Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert vagyok teljesen osszezav...

Thirdeye69 kérdése:

Miert vagyok teljesen osszezavarodva?

Figyelt kérdés

Elore szeretnek elnezest kerni, mar maga az osszezavarodott szoveg miatt. es lenyegre toro leszek


Szoval par eve elkezdett erdekelni a filozofia, nagyon sokat olvasgattam ezekkel kapcsolatosan, rengeteg filmet neztem meg annak erdekeben, hogy valamit talalok. Folyamatosan keresek valamit, az eletembe beugrottak a drogok is, mint "segitoeszkoz" legalabb is sokan mondjak, hogy van 1-2 drog pl: LSD, gomba stb, amik segitenek, úgymondd tagitani a tudatot. Eltem veluk, voltak komolyabb "raeszemeleseim"..de MA ugyerzem nemsok haszna volt. Sot inkabb rossz elmenyek.Megis azt latom a hippiken, hogy ok sok mindent elertek a drogok segitsegevel..szoval en, mint gyenge lancsszem cseszhetem az egeszet, mert nem birom a drogokat es ezaltal nem tudom teljesen megismerni a vilagot ami korul vesz minket? Azota is keresek valamit, folyamatosan erdekel Nietzsche es tarsai. De ez melle tarsul a lustasagom.Foggalmam sincs mit akarok, és foggalmam sincs, hogy mit keresek. Mar az emberek, osztalytarsak is furcsan neznek ram, mintha latnak rajtam a teljesen zavarodottsagot, orultseget. Neha mar az orulet hataran vagyok, kezdem azthinni minden hitem amit ebbe a vilag megismerős "útba" fektettem teljesen felesleges volt. Pedig érdekel, érdekel a vilagegyetem, érdekel a létünk miértje. Valaki segitsen kérem, már, ha tud és persze nem néz ram teljesen rossz szemmel( persze, ha igen az teljesen erthető)



2016. okt. 18. 00:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Kár hogy nem ad esélyt arra, hogy normálisan elbeszélgessek vele.
2016. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én most nem is beszéltem a drogozásról, csak a tudományról. Korábban csak kijavítottam pár butaságodat, amit az LSD-ről írtál.
2016. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a bajotok a spiritualizmussal.

Jó magam is racionálisabb fajtába tartozom, és szeretem a dolgokat felfogni tudományosan, és filozófiailag is.

Azonban a spiritualizmust marhaságnak vélni ugyancsak marhaság.

Akinek volt játszószobája, az valószínűleg úgy gondolta, hogy az ajándékot a Jézuska hozta, és egy nagyon szép fantáziavilágban éldegélhetett gyerekkorában. Semmi paraszti logika, csak a meseszerűség.


Amire pedig nem feltétlenül adható racionális válasz, az nyilván el fog terelődni vallásos témába.

Ettől érzi magát jobban néhány ember. Ha téged nem zavar más szemlélete, akkor meg felesleges ellene kampányolnod.


Nagyon sokakban ez az eszme eme önkívületi állapotban történik. Ahol szabad szemükkel látják az emberek a mittudoménmilyen szellemek mozgását. És most őszintén szólva, minden egyes dolgot meg lehet cáfolni tudományos módszerekkel?

Szerintem azon a legérdekesebb dolog elgondolkozni, hogy mi is a valóság. Számomra egy két drogos élmény segített abban, hogy az ezzel való nézeteim bővültek, és ha a világot nem is váltottam meg, de számomra adtak egy új nézőpontot, ami szerint boldogabban tudok élni most. Akár józanul, akár betépve.


A legelső voltam.

2016. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nézd, ha úgy érzed, hogy az LSD segítségével jobb lehettél, rendesebb, elfogadóbb, különb, mint más (vagy éppen mint amilyen voltál), akkor.... Nos nem, akkor sem mondom, hogy drogozz. Inkább azt mondom, hogy drogok nélkül próbálj megváltozni. Ha nem megy, akkor nyilván a kezedben van a lehetőség, hogy a drogok általi megváltozást választod. A lényeg, hogy a végén pozitív változás álljon be.
2016. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a normális az, hogy ha valakit úgy nevelnek, hogy drogok nélkül is normális, rendes életet tudjon élni, adva legyen a lehetőség az egyetemre, és az egészséges életre. Ezért megkérlek, hogyha úgy is gondolod, hogy egyes drogok nem károsak, akkor is próbáld lebeszélni róla a gyereked, hogy próbáljon kémiai szerek nélkül normális életet élni. Kémiai szerek nélkül is sikerüljön adott esetben szakítani a rossz társasággal ha kell, és kémiai szerek nélkül tudja legalább 3-asra megírni a dolgozatát. Ez így normális. Egy felnőtt ember akkor erős, akkor életképes, hogy ha nem szorul semmilyen szerekre normális körülmények között, nem kell az idegességét füvezéssel levezetnie, nem kell alkoholizálnia bánatában, és ne drogozzon, ha valamire nem jön rá. Ráadásul úgy tudom, hogy az LSD nem is mindenkinek okoz örömet. Valakinek szörnyű hallucinációkat okoz (bad trip). És az illető nem tudhatja előre, hogy most melyik is fog történni vele. Ráadásul nem is olyan rövid ideig tart a hatása.
2016. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Te folyamatosan kémiai szerekről beszélsz. És mi van akkor, ha olyan drogot vesz be ami a természetben is megtalálható??
2016. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Sose LSD-ztem, én eddig csak fűvel éltem, és rengeteg dolgot köszönhetek neki. Egy jobb szemléletet a világba, ha józan vagyok.

