Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szegény gyerekkor miatt lehet?

Szegény gyerekkor miatt lehet?

Figyelt kérdés

Odahaza 4en éltünk 120 ezerböl, mivel apukám nem volt hajlandó dolgozni. Saját magára nagy összegeket költött, nekünk meg az alap ételekre jutott, és ennyi. 6-8 évig hordtam ugyanazokat a felsöket, csak cipöket és nadrágot, de ez utóbbi csak egy volt egyszerre.

Most már dolgozom, ugyanúgy 120 körül keresek, de most már csak magamra.

Havi 30-60 ezer között marad fel havonta, amit magamra költhetnék, de nem merek. Nekem a 600Ft még mindig nagy pénz, és még mindig félek, nem jut az alapokra, ha nem rakok fére


2015. máj. 26. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen. a spórolós, aggódós gonolkodás a szegénységből fakad.
2015. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ehhez szoktál hozzá. Változtathatsz a felfogásodon, csak tudatosság kérdése. Mert később bánni fogod, ha minden vágyadról lemondasz. Nem kell szórni, de azért ne legyél aszkéta.
2015. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amiatt. Nincs ezzel gond, ha biztos a megélhetésed, azért szép lassan lazíts egy kicsit, menj szórakozni vagy utazni, ha azt szereted, ne savanyodj be a szegénységtől való rettegés miatt. Tegyél félre ésszerű összeget, de merj lazulni is egy kicsit, most vagy fiatal:-)
2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jackson666 ***** válasza:
Te tudod milyen értéke van a pénznek és megbecsülöd énis 20 szor meggondolom mit vegyek. Az elmult 2 évbe több mint 2 millát költöttem de ez spórolt pénz volt autót vettem jogsit tettem lakást butoroztam be stb ez mind annak köszönhető mert megbecsülö a pénzt és nem vertem el bulikra stb. Mert tudom mennyit kell szenvedni a pénzért.
2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Hasonló helyzetben nőttem fel, azzal a különbséggel, hogy a szüleim látástól vakulásig dolgoztak (mezőgazdaság).

Szóval, télen a zsíroskenyér és társai, nyáron pedig már-már dőzsölés kategória volt a dolog.


Panaszkodni nem szeretnék, mert a lehetőségeik szerint MINDENT megadtak nekünk. Csak a stressz és a tudat, hogy inkább ő nem evett, csak nekünk mindenünk meglegyen.

Csak pl. most, 20 évvel később is lelkifurdalásom van, olyan dolgok miatt, mert a faluban búcsúkor, 6 évesen ""kihisztiztem"" valami játékot anyám utolsó ezer forintjából. (nem voltam hisztis amúgy..)


Így, 26 évesen, "önállóan" velem is hasonló a gond, mint veled: ha megmarad 25-30 ezrem, stresszelek, hogy elköltöm. És akkor mi lesz- világégés....

Máskor pedig, ha a szemem elé kerül valami régen vágyott dolog, nem tudom otthagyni és reálisan sem tudom mérlegelni az árát.


Aztán, hazaérve hetekig depis lelkifurdalásom van miatta. pedig sehonnan nem hiányzik az a pénz és ezek nem 50-60 ezres tételek, hanem mittudomén egy 3000 ft-os felső..


Egyik sem normális dolog, de ahogy telik az idő, javul a helyzet.


Megtanulod/megtanuljuk beosztani a pénzt, merjük és tudjuk költeni úgy, hogy maradjon is. Arany középútra kell rálelni.

2015. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a gyerekkor miatt, de nincs ezzel semmi gond.

Bár én pont az ellentéted vagyok.

Megveszem amit régen nagyon szerettem volna, de kenyérre is alig futotta.

Igaz most már kezdek félre is tenni.

2015. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon is fontos dolog, hogy tegyél félre és legyen tartalékod.

Tervezd el, mennyit akarsz félretenni, a többit pedig költsd el értelmes dolgokra.

2015. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is szegény családban nőttem fel és szinte fáj amikor sok pénzt kell otthagyjak valahol.
2015. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magam is így vagyok ezzel, felnőttként is voltak kemény időszakok az életemben, most, amikor már megengedhetném magamnak, akkor is sokáig hezitálok, hogy kiadjak-e x összeget.:-)
2015. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!