Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert vagyok teljesen osszezav...

Thirdeye69 kérdése:

Miert vagyok teljesen osszezavarodva?

Figyelt kérdés

Elore szeretnek elnezest kerni, mar maga az osszezavarodott szoveg miatt. es lenyegre toro leszek


Szoval par eve elkezdett erdekelni a filozofia, nagyon sokat olvasgattam ezekkel kapcsolatosan, rengeteg filmet neztem meg annak erdekeben, hogy valamit talalok. Folyamatosan keresek valamit, az eletembe beugrottak a drogok is, mint "segitoeszkoz" legalabb is sokan mondjak, hogy van 1-2 drog pl: LSD, gomba stb, amik segitenek, úgymondd tagitani a tudatot. Eltem veluk, voltak komolyabb "raeszemeleseim"..de MA ugyerzem nemsok haszna volt. Sot inkabb rossz elmenyek.Megis azt latom a hippiken, hogy ok sok mindent elertek a drogok segitsegevel..szoval en, mint gyenge lancsszem cseszhetem az egeszet, mert nem birom a drogokat es ezaltal nem tudom teljesen megismerni a vilagot ami korul vesz minket? Azota is keresek valamit, folyamatosan erdekel Nietzsche es tarsai. De ez melle tarsul a lustasagom.Foggalmam sincs mit akarok, és foggalmam sincs, hogy mit keresek. Mar az emberek, osztalytarsak is furcsan neznek ram, mintha latnak rajtam a teljesen zavarodottsagot, orultseget. Neha mar az orulet hataran vagyok, kezdem azthinni minden hitem amit ebbe a vilag megismerős "útba" fektettem teljesen felesleges volt. Pedig érdekel, érdekel a vilagegyetem, érdekel a létünk miértje. Valaki segitsen kérem, már, ha tud és persze nem néz ram teljesen rossz szemmel( persze, ha igen az teljesen erthető)



2016. okt. 18. 00:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Na hát most ezt én éppen betépve válaszolom meg neked.


Úgy érzem, te sokkal inkább mások érdekében szeretnél cselekedni. És te magad ezt akár a saját egészséged érdekében képes lennél véghez vinni. Szerintem ez csodálatos dolog, jómagam is ilyen vagyok. Imádom ha segíthetek embereknek, mert tényleg ez az egyetlen dolog, amit továbbvihetek az utókor akár parányi részletének. Hogy új tartópillékre alapozhat a mindenkori jövő. És ehhez minél több ilyen ember kéne.


De viszont az eléggé szomorú igazság, hogy nincs elég, és lényegében a munkák fabatkát sem ér. Pontosabban pont emiatt teremtődik meg egy egyensúly, ami belül még ettől függetlenül továbbra is diszharmonikus. Nem tudom, hogy el tudod-e képzelni.

Pont emiatt a belső diszharmóniában érezzük úgy, hogy mindaz, amit csinálunk fölösleges. Látod, hogy ebben lenne a remény... de ez csak utópiában valósul meg.

Amit csinálsz, az épp ahhoz elég, hogy elérj magadnak egy szürke szintet, ami legalább még mindig nem fekete.

És ettől ugyanúgy be lehet kattanni.


A drogok nem csináltak veled rosszat. Az egyetlen dolog, hogy katalizátorként hatottak rád a későbbiekben, és előhozták az amúgy nagyon lassan vagy egyáltalán nem megjelenő hajlamaid.

Lehet hogy nem vagy pánikbeteg, de az írtak alapján te is úgy érzed, hogy mindezek előtt sokkal jobban érezted magad. Azáltal, hogy a sikerek nem valósultak meg, (hála a lustaságodnak) és nem is élted át, folyamatosan csúsztál lefele a lejtőn.


Én abban bízom, hogy élni fogsz egy tőled nem megszokott ötleteddel, és kieszmélve a ködből, elmozdulnál egy új világ felé.


Shit, többet nem írok ilyen állapotban.

2016. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:

Nos ha megszeretnéd "ismerni" és "érteni" a világot, akkor ne csak a tudatod hanem a szemed is nyísd ki.....és hát ügye mondani szokták, hogy a "szem a lélek tükre".....

Direkt írtam le úgy hogy ne legyen egyértelmű....szóval csak hajrá és gyere rá magad, hogy mit akarok mondani ezzel

2016. okt. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
36%

"az eletembe beugrottak a drogok is, mint "segitoeszkoz"


A drog sosem segítőeszköz. Olyan erős függést vált ki, hogy annak egy percnyi kínlódása rosszabb, mint bármilyen hatalmas ráeszmélés! Egy ráeszmélés öröme sem tompítja a drogok általi függés kínzó fájdalmát! Nekem nem kellett drogoznom, hogy erre "ráeszméljek", hogy ezt átérezzem.


