Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iskola, tanulási problémák?

Iskola, tanulási problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középiskolás vagyok, eddig sem ment valami jól az iskola, de eddig azért sikerült nagynehezen elérnem mindenből a 2-es szintet mindenből, most viszont kezdem úgy érezni nem vagyok elég jó az iskolába.

Eddig se tanultam sokat, ennek az oka, hogy már általános iskolában is éreztem, hogy nem megy nekem ez a tanulás dolog, elég rossz a memóriám, figyelmetlen vagyok+ leülök tanulni és nem bírok a tanagyagra redesen,

hosszabb ideig koncentrálni, ugyan így van órán is, ha csak nem valami érdekesebb tanagyag van ami nagyon ritka..Azt szokták mondani, hogy ami nem megy azt nemkell erőltetni, de sajnos a tanulást muszáj, és akinek problémái vannak már ezzel az alap dologgal, elég rossz esélyei vannak az életben.

A matek szintén nem megy, arra se tudok figyelni, koncentrálni rendesen, órán szinte semmit nem értek meg, részben a rossz tanár miatt is, de korepen is elég nehezen fogom fel a dolgokat, sokszor belekeveredek.

Ha így folytatom megfogok bukni matekból, igazából már így is elment minden kedvem az iskolától, már az iskola váltáson is gondolkozom, de nem biztos, hogy más iskolába jobb lenne, ott is ugyan úgy tanulni kell, rosszabb iskolába, szakmunkásba nem akarok menni, illetve már nem 9.-es vagyok és több évet veszthetek ezzel, ha csak a szintvizsga nem oldható meg.

Folyton azon golkozom, hogy mi lenne ha nem jönne össze semmi, és 8általánossal egy utolsó senki lennék, és fillérekért kéne a piszkos munkát csinálnom, na idáig nem akarok eljutni.

Szerintetek, mit csináljak ebben a helyzetben, estleg valahogy tudok a koncentrációs képességemen, a memóriámon és a figyelmi képességemen javítani? Valami módszer, hogy jobban menjen a tanulás?

Előre is köszönöm a válaszokat, bocsi ha kicsit hosszú lett.


2015. nov. 5. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy?

Van valamilyen betegséged, vagy problémád otthon?

Otthon tudsz tanulni?

Barátaid vannak? Ha nincs, miért?

2015. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Figyelj nekem eskuszom ugyan ez van :D nekem is figyelem zavarom van ,meg csak egy rövid ideig tudok figyelni, enis rosszul tanulok, es nekem is a matek megy a Legsz.rabbul :D en melle meg lassú is vagyok főleg matekbol ha véletlen tudnám a megoldást nincs idom befejezni xd

Az Ido hiany miatt kaptam többlet időt valamint van erről papírom es vizsgákon is jobban figyelnek ram es ugye ott is 15-20 perccel tobb időt kapok mint a tobbiek. Igazából mem tudsz ellene sok mindent tenni, engem pszichológushoz küldtek (xdd) hogy le tudjam vezetni a stresszt . En ha meglátok mondjuk egy szöveges matek feladatot en attól készen vagyok. Ilyen stressz oldasba tud segíteni a pszichológus . Szerintem mindenképp menj el valami ilyesmi fejlesztő órára. :)

2015. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!