Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek önmagam?

Hogyan legyek önmagam?

Figyelt kérdés

Elsőre furcsán hangozhat a kérdés, de kifejtem.

Két problémám van önmagammal: az egyik, hogy kaméleon típus vagyok, a másik, hogy valószínűleg van egy enyhe/közepes megfelelési kényszerem. Nem vagyok benne biztos, hogy az egyik következik a másikból.

A megfelelési kényszer gyerekkorból eredhet, de az éve alatt (most vagyok 23) már sokat csiszolgattam rajta. Szóval nem vagyok egy mindenkinek hajbókoló típus, kevés ember véleményére adok, van önálló véleményem, ki is állok magamért (és másért), ha kell.

De mégis van az énemnek egy része, amely utál konfrontálódni, szeretne lehetőleg mindenkivel jóban lenni. Időről-időre azt veszem észre, hogy túlságosan érdekel, hogy mit gondolnak rólam.

Általában elég feszült vagyok és túlságosan óvatos, ritkán vagyok spontán. Ez kívülről nem mindig látszik, de én érzem, és zavar. Szeretném elengedni ezt a görcsösséget, és felszabadult lenni, de nem tudom, hogy kell.

A kaméleon dolog érdekes, mert abszolút nem tudatos.

Habár van egy önálló egyéniségem és stílusom, de ha valaki szimpatikus, hajlamos vagyok lassan felvenni a stílusát. Például elkezdek olyan filmeket nézni/zenét hallgatni, amiket az illettő szeret (holott magamtól nem nézném meg), átveszek valamennyit az attitűdjéből, a stílusából. Nem "majmolom", de mondjuk, hogy asszimilálódom. És eleinte észre sem veszem, csak egy bizonyos idő után. Éppen ezért néha már elgondolkozom rajta, hogy ki is vagyok igazából. Mi mi az, amit azért szeretek mert ÉN szeretem, vagy csak azért, mert hasonlítani akarok valakire, még ha nem is tudatosan?

Most is épp ilyen összezavarodott állapotban vagyok.

Szerintetek hogyan tudnám ezt orvosolni, mit csináljak? van, aki hasonló helyzetben érzi magát?



2015. dec. 13. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha átveszel valakitől egy stílust, vagy viselkedést, az onnantól a sajátoddá válik. A kérdés csak az, hogy hasznos dolgokat veszel e fel másoktól, vagy sem... Ha hasznosakat, akkor nincs ezzel gond.
2015. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LQueen válasza:

Én is úgy vagyok vele,hogy felveszem mások egyes szokásait. Én ezt úgy kontrolláltam,eddig ment,hogy hadd vegyem fel,mert ennyivel is fejlődik a személyiségem.

Van egy nagyon jó barátom,aki egyedi. Saját ízlése van,és nekem ez tetszett,felvettem az ő stílusát,amennyire tudtam,majd megismertem más embereket is,és egyre több szokást,jellemvonást,stílust etc.,vettem fel mástól. Lassan kifejlődik így a személyiség,és elmúlik a szorongás.

Tehát,hagyd,hogy felvedd a személyiségeket,egy részből Te magad is fejlődsz mentálisan,és elhagyod a régi szokásaidat,amik lehet,hogy zavaróak számodra\ környezeted számára,és szépen lassan a zavartságod is elmúlik.. :)

Remélem érthető,próbáltam jól fogalmazni... :)

2015. dec. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!