"legalabb is sokan mondjak, hogy van 1-2 drog pl: LSD, gomba stb, amik segitenek, úgymondd tagitani a tudatot."


Akkor azok hazudnak! Ne a fűvel kereskedő havertól tudakozódj ez ügyben, aki egy tollat visz az iskolába meg egy tépet lapot, és minden mást úgy kér kölcsön! Mert az mosolyogva szelíd hangon is hazudni fog neked! Nem véletlenül mondják, hogy a drogok rosszak, károsak, csak ártanak az embernek, sőt, legtöbb esetben kínszenvedés közepette MEGÖLIK őket! mert ezt teszik a drogok! Egy nem megbízható ember nem megbízható! Akkor sem, ha délutánonként vele sörözöl! Ez nem lesz elég ahhoz, hogy megváltozzon, ez így túl kevés! És ha szóba jönnek a drogok, persze hogy azt fogja majd tanácsolni, hogy kezd el használni őket! és hogy tágítja a tudatot? Ez egy marhaság! Egy tudós sem használt drogot! A drog pont, hogy elbutít! Gondolkodj, használd az eszed! Na, az tényleg tágítja a tudatot! A gondolkozás! Az, hogy helyette inkább a drogot választottad, az azt mutatja, hogy mennyire lusta vagy gondolkodni.


"Eltem veluk, voltak komolyabb "raeszemeleseim"


Igen? És fel tudnál sorolni közülük néhányat? El tudnád mondani, akár itt, akár privátban, hogy mik voltak ezek a ráeszméléseid? mert ha nem tudod elmondani őket, akkor NEM VOLT ÉRTELMÜK! Hiszen ha nem emlékszel rájuk, akkor hiába való idő, pénz, és egészségpazarlás volt részedről a drogozás!


"szoval en, mint gyenge lancsszem cseszhetem az egeszet, mert nem birom a drogokat es ezaltal nem tudom teljesen megismerni a vilagot ami korul vesz minket?"


A tudósok megtudták, hogyan kell atommagot széthasítani! Le tudják gyártani az okostelefont! Tudod te egyáltalán, hogyan működik egy közönséges vonalas telefon? Hogy a hanghullámok hogy a francba tudnak eljutni egyik helyről a másikra? Vagy hogy egy mobil telefonnal hogy a francba tudsz beszélni valakivel, aki a Föld másik felén van! Hogy a láthatatlan rádióhullámok hogy a francba alakulnak át beszéddé? Hát Nem tudom! De egyet tudok! Drogok által ezt te SOHA nem fogod megtudni, ahogy a legtöbb hippi sem tudja meg SOHA! Ehhez tanulni kell! Elvégezni az egyetemet, de legfőképp az kell, hogy el tudj szakadni attól az életviteltől, ami téged ide juttatott! A világ megismerése nem a drogokon keresztül történik, hanem a megfigyeléseken keresztül, a tudományon keresztül! Egy tudós sem drogozott, és épp azért érte el azt, amit elért!

Tudod mi a különbség a filozófia és a tudomány között? Hogy a filozófia csak találgat! A tudomány meg kísérletez! A kettő között az a különbség, hogy emiatt a filozófia SOHA nem fogja megtudni a nagy igazságot, amíg a tudomány igen, mert ő a gyakorlatban kipróbálja az általa felvetett elméleteket! Amíg a filozófusok szart se csinálnak!


"Neha mar az orulet hataran vagyok, kezdem azthinni minden hitem amit ebbe a vilag megismerős "útba" fektettem teljesen felesleges volt."


Hát, akkor teljesen igazad van! Tényleg fölösleges volt! Az első elv, ami szerint élek, hogy drogot SOHA ne fogyassz! Lehet, hogy most emiatt 150 milliárd agysejted elpusztult! Gratulálok!


"Pedig érdekel, érdekel a vilagegyetem, érdekel a létünk miértje. Valaki segitsen kérem, már, ha tud és persze nem néz ram teljesen rossz szemmel( persze, ha igen az teljesen erthető)"


Nem rád nézek rossz szemmel, hanem arra, ami csináltál, amit tettél. ha rád néznék rossz szemmel, akkor rossz ember lennék. A gond a cselekedeteiddel van, meg a gondolkodásmódoddal.

