Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hallgass a szivedre! Jó, jó...

Hallgass a szivedre! Jó, jó de hogyan?

Figyelt kérdés

Elterjedt tanács csak nem értem. Állítólag mindig jóra visz. Esetleg mégsem és anarchikussá, ösztönlénnyé tesz?

Hol az egyensúly, ha van ilyen?

Vagy példáúl hogyan veszed észre mit mond a szíved?

Ok, erre az a válasz figyeld mit érzel. De ha egyszerűen megtetszik valami legyen az egy tárgy vagy valamilyen cselekedet, az iránt vágyat érzel. Pedig lehet, hogy teljesen szükségtelen az a valami a számodra. Azt hiszem erre a bolti bevásárlás jó példa.

Akkor most hogy is van ez?


2010. márc. 14. 20:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Hallgass az agyadra.
2010. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Alap program: A gyeremekkorban megtanúlt főként szülői minták szabályok összessége. Ilyen példáúl az evőeszköz használata kéz helyett. Viszont az alapprogramokon alapúlnak a döntéseink és reakcióink többsége is. Többségük szokásként él bennünk. Nem szoktuk megkérdőjelezni. Ami persze rendszerint hasznos, kivéve amikor mégsem.

Brian Klemmer ír róla részletesen az Éntérkép című könyvében.

2010. márc. 15. 19:23
 13/25 A kérdező kommentje:
Az agyam mint már írtam, csődöt mondott. Akarom mondani begabajodott az elemezgetésekbe.
2010. márc. 15. 19:29
 14/25 anonim ***** válasza:

Feladom, én ilyen mélyen nem elemezgettem a helyzetet, mint a könyvek :) Jó, valamennyi pszichológiát tanultam, de többnyire csak elmegyek az ilyen érdekességek mellett, hogy "jé igen, nálam is igy van", aztán inkább megyek a saját fejem után. Jó beszélgetés volt, de sajnos nem tudok többet hozzá tenni, majd remélem, a következő hozzászóló :) Szép estét!

Kata

2010. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezdem érteni. Ezen nem kell gondolkodni. Köszönöm nektek.
2010. márc. 16. 20:28
 16/25 anonim ***** válasza:

helló

sokat gondolkodtam ezen a kérdésen én is, és arra jöttem rá, hogy az állatoktól az különböztet meg minket, hogy önálló tudatunk/lelkünk van (ami egyébként szerintem 14-15 éves korban mentesül a szülői befolyásoltság alól) ami annyit tesz ugye, hogy eldönthetjük, hogy megteszünk e valamit, vagy nem, míg az állatok ösztönösen cselekednek. Ha csak a "szívünkre" hallgatnánk elég komoly problémákkal nézhetnénk szembe. Én "megfejtettem" e kérdést... nekem a szívem azt súgja, hogy az eszemre hallgassak mindig, mert csak úgy hozhatok felelős, önzetlen, becsületes és igazságos döntéseket, amik szükségesek a harmonikus együttéléshez, akár ember-ember és ember-állat közt.

Amit az első válaszoló írt, azt pedig úgy hívják, hogy intuíció, és információszerzésre szolgál, nincs köze vágyhoz és döntéshozatalhoz, ez is egyfajta érzék, talán a hatodik.

a második válaszoló szavairól annyit szeretnék mondani, hogy ő pedig az ember ízléséről ír, de te arra akarsz választ kapni, h a döntéseidnél a szívedre hallgass e vagy nem, leírtam az én véleményemet és szerintem érdemes elgondolkodni rajta. amúgy ha jól olvastam mások is írták, hogy el kell gondolkodni a szituációkon, dolgokon. Sajnos nem vagyunk abban a helyzetben, hogy a szívünkre hallgassunk, mert befolyás alatt van a vágyainktól, ami pedig önzőséghez irigységhez vezet, ha azon vagyunk, hogy az teljesüljön. Ha sikerülne az embereknek felfogniuk, azt, hogy azért kaptuk meg a logikus gondolkozás képességét, hogy nyugalmat, békét és boldogságot hozzunk a helyre, ahol élünk, akkor lazábban vehetnénk ezt a "hallgassunk a szívünkre" kijelentést, de addig szerintem az én elméletem lehet a megoldás.

röviden ennyi, ha van kérdésed nyugodtan tedd fel. :)

üdv

25/F

2010. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszett a válaszod

Gondolkodtam rajta, és azt hiszem még sokat lehetne rajta finomítani. Bár még egyenlőre nem tudnék pontos kommentet írni hozzá. Bízok a nem törődök a kérdéssel elvben. Feltételezvem ídővel megértem a választ. Csupán észre kell vennem az élethelyzetekben.

2010. márc. 25. 00:50
 18/25 anonim ***** válasza:

előző vagyok

örülök annak, hogy tetszett a válaszom, de hogy érted azt, hogy lehetne rajta finomítani?!

megpróbálom kicsit leegyszerűsíteni.

amikor azt mondják nekünk, hogy hallgassunk a szívünkre, olyankor arra gondolnak, hogy helyesen cselekedjünk, ami nem von maga után lelkiismeret-furdalást, azaz igazságosan a másik féllel/felekkel, de ezt a döntést csak a józan eszünk segítségével érhetjük el, mert ha a vágyaink közbeszólnak, akkor hibásan döntünk, mert esetleg önzőség, irigység vagy bármelyik másik rossz tulajdonság befolyásolhatja azt. Tehát lehet félreértik az emberek ezt, és úgy gondolják, hogy a vágyaik szerint kell dönteniük, hisz "szívük vágya", de nem, és a bizonyíték erre a rengeteg gonoszság, bolygónk tönkretétele, szenvedések "hada".

üdv

2010. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Sajnálom,egyenlőre nem tudok pontosabb válasz adni.

Az idő (és persze a ráhangolódás) tényleg segít. Azóta több nagyszerű tapasztalatom volt a kérdéssel, kapcsolatban. Ennek ellenére korai lenne bármi mást írnom.Bár az önellentmondások szerintem lehetnek hasznosak, hiszen rávilágíthatnak egy hibára de szeretném őket lecsökkenteni. Már pedig jelenleg több ellentmondás is van a gondolataim között.

Esetleg majd kűldök neked egy levelet. A végeredményt pedig leírjuk ide. Úgy jó?

2010. ápr. 3. 17:54
 20/25 anonim ***** válasza:
szívesen elolvasom, és kíváncsi is vagyok azokra a bizonyos "önellentmondásokra", amik benned vannak, szerintem ki tudom bogozni, és te is tisztábban fogsz látni, de elképzelhető, hogy alapvető tévhitben vagy. várom a leveled. :)
2010. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!