Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képes lehetek megtanulni az...

Képes lehetek megtanulni az önvédelmet? Megtanulhatok verekedni?

Figyelt kérdés

Közöm nincs a verekedéshez a küzdéshez.

A mentalitásom a személyiségem is teljesen más.

Távol áll tőlem az ilyen.

De rohadtul érzem a hiányát.

Nagyon zavar, hogy egy gyenge kis kuki vagyok.

Betöltöttem a 30-at, és 77 kiló vagyok. Kis seggdugó.


Van még esélyem bármi is elsajátítani?

Biztosra veszem, hogy a lelkem és a maradék önbecsülésem is szertefoszlana egy MMA vagy BJJ vagy Thai box edzésen. Rettentő megalázónak érezném a teljes tehetetlenségemet és kiszolgáltatottságomat.

Szar érzés sebezhetőnek és prédának lenni.


Teljesen hiányzik belőlem a küzdőszellem. Nincs bennem nyerni akarás és a kitartásom meg az elszántságom is elég sok kívánni valót hagy maga után.


Van értelme így belevágni bármibe is? Mibe lehet érdemes? Hol tanulhatok úgy valamit, hogy nulla önbizalmam van. És ezt figyelembe is veszik. Ez plusz hátrány.


(Minek írom ezt ide le? )



2015. szept. 11. 23:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha akarod akkor erősebb lehet a fizikumod és ha kitartó vagy saját magadhoz képest el tudsz jutni egy szintre önvédelemben. Erről a Krav Magáról én is halottam már jót is rosszat is, valószínűleg akkor fogsz majd biztosat tudni ha elmész és megpróbálod. De azért véleményem szerint, bár elég spirituális beállítottságú vagyok, de ha olyan az alkatod nagy kigyúrt állat sose leszel, ennél fogva lesznek olyanok akiket nem tudsz majd lenyomni, krav maga ide meg oda, de ahogy az én mesterem-edzőm mondaná, saját magadhoz képest kell fejlődnöd, szintet elérned és ha megtanulsz ezt azt akkor nem testben fogsz legyőzni egy nagy benga állatot hanem fejben. Magyarán tudod hova üss és stb. De bármibe is kezdesz minden ilyen dolognak akkor van értelme ha évekig csinálod és sok munkát fektetsz bele.

Viszont én így látatlanba azt mondanám hogy nem küzdősportra menj, hanem inkább valami harcművészeti jellegűre. Ezek amik kortalanok és nem csak verekedni tanítanak de lélektani tanításaik is vannak amik egyértelműen jót tennének az önbizalmadnak.

Sokan ajánlottak ezt azt, és speciel egy úgy nevezett magyar alapítású de keleties harcmodort tanulok, a neve bujucu-kai kenshin-ryu. Alapvetően a szamuráj tanítás az alapja a ruházat és a fegyver használat is erre épül, de belevegyül egy úgynevezett utcai harckultúra is. A puszta kezes harcot nagyon életképesen tanuljuk még néha szituációkat is veszünk. Sokat biztat bennünket a mester hogy ne akarjuk vesztesek lenni, mert ha van küzdőszellemünk akkor már félig győztesek vagyunk, és hogy a gyengeséget ne az ellenfélben hanem magunkban keressük. Biztat arra hogy akarjunk győzni de arra is mindig fel hívja a figyelmünk hogy csak akkor rántsunk kardot (vagy mást) ha arra tényleg szükség van és az első mindig a túl élés nem a személyes diadal. Ha harcolunk egymással az sose verekedés hanem küzdelem vagy párbaj.. szóval ilyenek.

Az egyetlen hátránya hogy nincs elterjedve, így például ahol te laksz nem tudom hogy hol lenne neked legközelebb elérhető. Én egy éve járok és tény hogy azon kívül hogy jobb lett a fizikumom (ami a nyár alatt el is úszott), meg azon hogy minden nap tanulok valami újat amit érdemes megjegyezni nem hinném hogy jobban meg tudnám magam védeni mint azelőtt. De egy év baromi kevés ... és legalább az már rögzült hogy tartsam jól ökölben a kezem magam előtt, meg hogy rúgjam tökön a fiúkat szakszerűen.

2015. szept. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!