Ha érdekel a világegyetem, akkor írd be a Wikipédiába, vagy a Goggle-be, hogy "világegyetem", vagy hogy "világegyetem fejlődése". Írd be, hogy "meteor", hogy "csillagok", hogy "feketelyukak", hogy "galaxisok". És ott ezekről szépen MINDENT leírnak, és amit írnak az az IGAZSÁG! Nem amit bódult kába állapotban átélsz a gyilkos agykárosító drogok hatására! A tudomány az egyetlen egy járható út, sem az ezotérikus hazugságok, sem a drogok!

2016. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Keresel valamit, van benned egy kényszer, hogy fejlődj, hogy teljesíts. Ezt felejtsd el. SEMMIT nem kell csinálnod az égvilágon, épp ezért bármit meg tehetsz. A fejlődés, bölcsebbé válás remek dolog és jó cél, de egy idő után rájön az ember, hogy nem kell komolyan venni. Még ha rossz útra térsz és szenvedsz, vagy bekattansz, az is teljesen oké. Ha nem lenne az, nem történhetne meg, de megtörténhet, mert az univerzum nem válogat. Nyugi.
2016. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Hármas ezt benézted, mert az LSD egyáltalán nem okoz függőséget, egyáltalán nem pusztít agysejteket és még sorolhatnám, hogy mi minden faxságot írtál a témáról. Semmit nem értesz a psychedelikumokhoz. Teljesen felesleges volt a hozzászólásod.
2016. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Az LSD egy kábítószer! nagyon benézted, ha azt hiszed, hogy ezzel a süket dumával bárkit is eltántorítasz attól a ténytől, hogy a drogok károsak, és ölnek! Ezt a kérdező saját maga is megtapasztalta! Hiába akarod páros lábbal visszarúgni a drogok általi nyomorba és szenvedésbe, ha van esze, abbahagyja a drogozást végleg! Az LSD utáni zavarodottság pont elég ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy igenis rossz hatással van a szervezetre! Az, hogy valaki saját magát látja hátulról, meg látja a hangokat, bőven nem elég ahhoz, hogy "megvilágosodjon", hogy bármire is "ráeszméljen"! A kérdező eszméljen rá, hogy baromságot csinált!
2016. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy az LSD függőséget okoz, meg agysejteket pusztít, ez kb annyira igaz, mint az, hogy a vadkan a jegenyefák lombkoronájáról legel röptében. Ha már a tudományt ilyen nagyra tartod, beláthatnád, hogy semmi tudás nélkül halvány sztereotípiákra építve buta dolog vitatkozni.
2016. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Olvasd már el ezt az oldalt!


[link]

2016. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"Ha már a tudományt ilyen nagyra tartod, beláthatnád, hogy semmi tudás nélkül halvány sztereotípiákra építve buta dolog vitatkozni."


Ezt belátom. De a helyzet az, hogy én nem ez alapján vitatkozom! Amit állítok, azok tényekre épülnek!

2016. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Mojjo ***** válasza:

No, egyrészt:

[link]


Másrészt meg nyugodtan nyugodjál meg, ha vannak osztálytársaid, az nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy arcátlanul fiatal vagy. Nyitva áll előtted még minden, csak élni kell vele. Lehetőleg nem a kábszival, hanem az emberiség összegyűjtött tudásával.


Először azt kell megismerned, hogy a körülöttünk lévő világból mi érdekel a legjobban, minek a megismerése tölt el izgalommal, mire vagy úgy igazán zsigerileg kíváncsi. Az emberiség történelmére? A körülöttünk lévő élővilágra? A világegyetemre, magára? Az a nagy szerencsés helyzet, hogy akármi érdekel, mindegyik megismerésén, feltárásán elkötelezett emberek sokasága dolgozik, generációk óta, így van mit megismerni. Ha kicsit bővebben kifejted, mi érdekel, tudok konkrétan segíteni talán.


Ami még fontos: el kell döntened, hogy a valódi tudás vonz, vagy a tudás illúziójával akarsz betelni. Ha a valódi tudás, akkor kőkemény tanulás, munka vár rád, azt nagyon nem adják ingyen. Cserébe tényleg megismerheted a körülöttünk lévő világot - és hidd el, baromi izgalmas kaland ez, akkor is, ha egyben baromi nehéz is. Ha a tudás illúziója, akkor a különböző ezós, spirituális, akármilyen hablatyokat ajánlom. Van belőlük elég a neten. Ugyan a világot nem ismerheted meg belőlük, de meggyőzződéssel hiheted, hogy igen, te megismerted, sőt, milyen mélyen látod és mikre eszméltél rá. Nem lesz igaz, de annak fogod hinni. Az is valami. A választás a tiéd.

2016. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!