Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak a zárkózot...

Hogyan változtassak a zárkózott személyiségemen? Hogyan legyek nyílt, őszinte, magabiztos?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta zárkózott vagyok. Azt tudom, hogy általános iskolában már a súlyom miatt voltam visszahúzódó, szakközépiskolában pedig konkrétan gyűlöltem emberek közé járni. 3 évig lényegében(utolsó évemet esti gimibe fejeztem be, plusz 2 éves esti tagozatos szakképzés ami még most is tart) emberek között sem voltam, csak heti 2 nap amikor be kell/kellett menni a suliba. Ja igen, kórosan elhízott voltam mindig, tehát a legnagyobb súlyom 150 kg volt. Azonban 1,5 éve fogyózni kezdtem és most már 50 kg fogyásnál tartok, viszont a súlyommal együtt nem igazán változott a zárkózottságom.


Valamivel nagyobb önbizalmam van. A nyáron már nem mellényben mentem az utcára 40 fokban, hogy lássák a hájamat az emberek, nem érzem magam megaláztatva csupán attól, hogy kilépek az utcára, nem szégyellem magam. Azonban ténylegesen belül még mindig gyenge a jellemem. Nem tudok magabiztosan kommunikálni (lényegében sehogy sem tudok), sokszor én érzem magam kellemetlenül, ha nemet mondok valamire, pedig adott esetben teljesen normális lenne. És ehhez hasonló dolgok.


Szakközépiskola megkezdése óta nincsenek rendes barátaim, általános iskolában is csak 1 barátom volt. Annak már 7 éve, az utolsó 3-4 évemet ahogy írtam itthon töltöttem a szobába.

Olvasgattam különböző könyveket, gyakorlatokat próbáltam ki, de nem sokat használtak. Sok helyen olvastam, hogy segít, ha rájövünk miért lettünk ilyenek. De nálam elég egyértelmű. 21/F



2015. okt. 7. 21:00
 1/2 megmondóember2 válasza:
Szia! Sok ismerősöm van, akik nagyon zárkózottak és önbizalom hiányosak, de mikor megnyílnak, kiderül, hogy sokkal értelmesebb emberek mint azok, akik folyamatosan a középpontban vannak, és sokszor nagyon tehetségesek, jó művészek, zenészek stb. Ráadásul aki nyitottnak látszik és magabiztosnak, az általában ugyanúgy önbizalom hiányos, csak ezzel kompenzálja. Én például ilyen vagyok, sok embert ismerek, mindig próbálok kapcsolódni, de sokszor csak azért, hogy szeressenek, és igaziból ugyanúgy egyedül érzem magam, mert ezek felszínes kapcsolatok. Próbálj meg szerintem foglalkozni valamivel ami érdekel, és lehet, hogy ki tudsz bontakozni, ki tudod fejezni magad, persze tudom, hogy ez nehéz ha nincs önbizalma az embernek. Szerintem amit eddig elértél az nagyon becsületre méltó, 50 kg az nem semmi. Ha már több az önbizalmad, az nagyon sokat ér. Ha emiatt sokat olvasol, értékesebb ember lehetsz tőle. Az teljesen normális ha befelé forduló típus vagy, sőt hasznos is lehet. És a végére egy gondolat: A buddhizmus szerint, minden emberi születés nagyon értékes, mert a kozmológiájukban, nagyon ritka, hogy egy lény embernek születik meg, és emberként rengeteg a lehetőség. Tuti tippet sajnos nem tudok adni, hogy szerezzen az ember barátokat, és hogy legyen nyitott, de az utóbbi szerintem nem is feltétlenül fontos. Remélem valamit tudtam segíteni.
2015. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dextermax válasza:
"Igyá" !!!
2015. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!