Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Évekkel később jöttem rá az...

Évekkel később jöttem rá az okra miért ennyire sz*r minden körülöttem, de megoldani eszméletlen nehéz, van esetleg itt valaki aki ért a pszichológiához és segítene elindulni a megoldás útján?

Figyelt kérdés
Nem rég jöttem rá arra h miért szenvedtem ennyit az apukámtól,h rideg volt velünk sőt bántó stb.Kihasznált minket nem dolgozott csak feküdt egész nap,nem tett értünk soha semmit.Anya sokat sírt minden miatt mikor mi kicsik voltunk de aztán megkeseredett és gonosz lett ő is.Apa soha nem ült le velünk egy asztalhoz és emlékszem milyen szomorú volt és boldogtalan mindig kiskoromban,anya meg azt se tudta mit csináljon h megfeleljen neki,még a bevásárlásból haza jövet is ő cipekedett apa meg hozta anya ridiküljét mosolyogva.Apa nem szerette anyát soha,így minket sem tudott ő az a fajta,elváltak 26 éves koromban,anya egyedül van szíve mint a jég,apa egy velem egyidős nővel él együtt,láttam őket,és azt is láttam h ezt a nőt szereti,nagyon fáj h anyát soha nem szerette.Én nagyon szenvedek a párkapcsolatokkal borzasztó h 30 évesen nem volt egy normális komoly kapcsolatom,sokszor kihasználtak,és én magam ellen beszélek állandóan annyira unom nem tudom a megoldást,nem is értem hogyan kell normális kapcsolatot kialakítani.Másnál ez alap nekem ez kínai nyelven van,egyszerűen nem alakul ki az a bizonyos bizalmon alapuló kötelék,sírni tudnék h mennyit sérültem miattuk,de nem akarom h ez így menjen tovább.Szeretnék megállapodni és normális kapcsolatban élni a párommal..

2015. nov. 20. 15:16
 1/2 Zsolt K. válasza:

1. Még ha nagyon is nehéz, meg kellene bocsájtani mindkettőjüknek. Esetleg külön-külön leülni velük és nyugodtan átbeszélni, hogy ők, mit-hogy éltek meg, miért érezték a korábbi döntéseiket "helyesnek"? Mit szerettek volna elérni általuk vagy úgy egyáltalán (az életben)?

2. Az ő életüket valószínűleg befolyásolták az ő szüleiktől kapott minták is. Ha tudsz velük is beszélgess el. Lehet segít megérteni, hogy miért alakult így a család s benne a te életed is.

3. Van olyan barátnőd vagy hölgy ismerősöd, aki boldog párkapcsolatban, házasságban él? Tőle is kérhetnél tanácsot!

4. Próbálj tudatos lenni, hogy egy kis elismerésért, figyelemért ne áldozd fel önmagad, azt amiben hiszel, az erényeidet, stb.

5. Próbálj először (!) a magad lelkiismeretének megfelelni és ne másnak (a társadalom, a vallások, női magazinok, szülők, rokonok, ismerősök elvárásainak).

6. Soha ne feledd! Mikor ezt a világot magad mögött hagyod, csak önmagaddal és a tetteiddel kell elszámolj, nem azzal, amit rólad hittek vagy gondoltak!

7. Az is sokat számít, hogy a komoly kapcsolatot hol, milyen értékek mentén keresed.

8. Sokszor az, aki igazán megbecsülne és őszintén szeretne lehet pont a szemünk előtt van, csak se "fehér lova", se "rangja".


Lehet hogy a hírtelen eszembe jutott gondolatok, javaslatok kicsit sablonosak vagy túl elvontak, de úgy érzem, ha csak egyet is kipróbálsz, közelebb fogsz kerülni a saját boldogságodhoz.


Ha még nem tetted, ezt a videót feltétlenül nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=wiYUFCPDEZ4


Zsolt


UI. nyugi nem maradtál le még semmiről! ;)

2015. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 futar48 válasza:
azt gondolom, hogy a szándék és a jó meg van benned, hogy változz, változtass, ezért több kellene neked, mint pár elmondott gondolat, hogy mit tegyél, mit ne! beszélgetés, sok beszélgetés kellene, hogy magad is meg tudd lépni azokat az első lépéseket, amikre szükséged lenne! sokszor mondják, légy ilyen, vagy olyan, gondold ezt, vagy azt és az segít! hát nem, nem segít, mert sokan nem is tudják hogyan kezdjék el, mert nem is ismerik föl önmagukat, szerepeiket, gondolkodási mintáikat! csak segítséggel megy, rávezetéssel! igaz van aki egyedül, de az sem igazából egyedül lépett az útra, hanem sokat olvasott, olvasott...
2015. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!