A gyerekeimet is úgy nevelem majd, mint engem a szüleim, és tudni fogom róluk is, hogy ugyanúgy ismerték meg a dolgokat, mint én.

2016. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#26


Attól, hogy valami bio, még lehet káros.

2016. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#26


Attól, hogy valami bio, még lehet káros.



Senki nem állítja az ellenkezőjét.

2016. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#27


A gyereket nevelni kell, nagyon rossz az a szemlélet, ha ráhagyjuk a gyerekre a dolgokat, és azt várjuk, hogy majd magától tanulja meg, hogy nem kötjük fel a macskát a fára és ütjük szét bottal a fejét. Vannak dolgok, amiket muszáj elmondani, elmagyarázni egy gyereknek, és nem várni addig, amíg saját maga megtapasztalja a káros mivoltát! Sok gyerek azért bántalmaz másokat, mert olyan helyen nőttek fel, ahol a szülők semmi ilyesmire nem tanították, nem nevelték a gyereküket! Nem mondták meg nekik, hogy ne tegyék tönkre mások életét, így az iskolában a szemétkedő rosszindulatú viselkedés volt normális számukra. Márpedig késő, hogy mire rájön, hogy egy f*@*sz volt egész 20 éves koráig, addig csomó embernek tönkretette az életét, egy csomó életre rányomta a pecsétjét! Azonkívül a gyereket kisgyerekkorában kell elkezdeni nevelni. Ha nem nevelik, később magától alakul a személyiségbe, és lehet egész más irányba, mint amerre a tiéd! Attól, hogy nálad bevált a szüleid nevelése, nem biztos, hogy a te gyerekednél ugyanaz be fog majd válni.


Tudod, az emberiség azért jutott el erre szintre, mint most, mert amit az előző generáció megtapasztalt, azt a tudást átadták egymásnak. Ha nem tették volna, akkor a következő generációnak mindig, MINDEN EGYES ALKALOMMAL rá kellett volna jönniük arra, amire az előző generáció! Te a saját tudásod NEM adnád át saját gyerekednek, csak hogy ő a saját bőrén megtapasztalja, hogy mit szabad, és mit nem? Te kiraknád az életbe, hogy tanítsa az élete te helyetted? Tudod te azt, hogy az élet szerepét általában egy nála 3 évvel idősebb vagánykodó srác veszi át, aki minden szarra meg akarja tanítani, csak arra nem, amire meg kéne? Tudja majd hogy tudja belopni az osztálytársa zsebéből a pénzt, de azt nem, hogyan kell emberi módon viselkedni társaival! Ez van, hogyha az élet, és az utca neveli a gyereket! Meg a körülötte lévő vele egyidős társai! Úgy gondolod, hogy nevelje az élet, csak, hogy megtapasztalja azt, hogy milyen szar az élet, az eszetekbe sem jut, hogy pont amiatt ilyen szar, mert sok hülyét pont így nevelnek fel, és lehúzza a színvonalat! Pont amiatt van ennyi lelkibeteg, mert te és még sokan mások kikülditek a gyermekeiteket neveletlenül az életbe! Emiatt nem tud tanítani a tanárnő, emiatt pofáznak órán, és te felnőtt fejjel ezt TELJESEN normális dolognak gondolod, amikor pedig az ilyen viselkedési forma alakítja ki a legtöbb lelki- és idegbeteget! Egy gonoszkodó rosszindulatú, nem európai színvonalú társadalom alakult ki Magyarországon, mert mindig van néhány neveletlen hülye, akinek a szülei meg vannak győződve arról, hogy legyen csak neveletlen a gyereke, tegye csak tönkre a tanórákat, mert ez a normális! De ha véletlenül az ő f*@*sszopó fiát verik meg, akkor betelik nála a pohár... Olyan ku*vára igazságosak, hogy az hihetetlen! Az érzelmi intelligenciaszintjük éppen súrolja egy páviánét, de szerintük ez a normális! Nem csoda, hogy az ilyen érzéketlen emberek padlót fognak néhány színes halllucinációtól, olyan sivár a lelki világuk.

2016. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!