Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képes lehetek megtanulni az...

Képes lehetek megtanulni az önvédelmet? Megtanulhatok verekedni?

Figyelt kérdés

Közöm nincs a verekedéshez a küzdéshez.

A mentalitásom a személyiségem is teljesen más.

Távol áll tőlem az ilyen.

De rohadtul érzem a hiányát.

Nagyon zavar, hogy egy gyenge kis kuki vagyok.

Betöltöttem a 30-at, és 77 kiló vagyok. Kis seggdugó.


Van még esélyem bármi is elsajátítani?

Biztosra veszem, hogy a lelkem és a maradék önbecsülésem is szertefoszlana egy MMA vagy BJJ vagy Thai box edzésen. Rettentő megalázónak érezném a teljes tehetetlenségemet és kiszolgáltatottságomat.

Szar érzés sebezhetőnek és prédának lenni.


Teljesen hiányzik belőlem a küzdőszellem. Nincs bennem nyerni akarás és a kitartásom meg az elszántságom is elég sok kívánni valót hagy maga után.


Van értelme így belevágni bármibe is? Mibe lehet érdemes? Hol tanulhatok úgy valamit, hogy nulla önbizalmam van. És ezt figyelembe is veszik. Ez plusz hátrány.


(Minek írom ezt ide le? )



2015. szept. 11. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek a probelmaim csak 15 eves vagyok es 90+ kilo.

En az 5 elem wing tsun kung fut kezdtem el, ami nagyon hasznos. Barki meg tudja tanulni, nem kell hozza nagy izomzat vagy valami extra. Ha en nagy tulsullyal el tudtam sajatitani jo par technikat akkor neked is menni fog. Ide is atlagos emberek jarnak, van kicsi nagy sovany kover buta okos stb.

Miutan par embert eldangaltam visszajott az onbizalmam kicsit.

En csak ajanlani tudom neked.

Keress ra a honlapjukra www.otelemwingtsun.hu

Egesz magyarorszagon vannak iskolaik.

2015. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neked akkor a Krav Maga való. Én is jártam még Magyarországon és most is újra kezdtem. A neten nagyon sok információ van róla, röviden annyi, hogy egy nagyon hatékony önvédelmi módszer, nincsenek benne fölösleges mozdulatok. Tanít védekezést kés és kézifegyver ellen is. Nem ígéri, hogy majd mint Bruce Lee hatalmas rúgásokkal lekaratézol 30 felfegyverzett támadót, de bizonyos helyzetekben megtanít védekezni.
2015. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=C3xayIEKGf0&index=76&list=PL..


https://www.youtube.com/watch?v=BuliqfIyvRs&list=PLpZ7qJBnyl..


Ezek az olaszok nagyon jó videókat tesznek fel, ezeket érdemes végignézni:

https://www.youtube.com/watch?v=67fcgggDIDc&index=49&list=PL..


Ez a rész pl arról szól, hogy hogyan üss, hogy ne a saját kezed törd el. Én nem tudok olaszul, de nagyon jól bemutatnak mozdulatokat különböző szögből.

2015. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még az előző helyen is nagyon vegyes volt a társaság, volt korábban más küzdősportot gyakorló, de volt 50-es pocakos, 20 éves nyeszlettke, negyvenes anyuka, fiatal lány....
2015. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


"Divíziók-Civil


A KMG civil divizója az, amit a legtöbben ismernek.


Oktatunk felnőtteket és fiatalokat, férfiakat és nőket. A legtöbb Krav-Maga gyakorló nem csak azért jár edzéseinkre, mert szeretné magát megvédeni. Sokak legnagyobb igénye az, hogy kondiciójukon javitsanak, és tegyék mindezt hasznosan és jó hangulatban.


Edzéseink pörgősek, de figyelembe vesszük a résztvevők eltérő fizikai adottságait. Az edzések része a stressz, a több támadó elleni technikai és taktikai megoldások, de elsődlegesen a megelőzést oktatjuk. Az edzéseken már korán oktatjuk azon eszközök elleni védekezést, amivel modern és erőszakos világunkban már sokan találkoztak, ilyen a kés vagy a bot. Az edzések része az asszertiv kommunikációs megoldások oktatása is.


És bár a rendszer eredetileg katonai stilus volt - mint szinte minden harcművészet - edzéseink mégsem militáns légkörben zajlanak. Edzéseink az értelmes határokon belül kemények, kihivást jelentenek a résztvevőknek. "

2015. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
52%

Nekem van egy ismerösöm,aki Fradis ultra,igazi búnyós meg minden.Az ultrák meg a neonáci skinheadek tanitották bunyózni,szóval igazi kemény gyerek.Én ö töle tanultam meg verekedni.Volt pár testi sértéses ügye is.

És ö muttata meg mi a külömbség a "verekedtem" és a "vertek" kifejezés közzöt.

