Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság,...

Az öngyilkosság gyávaság, vagy nagy bátorság kell hozzá?

Figyelt kérdés

Vagy ez függ a helyzettől, módszertől?

Az igazi öngyilkosság forog szóban, nem a 10x próbáltam, 11. alkalommal is túléltem jaj de gyűlölöm magam típussal. Hanem a tiszta szándékú emberekről, akinek az ember a szemébe néz végig fut rajta a hideg.

Szerintetek gyávák, vagy bátrak, hogy képesek eldobni mindent maguktól?



2016. aug. 24. 04:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
53%

Azért leírom, hogy pl. hol torzítasz:

Pl. a Nap. Nos: az bizony senkinek sem a tulajdona (egyelőre). Az a FÉNY, ami ideér róla a Földre, és még elég szerencsések is vagyunk, hogy valamire fel tudjuk használni - na, az a mi tulajdonunk. Azért, mert képesek vagyunk megszerezni, és másnak, aki erre szintén képes lenne, nem hiányzik. Ajándékba kapjuk a Naptól - és innen kezdve a MIÉNK. Azt csinálunk vele, amit akarunk.


Ez abból is látszik, hogy pl. meg is lehet adóztatni, és csinálják is pár helyen. Szintén azon a jogon, hogy az illetőnek megvan erre az ereje, másnak meg nincs.


Az életed tulajdonjoga CSAK kétféle lehet: a tiéd - vagy NEM a tiéd. Utóbbi esetben lehet istené, közösségé, uralkodóé, stb.

HA A TIÉD, AZT TESZEL VELE, AMIT AKARSZ!

Ebbe beletartozik pl. az is, hogy egy részére SZERZŐDÉST KÖTHETSZ egy közösséggel, hogy te dolgozol, ők meg ellátnak.

Ha ez egy önkéntes és felbontható szerződés - CSAK akkor nem vagy rabszolga.

2016. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 beri02 válasza:

Szia!

Szerintem gyávaság. Menekül a problémák elől. Olvastam valahol, hogy a tudat alattid nem adná át az információt (ez esetben problémát) ha nem tudnál vele megbírkózni. Ilyennek gondolom a vagdosást, önbántalmazást is... A kifogás az, hogy "inkább fájjon kint, mint bent". Szerintem oltári nagy baromság. Mindenkinek vannak gyenge pillanatai, olyan problémák az életében, amiken nehéz túllépni, de nem szabad feladni, mert rossz után csak jó jöhet. :)

2016. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"a tudat alattid nem adná át az információt (ez esetben problémát) ha nem tudnál vele megbírkózni."

Ekkora butaságot rég hallottam.

Először is: tudattalan. NEM tudat ALATTI!

Másodszor is: valóban megszűri az információkat - de csak azért, hogy ne őrülj bele az információk áradatába.

A tudattalan nagyon buta ahhoz, hogy megmondja, mit tud megoldani a tudat és mit nem. Csak az előző tapasztalatok alapján cselekszik.

2016. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Szerintem gyávaság!

És ezt úgy írom, hogy régebben is, meg mostanában is nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra, mindenféle módszerére, mert már tényleg reménytelennek látom az életemet, de nem adom fel, mert meghalni könnyű.

Inkább a sarkamra állok és összeszorított foggal eltűrök mindent, minthogy megöljem magam, ezáltal elmenekülve a problémák elől.

2016. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!