Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek, ha lenne 365...

Mit tennétek, ha lenne 365 napotok, hogy önmagatok legjobb verziójává válhassatok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mögöttem egy szerető és támogató család áll, akik mindent megtesznek azért, hogy boldog legyek. Viszont én folyamatosan elszúrok mindent,több egyetemet otthagytam már, mert mindig ígérgetem, hogy jobb és jobb leszek, legközelebb sikerül, de persze ez sosincs így. Tervezgetem, hogy majd ha felvesznek álmaim egyetemére, amikor már azt csinálom, amit szeretnék, majd akkor lesz barátom, majd akkor sportolok, majd akkor olyan társasági életem lesz. Közben meg egy nagy nulla vagyok, és csak fájdalmat okozok mindenkinek, és anyagilag sem állunk úgy, hogy ez ne terhelné meg a családomat. Rengeteg lehetőséget kihagytam már, mert mindig mindent tökéletesen akarok csinálni, de ha valami nem úgy megy, kétségbe esek, és ha látom, hogy ezen bizony nem tudok változtatni, inkább abbahagyok mindent, és elmenekülök. Nem értem, hogy szerethetnek még mindig, mert én néha már nem is tudok tükörbe nézni. Nem tudom őket büszkévé tenni, folyamatosan csak szenvedünk, már semmi jót nem látnak az életben. Pedig amúgy jó tanuló vagyok, okosnak tartanak. Bejutottam már olyan egyetemekre, amiről mások csak álmodnak, mégsem tudom ezt értékelni. Így most, /mivel persze már megint nem jutottam be oda ahove szerettem volna/ az újabb tanévkezdésig van 365 napom. Dolgozni fogok, viszont szeretném, ha ez az egy év olyan lenne, amire ha visszanézek, nem megint egy elvesztegetett időszakot látok, hanem azt, hogy rengeteget fejlődtem, tanultam és nagyon értékes tapasztalatokat szereztem. Így ebben szeretném a segítségetek kérni. Szeretnék új dolgokat megtanulni, amitől eddig féltem, és szeretném fejleszteni magam.


Ti mit tennétek? Mit tanulnátok? Milyen céljaitok lennének? Milyen könyveket ajánlotok? Köszönöm szépen a válaszokat :)



2016. aug. 28. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem panaszkodom, nem olyan rossz az eletem, van egy rakat lovem es olyan helyeken jarok, amirol az atlagmagyar meg hallani se hallott, de ha meselnem se biztos, hogy el tudna kepzelni. De inkabb nem is beszelek rola.


Lenyeg, a lenyeg, viszont kibuktam almaim egyetemrol SOTE orvosi, korulbelul hasonlo okokbol, mint amit te most csinalsz: nem megy tokeletesen, elmenekulok. Na meg nalunk a penz allandoan kozponti tema volt.


Mit csinalnek a helyedben:

- elmennek egy OKJ tanfolyamra, hogy legalabb valami papir mar legyen a kezedben, ha intelligens vagy, akkor ez adni fog egy nagy onbizalomloketet is, mert sanszos, hogy fenyevekkel jobban fogsz teljesiteni, mint a tobbiek. OKJ-n joval kevesebbet kell tanulni, mint az egyezemen

- szakmai gyakorlaton megismerkednek emberekkel, apolnam a kapcsolatokat: kozos kavezas, ebed stb., szakmai kapcsolatokat epitenek -> itt baratokat es uzlettarsakat szereznek

- kozben bevallalnek valami diakmunkat, sokszor a diakmunka jobban fizet mint a rendes melo: itt is bekerulnek egy tarsasagba


Maganelet:

- elmennek konditerembe, usznek, ujabb tarsasagba kerulnek be

- az igy megismert emberekkel elmennek bulizni, utazni, Balatonozni, fesztivalozni, delutan iszogatni



Vagy, ha az anyagi problemak is leterhelnek, es komolyak a csaladban, gondot okoznak az egyetemi tanulmanyaidban:

- kulfoldi munka bentlakassal. en kijottem es kint is ragadtam, hianyzik az orvosi azert, neha elgondolkodom milyen eletem lett volna, ha hamarabb jovok ki az ures 1 evemben, nem pedig depresszioba sullyedve fetrengek 4 negyzetmeteren es az utolso honapokban mozdulok meg.


A kerdesed amugy jo. En is ujragondolom az eletemet mostansag. A penz nem boldohit 100%-osan, habar a dolgok amit veszek rajta igen.

Viszont a tanulas es a barati tarsasagok nagyon hianyoznak... na meg egy pasi. :)

2016. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!