Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi lehet ok egy...

Szerintetek mi lehet ok egy öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 21:47
 1/9 anonim válasza:
100%
Bárminek a hiánya, ami nélkül úgy érzed nem tudsz élni. Vagy valami olyan negatív dolognak a megléte amivel nem tudsz élni.
2016. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Amikor mar ugy erzed nincs erod folytatni, nincs remeny a valtozasra, belefaradtal mindenbe, faj az elet.
2016. máj. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az oka az életre?
2016. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
boldogtalanság, amin úgy érzed nem tudsz változtatni.
2016. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi lehet? az hogy egyetlen jó dolog sincs az életedben, nincs remény a változásra, úgy látod hogy felesleges élned mert úgysincs jövőd.
2016. máj. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ok vagy ürügy, ez a kérdés.


Szerintem sokan nem is akarják igazán megölni magukat, csak elhibázzák, elszámítják magukat. Igazából valamit el akartak volna érni vele.


Valódi oknak azt tartanám, ha valakinek teljes kiszolgáltatottsággal járó betegsége van, mondjuk teljesen béna.

2016. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem a legnyomósabb ok egy gyógyíthatatlan, de nem halálos betegség, amivel életed végéig együtt kéne élned.

Ha boldogtalan vagy, vagy depressziós az általában idővel elmúlik.

2016. máj. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A betegség nem nyomós ok... bár egy ideig arra is könnyű dolog ráfogni, vagy mondhatnám hogy a múltbéli dolgokat rá lehet fogni, de az öngyilkossághoz egy nem halálos de életed végéig tartó betegség nem ok. Én gondolkodtam már öngyilkosságon úgy hogy 23 éves vagyok és 4 éves korom óta cukorbeteg, lassan 20 éve. Mégsem ez volt a fő indok ami miatt elgondolkodtam rajta, hogy van-e értelme az életemnek és miért ne végezzek magammal és rövidítsem meg az életem és vele együtt a szenvedésem. A legvalószínűbb ok az öngyilkosságra egy olyan ok amit nem tudsz befolyásolni, ami nem csak rajtad múlik, de egyedül vagy és meg kéne oldanod egyedül... legalábbis szerintem. Sok terhet lehet cipelni, ilyen a betegség is. De van amikor úgy érzed egy adott teherről hogy azt képtelen lennél egyedül, de az élet mégis azt várja tőled hogy te egyedül cipeld, vagy esetleg ha vannak barátaid ők segítenek. De nem mindenkinek vannak barátai, tehát a legnagyobb ok az öngyilkosságra irónikus, de a magány és ennek a következményei... Aki ugyanis nem magányos az tud segítséget kérni barátoktól ismerősöktől családtagoktól esetleg ha nem szingli akkor a párjától. Olyan az esetek többségébe nincs hogy valaki úgy lesz öngyilkos, hogy van párja vagy családja, tehát aki nincs egyedül és nem érzi egyedül magát 99% hogy nem is gondol öngyilkosságra csak arra, hogy mindenre van megoldás így az ő adott problémájára is. De a magány... a magányban vannak kissebb nagyobb szintek... a legmélyebb és elviselhetetlenebb az amikor a családoddal se jössz ki jól, amikor nincsenek barátaid, amikor az interneten egy játékban sem tudsz barátokra szert tenni, mert azt mondják kibírhatatlan a viselkedésed... nem vagy csapatjátékos... változz meg... de miért vagy kiért változz meg?... nincs senki aki szeretne... persze nyilván a családod egy darabig hiányolna és a temetésen sírna ha öngyilkos lennél, de a családi "szeretet" nem olyan minthogy egy másik ember szeret... a párod... Amikor azt érzed hogy a világ terhére vagy mert így is nagy a túlnépesedés és ki tudja milyen módon ritkítják majd meg amúgyis az embereket a világ 10 leggazdagabbja... amikor azt érzed hogy minden és mindenki ellened van... egyedül vagy a világ ellen és nem szeret senki... te sem szereted már magad, mert ha más nem akkor te miért?... ha nem vagy méltó más szeretetére és nem érdemelted ki, akkor miért szeresd magadat?... na akkor gondol az ember az öngyilkosságra. És mint írtam a magány az ami miatt öngyilkosságra gondol akárki kortól és nemtől függetlenül. Az egyedüllét. És emiatt lesznek a legtöbben öngyilkosok sikeresen vagy sikertelenül. Aztán ha nem sikerül és szerencséjük van talán még össze is jönnek utána valakivel, mondjuk a megmentőjükkel. Tehát ha valaki öngyilkos akar lenni az válassza azt hogy egy hídról nyilvános helyen emberi időben leugrik. Ha nem lesz ott senki aki felfigyelne rád és megpróbál megállítani, akkor elmondhatod, hogy nincs miért élned, de amíg odamenne valaki, akárki és azt mondja ne tedd, esetleg megfogja a kezed és nem engedi hogy megtedd, addig örülj, mert van még remény és segítség is lesz. :) Az eret vágós felakasztós nem jó, mert akár sikerül akár nem csak a családod és az orvos tudja majd meg... aztán onnantól másként fognak rád nézni... és vagy segítenek vagy lenéznek mert megpróbáltad... Nem tudom mert még sosem próbáltam, de sejtem, mert logikusan gondolkodom és az esetek többségébe jól tippelek. Tehát ha egyedül érzed magad és öngyilkos akarsz lenni akkor irány egy forgalmas emberekkel teli hely és ott próbáld meg és egyből lesz valaki aki megakadályozza. És onnan fogod tudni hogy az emberség még nem halt ki az emberekből és van miért élni. De ha senki nem akadályozza meg akkor meg ez van. Az emberek önzőek pláne manapság, mindenki magára gondol és azt vallja, "ha te magad nem teszel le valamit az asztalra, akkor nem érdemled meg azt amit más eléd tesz"... "Nőj fel és önállósodj, mert a nagyszüleid és szüleid előbb utóbb meghalnak és magadat kell eltartanod." És stb és stb... A magány az ami embereket ölt... ennyi... 23/F (magányos, szingli és viszonzatlanul szerelmes valakibe...)
2016. aug. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a cukorbetegség már nem számít súlyosnak.


Én olyan betegségre gondoltam, amikor valaki ki van teljesen szolgáltatva, segítségre szorul, és nem tud másokért semmit tenni.

És igen, tényleg, akkor nagyon egyedül is érezheti magát.

Hogy igazából nincs rá szükség, nem tud hasznos lenni. Nem tud adni másoknak.

2016. aug. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!