Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért baj ha élni szeretnék?

Miért baj ha élni szeretnék?

Figyelt kérdés

Egy ember általában miután kijárat az iskolákat dolgozni kezd és végig dolgozza élete jelentős részét a nyugdíjas évekig majd 5-10 éven belül meghal általában valamilyen betegségben eközben letelepedik családot alapít stb és éli a mindennapok szomorú szürkeségében az úgy nevezett átlagos élete.Persze vannak akik nem bírják el az élet súlyát vagy

akik mások szerint élnek .És olyanokat mondanak hogy kegyetlen ez a világ vagy az élet szar stb.Én szeretem a világot és örülök hogy élek bár sok rossz dologban volt részem. De az átlag embereket utálom azért mert mindegyik csak a saját cipője orrát nézi. Most jön a kérdés része. Mivel még életem vége előtt szeretnék látni anyit a világból amennyit lehet. És nem akarok beleveszni a szürke mindennapokban. Ezért sokan elitnek vagy csak annyit mondanak hülye vagy? Én nem akarom megváltoztatni a világot.

Felőlem mindenki élhet ahogy akar az ö életük.


Én csak igazából is szeretnék élni.


Köszönöm hogy végig olvastad ( bocsánat a hibákért)



2015. szept. 13. 22:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Így vissza olvasva elég tömör :/ bocsánat!
2015. szept. 13. 22:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem korrektul gondolod
2015. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed úgy élsz ahogy akarsz
2015. szept. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, én is így fogom fel a dolgot. Csak hát ehhez pénz kell, ahhoz munkahely, ahhoz meg egy biztos pont, ahol laksz.
2015. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Persze , " pénz kell és munkahely " , de ennek az értelmezése végtelen.


Sokan elvesztlődnek ebben a koncepcióban és már nem az életHEZ kellesz a pénz és a munkahely, hanem maga a pénz és a munkahely lesz az élet. A Keletiek már rég rájöttek erre, az amerikaiak most kezdenek rájönni, mi európaiak meg . . .hát ország mentalitása válogatja, Magyarország még elég alulfejlett ezen a téren.

2015. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat látom az utolsó érti.
2015. szept. 15. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi kérdés de azért leírnám én hogy gondolom.

Szerintem még fiatal vagy a megnyilvánulásod alapján.

Ahoz hogy lásd a világot(más országokat) pénz kell, méghozzá rengeteg. Ha van akkor nincs gond élhetsz így. De akinek nincs annak muszály dolgozni máshogy nem él meg, és egy átlagember fizetése nem elég másra magyarországon csak a vegetálásra. De valamilyen szinten igazat adok neked mindenhol azt hallani az élet igy szar-úgy szar, amit én megfigyeltem azért mindenki zsebében ott lapul az okos telefon, otthon a lapos tv, számítógép,tablet, hitelre vett autó, internet , kábeltv előfizetés... sorolhatnám, de értitek miről beszélek. Olyan dolgok ezek amik rengeteg pénzbe kerülnek, de simán lehet élni nélkülük, és amit ezekre költünk abból már simán lehet egy jó kis magyarország túrát csinálni, még ha nem is világtúra.


Más: találkoztam egyszer egy szerb muksóval, eladta a házát otthon, azóta járja európát egy hátizsákkal, mindig máshol dolgozik, csomó nyelvet beszél, sok országot bejárt, azért ez is elgondolkoztató mennyi tapasztalatot szerzhetett már. Sokan nem tudnának így élni ,én sem , de azért az sem jó ami jelenleg folyik hogy az ember csak azért gürizik hogy a fent említett javakat meg tudja venni.

2015. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!