Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aszociállis vagyok, szociális...

Aszociállis vagyok, szociális fóbiás vagy mi? És hogyan lehet ezt kezelni? Változtatni rajta?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam egy nagy társasági, az de kb 12 éves koromig még voltak barátaim, aztán a legjobb barátnőmmel eltávolodtunk egymástól. Azóta egy barátnőm se volt. Őszintén szólva egyre jobban utálok emberek között lenni, régebben még azért szerettem eljárni, örültem ha moziba mehettem vagy vhova, de mostanában nem hogy sehova nem járok de még boltba menni se szeretek. Utálom ha a bizonyos rokonok átjönnek, és hangosan nevetnek. De még a kortársaimt se bírom, erre akkor jöttem rá amikor átjöttek hozzánk mindenki bent volt, beszélgettek, filmet néztek, de én inkább kimentem az öregek, felnőttek közé. Egyszerűen nem tudok új kapcsolatokat kialakítani az új oszt.társaimmal se, max beszélünk pár szót, de mondatokat alig tudnak kihúzni belőlem, vagy mert nincs kedvem velük beszéélgetni, vagy félek hosszasan beszélni. Néha rossz érzés hogy nincsennek barátaim, de amikor emberek közelében vagyok feszélyezve érzem magam, szerintem kisebbségi komplexusom van. Ha rossz jegyet kapok szégyellem magam a "stréberek" előtt, ha dícsér a tanár akkor pedig a "trógerek" előtt h strébernek fognk tartani.
2010. márc. 20. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén szólva egyre jobban utálok emberek között lenni, régebben még azért szerettem eljárni, örültem ha moziba mehettem vagy vhova, de mostanában nem hogy sehova nem járok de még boltba menni se szeretek."


Akkor most mit csinálsz azzal az idővel amit korábban a társas életben szoktál tölteni? Hogy töltöd?

2010. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tök értelmes dolgokat, zongorázok, olvasok, filmet nézek, rajzolok, festek, ez jó de mégsem.
2010. márc. 20. 21:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én is igy vagyok, ugyhogy várom a válaszokat. én is! :)
2010. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
előző válaszoló vagyok, hány éves vagy? 15/L
2010. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
16/L :D
2010. márc. 20. 21:38
 6/14 anonim válasza:
100%
Nekem is dettó ez a gondom. Pont 12 évesen kezdődött nekem is, csak ez már a 7. antiszoc év számomra... :(
2010. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Éb 25 éve antiszoc vagyok, ez van.:D

(25F)

2010. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Példáúl keress olyan embereket akik ugyanazzal foglakoznak mint te.

Nem derűlt ki miért vagy ilyen. Csupán egy tipp, de a hormonháztartásod lehet, rájátszott az elején.

Egy Mentálhigiénés Programal foglalkozó intézmény talán segíthet. Vannak köztük olyanok amelyek hozzád hasonló emberekkel foglalkoznak. Nagy csomó programmal.

Nézd meg a neten!


Minden jót!

2010. márc. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

az antiszociális azt jelenti, hogy nem tartja be a társadalmi szabályokat, törvényszegő.

az a-szociális az, aki nem szereti az emberek társaságát(mint a kérdező)

ne keverjétek a kettőt

2010. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. De én nem is szeretnék megváltozni, nekem teljesen jó így :D És szerintem te is sokkal értelmesebb lehetsz, mint a korosztályod, szóval biztos nem olyan vagy, mint pl nálunk, hogy cigiznek meg isznak, 16 évesen :/ Annyiban lehetne változni, hogy kicsit többet beszélsz velük, csak hogy ne közösítsenek ki, azt én is megteszem, de rossz irányba felesleges lenne változni :) 15/L
2010. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!