Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám a személyiségeme...

Hogyan tudnám a személyiségemet fejleszteni, mit kell tennem ezért?

Figyelt kérdés
Ilyen tanfolyamokra, jó könyvekre a témával kapcsolatban és egyéb tanácsokat is várok.
2010. márc. 11. 19:45
 1/2 anonim válasza:

Ha teljesen egészséges vagy mentálisan, akkor nagyon sok féle jó módszert találhatsz. Nem ismerlek személyesen, így nehéz ajánlani. Ilyen módszerek pl.: a pszichodráma csoport, pszichoanalítikusan orientált csoportok stb..

Egy fontos: csak szakemberhez menj (pszichiáter, pszichológus!) és kérj előtte referenciát!

Sok sajnos az önkéntes segítő, aki a látszat ellenére nem ért hozzá, komoly problémát is okozhat ezzel.

Érdekes és nagyon jó könyv pl: Eric Berne: Emberi játszmák.

2010. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az ember a személyiségét ha fejleszteni akarja, akkor szerintem a jó emberi tulajdonságokat kell magára vegye.(türelem, megértés, önzetlenség, igazságosság, stb..) Ezeket ismerheted már, ha nem, akkor kérdezd meg szüleidet, ismerőseidet, és gyűjtsd össze az összeset, amikor megvan, kapj elő egy értelmező kéziszótárat, és nézd meg, melyik mit jelent, tanuld meg, és alkalmazd. ehhez kell úgymond" gyakorlás is. de ha az összeset "elsajátítottad", a személyiséged kiváló lesz.

tapasztalatból mondom, én kb. 15 éves korom óta figyelem ezeket magamon, persze akkor még csak ízlelgettem az önelemzést, és nemrég beszéltem egy pszichológussal, aki azt mondta nekem, nagyon jó és pozitív a személyiségem, ilyennel még nem is találkozott.

üdv

25/F

2010. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!