Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg kéne növelni az önbizalmam...

Meg kéne növelni az önbizalmamat minél hamarabb. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne leírni mindent, ezért röviden:

Nincs semmi önbizalmam, undorítónak tartom magam.

Pedig sok ember dicsért már meg, de én akkor se látom magamat szépnek, főleg nem csinosnak(dagadt vagyok).

Rengeteg lelki bajom van, de azokkal már megtanultam együttélni. (Úgysem tudok segíteni rajtuk, már feladtam.)

Csak most egy fesztiválra megyek és van egy szörnyű dolog... ha rám néz egy ember, vagy több ember, főleg ha hosszabb ideig néz. Rosszul leszek, úgy érzem el kell menekülnöm onnan, a sírás határán állok, mert azt gondolom, hogy biztos hogy azért néz, mert olyan undorító vagyok, olyan csúnya meg dagadt.

(Most jelen esetben nem jó az a tanács hogy fogyjak le, mert a fesztivál 3 hét múlva lesz.)

Gyorsan össze kéne szedni magamat.

Valakinek valami tanács?

Legalább arra az 1 hétre kéne elfogadni magamat.



2016. jún. 2. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
korod, nemed?
2016. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok.
2016. jún. 2. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek önbizalom? Férfinak kell majd odamenni hozzád ha arról van szó. Fesztiválon ugráláshoz nem kell semmi :D Meg ott olyan részeg leszel úgy is, hogy nem lesz önbizalomhiányod az fix. Amúgy meg lányok többsége beképzelni magának hogy dagi, és képesek betegesen lefogyni. Lehet nálad is ez van. De ha mégis az vagy, akkor se gáz, valakinek mindig tetszeni fogsz.
2016. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó.

Nem "pasizni" megyek, hanem azt szeretném, hogy ne szorongjak, ne érezzem magam rosszul. Nem tudok berúgni, ritkán vagyok részeg, és ha iszok akkor néha talán rosszabb a helyzet mint józanul.

Azt szeretném hogyha rám néz valaki, akkor ne álljak a sírás szélén, ne érezzem azt hogy el kell menekülnöm onnan, mert biztos nagyon csúnya vagyok és ezért néznek sokan.

2016. jún. 2. 17:37
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt gondolom olyankor, hogy mindenki szebb meg csinosabb tőlem... és hogy biztos azt gondolják hogy miért jön ide ez az undorító, csúnya, dagadt lány? Minek megy emberek közé amikor ilyen?

Pedig szerintem minden embert megnéznek az utcán... de mégis ez az érzésem. Ami megoldható itthon, csak hazamenekülök és megnyugszok.

2016. jún. 2. 17:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Hidd el senki nem azért néz téged mert esetleg ronda lennél. Minket férfiakat nem érdekel ha valaki ronda, nem nézzük meg. Nem szeretünk rájuk nézni :D

Max akkor nézek meg én is egy nőt ha ronda, hogy közben mondom magamban "mi az Isten ez". De csak az olyanoknál van ez, akik nagyon kitűnnek a tömegből. Pl. 80 kilós alacsony csaj, aki gázul táncol, stb.. De azt a tekinteted úgy is észreveszed, mert orr ráncolással együtt van az kb..

Szóval hacsak nem vagy 80 kiló semmi aggodalmad nincs :D

Bár nem írtad le hogy hány centi vagy és mennyi kiló.


Gondolom gyerekkorodban cikizhettek valami miatt és azért van ez a pánikolásod. Gondolj arra hogy a felnőttek már nem ilyenek.

2016. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pánikbeteg vagyok, szerintem biztos van valami köze ehhez. Ez is pánikroham szerű dolog.


Azért néznek az emberek, mert jól nézek ki??? Mert nem nagyon fintorognak, van aki mosolyog, de ebből is annyi jön le, hogy na biztos rajtam nevet hogy hogy nézek ki...

Volt hogy "beszóltak", de arról is annyit gondoltam, hogy biztos rajtam nevetnek hogy na azt mondtam annak a dagadt csajnak hogy de jó csaj, közbe meg bottal se piszkálnám meg...

Amúgy sose voltam vékony... van valami probléma a pajzsmirigyemmel, de nem vagyok "szétfolyt", de azért van rajtam felesleg, ami egyetlen "jó" benne, hogy legalább arányosan oszlik el rajtam. Anyukám azt mondta, hogyha fogynék akkor csinos lennék.

Egyébként mindig adok magamra, éppen ezért, sose tudnék pl melegítőben lenni, de még itthon sem. A szememet festem, de sose használok alapozót meg semmi ilyesmit. Ritkán van olyan nap, amikor úgy érzem hogy na most nem vagyok annyira csúnya... de utána ha emberek közé megyek és néznek, akkor azonnal elmúlik ez az èrzésem, és megint sírni tudnék.

Úgy irigylem azokat akiknek van önbizalmuk... akik elfogadják magukat. Láttam tőlem dagibb csajt is és nagyon jól nézett ki, utána magamra néztem és majdnem sírtam.

Szinte semmit se szeretek a külsőmön.

2016. jún. 2. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a srácok egyedül vannak akkor nem mosolyognak a lányra ha csúnya. Ha többen vannak, akkor már inkább... Nagyon üldözési mániád van, ezért szerintem nézed az embereket. Aztán ha visszanéznek, már egyből pánikolsz hogy téged sasolnak. Mennyi centi vagy és hány kiló amúgy?
2016. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem mertem megmérni magamat, mert félek hogy csak jobban elkeserednék ha tudnám hogy hány kiló vagyok. :/

168 centi vagyok.

2016. jún. 2. 18:11
 10/14 anonim ***** válasza:
De így kb. mennyi kiló lehetsz, akkor azt mérjük fel. 50-60-70?
2016. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!