2015. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Krav maga? Nekem azt úgy szidták.Mert amit a civileknek tanítanak az valami lebutított változat. Meg nehéz elhinni, hogy egy 30 kilóval nehezebb ember kezeit csak úgy tekergetni lehet. De nem értek hozzá.

Mindenesetre az edzésen megsemmisülnék. A hozzáállásom is katasztrofálisan gyenge,puhány és megadó.


6, én attól tartok, hogy ezt csak a gyakorlatban lehet megtanulni.

Engem nem az érdekel, hogy szabályos legyen a kivitel hanem ,hogy hatékony. Az ilyen utcai bunyót sokra tartom.

2015. szept. 12. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:

El kell menni edzőterembe, súlyokkal edzeni, hogy legyen súlyod, mármint izomból. Gondolom magas is vagy, különben, ha 180-185 centi vagy, akkor elég egy 80-85 kilónak lenni.

Amúgy meg a boksz/birkózó edzések általában hasznosak. Alapozásnak is jók, ha később mást is szeretnél tanulni.

2015. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Krav maga? Nekem azt úgy szidták."


Kik? Értem, hogy nem sportszerű és emelkedett mint egy karate küzdelem, ahol a felek hajlonganak előtte és utána, vagy szép lengőrúgásokkal széttörik a 2 méter magasra tartott fadarabot, de átlag embereknek akik pár dolgot szeretnének megtanulni, azoknak tökéletes. Aki megtámad az utcán az valószínűleg nem fekete-öves Európa bajnok, tehát van esélyed védekezni, vagy legalább a sérüléseket csökkenteni (pl. hogyan védekezz ütések ellen, vagy pl. mondták az egyik késes gyakorlatnál, hogy ebben a helyzetben meg fognak vágni, csak épp nagyon nem mindegy, hogy a combod belső részén az artériát vagy a külső részén és még kiérhetnek a mentők).

Azért is jó, mert megtanulhatod, hogy mely helyzeteket tudod megoldani és mit nem...


"Mert amit a civileknek tanítanak az valami lebutított változat."


Persze, mert civilnek nem kell megtanulni, hogy hogyan teperjen le egy bűnözőt és hogyan bilincselje meg előírás szerint, hanem pont a lebutított változat elég: hárítsa el a támadást és sipirc, mentse a bőrét. A profik naponta edzenek, ne várd, hogy pl. irodai alkalmazottak heti 2x1,5 óra után mint Rambó megmentsék a fél világot.


" Meg nehéz elhinni, hogy egy 30 kilóval nehezebb ember kezeit csak úgy tekergetni lehet."


De, lehet. A mostani instruktorok közül az egyik egy vékonyka, kb 162-164 centis férfi, látnod kellett volna ahogy levitte a földre az egyik tanítványt aki minimum 30 kilóval nehezebb volt nála... és volt egy pár pillanat, amikor a srác a levegőbe emelte és ott tartotta az instruktort. A vége az lett hogy a nagydarab srácot úgy leszorította, hogy az csak vörös fejjel hápogott és mozdulni se tudott a fogásból.

Jó, ezt nem egy év után fogod megcsinálni, de ha otthon keseregsz akkor végképp nem oldod meg.



"Mindenesetre az edzésen megsemmisülnék. A hozzáállásom is katasztrofálisan gyenge,puhány és megadó."


Hát azt látom. Csak arra koncentrálsz, hogy miért NEM vagy rá képes. Múltkor belefutottam olyan videóba, ahol egy tolókocsis, félig béna srác szeretett volna pár fogást megtanulni. Persze, hogy egy rúgással kiboríthatnám én is a tolókocsiból pedig nem vagyok nagydarab, de legalább megpróbált valamit tenni és nem csak a siránkozott. Volt videó, ahol egy egy lábú férfi állt a többi karatés között és végezte a gyakorlatokat ahogy tudta. Neked meg ott a kezed-lábad, nem vagy mozgássérült és mégis nyafogsz, hogy nem megy.

Szedd össze magad, nézd meg hogy mi van a közeledben, esetleg próbáld meg a Krav magát egy hónapig, aztán meglátod. De legalább menj el egy órára.


Pl. nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=qHyCvYLFIoM

Ennek a David Haliva-nak nagyon jó videói vannak, tart átlag embereknek is tréninget, egyiken valami irodai alkalmazottaknak. Nem kell se nagydarabnak lenned, csak szedd már össze magad.



"6, én attól tartok, hogy ezt csak a gyakorlatban lehet megtanulni."


Persze, hogy úgy lehet, csak információként tettem be a videókat.

2015. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minimális fizikai erő kell ezekhez. Ezt pedig az edzéseken el lehet sajátítani. Inkább az önbizalmaddal van baj, de hidd el elmész egy edzésre és minden meg fog változni. Bele fogsz jönni.
2015. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!