Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hallgass a szivedre! Jó, jó...

Hallgass a szivedre! Jó, jó de hogyan?

Figyelt kérdés

Elterjedt tanács csak nem értem. Állítólag mindig jóra visz. Esetleg mégsem és anarchikussá, ösztönlénnyé tesz?

Hol az egyensúly, ha van ilyen?

Vagy példáúl hogyan veszed észre mit mond a szíved?

Ok, erre az a válasz figyeld mit érzel. De ha egyszerűen megtetszik valami legyen az egy tárgy vagy valamilyen cselekedet, az iránt vágyat érzel. Pedig lehet, hogy teljesen szükségtelen az a valami a számodra. Azt hiszem erre a bolti bevásárlás jó példa.

Akkor most hogy is van ez?


2010. márc. 14. 20:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szia az előző válaszoló vagyok, és remélem még benézel, ugyanis megtaláltam a végső segítséget, amivel az ember el tudja dönteni, hogy hallgasson a szívére, azaz az Önvalóra.

egy könyv formájában lelheted meg te is a valóságot e témáról, de minden mást az élettel kapcsolatosban is. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv és sok sikert.

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Elolvasom, köszönöm a linket.

Tudod, többször gondoltam rá, hogy írjak neked, de valamiért nem akarok.

Az alapvető "önellentmondásod" az, hogy az ember elsősorban érzelmi s nem pedig racionális lény.

2010. júl. 21. 01:04
 23/25 anonim ***** válasza:

"Az alapvető "önellentmondásod" az, hogy az ember elsősorban érzelmi s nem pedig racionális lény."


Most nézegettem vissza(2,5 év elteltével) a megválaszolt kérdéseimet, és ezt is megtaláltam...még jó hogy most már van olyan funkciója a gyakorikerdesek.hu nak, hogy előre dobja azokat a kérdéseket is, amikre a kérdező reagál. Talán még benézel, és utólag is bocs.


Sejtem miért tetted idézőjelbe ezt a szót, de végső soron az önellentmondás, bármiben is, akkor jelenik meg, ha valakinek téves információja van egy adott dologról. Nyilván ha valaki úgy tartja, úgy hiszi, hogy az ember érzelmi lény, akkor ha valaki racionalitásról beszél neki, furán néz. Egyébként azon elgondolkodhatsz, ha van kedved, hogy végső soron mi is az az érzelem, s hogy milyen pozitív érzelmek vannak...itt nem egy adott érzelmi állapot elillanását követő pillanatokra gondolok, hanem magára az érzelmi állapotokra.

Másrészről pedig a racionalitás elvileg elfogultságtól mentességet jelent, vagyis teljesen józan gondolkodást...tudom, hogy az emberek java inkább érzelmi alapon dönt, de ez nem azt jelenti, hogy nem tud ebből a bűvkörből kilépni, ez nem azt jelenti, hogy nem tud az ember megszabadulni érzelmei "fogságából".


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Az abszulúlt racionalitás életképtelen. Talán csak a matematikában és néhány izolált közegben működő dolog.
2013. ápr. 13. 18:38
 25/25 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, attól függ hogyan definiálod a racionalitást. A racionalitás nem jelent érzéketlenséget, plusz leírtam mit is jelent eredetileg, de természetesen megértem, ha te más jelentést társítasz hozzá. Másrészről ha körbenézünk a bolygón, és globálisan szemlélünk, láthatjuk, hogy az emberek nem igazán vannak teljes békességben, nyugalomban, háborúskodnak és miegymás, ezek meg mind mind az érzelmi alapú hozzáállás miatt...vajon akkor mi az életképtelen?


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!