. Ha te így érzed jól magad ahogy vagy akkor csak arra törekedj hogy légy nyitottabb és ne zárkózz el.

Amúgy én is hasonló helyzetben vagyok...mostánában én is kirekesztett lettem és nekem is csak annyit tudnak mondani hogy " úgyse tudod miről van szó" igaz mikor már minden témát kimerítettek utána már nekem is elmagyarázzák a storyt.

Hát remélem tudtam segíteni.

2010. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, elég régi ez a kérdés, de uugyanebbena helyzetben vagyok, minden stimmel, mintha én írtam volna.Annyit akarok kérdezni, hogy változott valami? Van még remény az olyanoknak, mint mi?
2015. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!