Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szokhatnék le a sok...

Hogyan szokhatnék le a sok csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom, hogy a rossz helyett szart mondok a nagyon jó helyett k*rva jót, és ennél jóval csúnyábbakat... Már megpróbáltam mindenfélét pl: ha kimondok egy csúnya szót, akkor kijavítom stb... de egész nap ezt hallom a suliban, és annyira utálom, főleg, mert lány vagyok... 14/L
2010. márc. 20. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok (14/L). Nagyon csúnyán beszélek a szüleim szidnak is miatta. De az a baj h a suliba én is ezeket hallom és akaratlanul is rászokok. Mondjuk most már kezdek leszokni róla, mert jött idén egy jó fej tanár a suliba és ő mindig ránk szól ha csúnyán beszélünk. Ehhez persze kell egy kis önszorgalom is hogy leszokjak, de muszáj lenne mert már én is utálom magamat emiatt :S:S .
2010. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ha véletlenül kiejtek egy csúnya szót pl. "sz@rok bele!", utána hosszasan, viccesen körbemagyarázom: "akarom mondani... ezen tény teljesen hidegen hagyja az én érdeklődési körömet, szubjektív vélemyényem szerint helytelenítem az ilyen jellegű viselkedési mintákat, mivel az én kompetenciámat meghaladja." Ez csak egy példa volt, spontán mindig kitalálok valami jót, és az egész családdal nevetünk rajta, hogy akár így is fogalmazhatna az ember...
2010. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erőltesd meg magad! Akarj nem csúnyán beszélni, amikor már majdnem kimondod, szívd vissza, ne mondd ki! Használj rá más szót, írd körül!
2010. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is így voltam, de SIKERÜLT leszoknom róla:) mielőtt megszólalsz, mindig mondd el magadban előre a mondatot, ez nekem bevált. Ha véletlenül mégis "kiszalad", okozz magadnak fájdalmat (verd be a könyöködet, rúgd bokán magad stb. ezek is hatásosak voltak:) ma már egyáltalán nem beszélek csúnyán!16/L
2010. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem akarod, akkor el tudod kerülni... Olyan sok szép magyar szó van, bármit lehet mondani ezek helyett, persze néha kicsúszik a szánkon néhány ilyen szó is, de az még belefér. 14/F
2010. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én 13/L vagyok,nyugi énis így vagyok vele,legtööbet énis szart mondok a rosszra,és a jóra meg ki*aszottjó-t,de előbb útóbb kinőjük :D

gondolom...


amúgy a legjobb módszer arra h leszokj az az h ne beszélj egésznep bmeg

2010. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia én is evvel a problémával szenvedek hogy nemtudok leszokni a csunya beszédről de már csak egy keveset beszélek úgy mert megkértem a legtöbbet körülöttem lévő embereket hogy ha valami kicsúszik a számon akkor szóljanak rám és nálam beváll mert nem szeretem ha sokszor szólnak rám inkább nem beszéllek csunyán :)
2010. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most énis így vagyok és utálom.
2018. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!