Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság,...

Az öngyilkosság gyávaság, vagy nagy bátorság kell hozzá?

Figyelt kérdés

Vagy ez függ a helyzettől, módszertől?

Az igazi öngyilkosság forog szóban, nem a 10x próbáltam, 11. alkalommal is túléltem jaj de gyűlölöm magam típussal. Hanem a tiszta szándékú emberekről, akinek az ember a szemébe néz végig fut rajta a hideg.

Szerintetek gyávák, vagy bátrak, hogy képesek eldobni mindent maguktól?



2016. aug. 24. 04:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem, ne legyen mindenki öngyilkos...


Sokan mondják, öngyilkosnak lenni önzőség, mert ártunk azoknak, akik szeretnek minket.


Na most ebből egy hatalmas vita téma alakulhatna ki, nem akarok ilyen vita témát kialakítani, nem ezzel a szándékkal írok.


Nehéz döntés ez igazából, azaz ember, aki öngyilkos akar lenni, és tudja is, hogy egyszer tenné meg, és többet nem kelne fel, de mégsem teszi meg, még képes józanul gondolkodni, mert (saját tapasztalat) az esetek nagyobb százalékában azért nem teszik meg, mert nem akarják, hogy idegroncsok legyenek azok, akik szeretik.


Bonyolult dolgok ezek... sajnos.

2016. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

"CSAK akkor gyilkosság, ha a saját életed nem a saját tulajdonod"- szólt a 9-es, majdnem bölcsen.

De nem.

Márpedig azért, nem a saját tulajdonod. Nem te kezdted, hogy legyen, nem vetted a piacon az életet - egyszer csak kisajátítottad.


A kezdet és a vég nincs az ember kezében.


És az öngyiében sincs- csak azt hiszi, ezért ez egy téveszme.

És ha van élő ember, van nem élő ember is, és az emberi élet akarattal való kioltása bizony gyilkosságnak hívják, ez a szó van rá. Nem a "szeretgetés", "pátyolgatás" stb a jó szó rá, hanem a gyilkolás.


A fentieket egyébként pontosan tudja minden épelméjű ember

- azért is lett olyan dühödten lenullázva a 2-es még a helyesbítés is dühödten lenullázva:D:D:D

mehet ennél is az egyetértők nullázása:D

2016. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
#12: pontosan itt mit is akartál mondani, amit én másképp írtam? Akárhogy is olvasom, nincs ellentmondás, és mégis azt írod, hogy nincs igazam.
2016. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

most mit nem értesz? Nem a saját tulajdonod az életed, mert nem te okoztad a keletkezését és megvenni sem tudtad a piacon. Nem rabszolga, aki így gondolja.

Az élet kioltása gyilkosság - a büntetés sem eltulajdonításról szól, ha valaki elveszi valakinek az életét. Ha elveszi a kabátját, az akkor a tulajdonát eltulajdonítja.

2016. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak ez a két lehetőség van: vagy a saját tulajdonod (mindegy, hogyan szerezted) - vagy másé.

Ez a más lehet akár isten is, de mondjuk lehet a hazád, akinek polgára vagy. Mindegy: akkor rabszolga vagy, ennek minden következményével.


Ha pedig a saját tulajdonod - akkor is, ha nem dolgoztál meg érte, és nem magadnak köszönheted - akkor viszont azt csinálsz vele, amit akarsz: mindaddig, amíg másnak nem ártasz ezzel.

2016. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Na, hát nem értünk egyet. A Nap a tulajdonod?

A levegő a tulajdonod? A Proxima Centauri a tulajdonod?

Nem minden birtokolható, ami van

- és ezek közé tartozik az ÉLET.

2016. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A NAP NEM a tiéd: közös.

A többi is, amit írtál.

Az életed CSAK a tiéd - vagy a gazdádé, ha van olyan.

Ha a tiéd, akkor senkinek sem tartozol elszámolni vele.

Valójában viszont a közösség, ahol élsz, számot tart az életed egy részére, amit munkával kell megváltanod.

Ettől még nem vagy rabszolga, mert ezt te megszakíthatod, és elmehetsz pl. remetének.

De akkor olyan helyre kell menned, ahol ez engedélyezett.


Viszont, ha NEM szakíthatod meg ezt a viszonyt (pl. röghöz kötés), akkor rabszolga vagy. Jó lenne ezt végre megérteni.

2016. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

Nem vagyok rabszolga, és nem értek egyet.

Nem közös - hanem nem birtokolható. Van néhány ilyen: Azok közt keresgélj, amiből EGY van.

Az életem.

Az Igazság - abból egy van- és nem birtokolható. Minden ilyen "nekem van birtokomban az igazság" torz, hamis és "i"-nélküli, vagyis "gazság".

2016. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"nem értek egyet"

De indokod nincs rá, csak makacskodsz. Innen kezdve a beszélgetés nem értelmes, hanem óvodás szintű.

Értelmes ember, ha olvassa, akkor látja, hogy mi a helyzet - te meg úgyis azt hiszel, amit akarsz.

2016. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem makacskodom, érveket is írtam, indokokat is. Az óvodás szint nem tőlem származik. Köszönöm a beszélgetést.
2016. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!