Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert vagyok teljesen osszezav...

Thirdeye69 kérdése:

Miert vagyok teljesen osszezavarodva?

Figyelt kérdés

Elore szeretnek elnezest kerni, mar maga az osszezavarodott szoveg miatt. es lenyegre toro leszek


Szoval par eve elkezdett erdekelni a filozofia, nagyon sokat olvasgattam ezekkel kapcsolatosan, rengeteg filmet neztem meg annak erdekeben, hogy valamit talalok. Folyamatosan keresek valamit, az eletembe beugrottak a drogok is, mint "segitoeszkoz" legalabb is sokan mondjak, hogy van 1-2 drog pl: LSD, gomba stb, amik segitenek, úgymondd tagitani a tudatot. Eltem veluk, voltak komolyabb "raeszemeleseim"..de MA ugyerzem nemsok haszna volt. Sot inkabb rossz elmenyek.Megis azt latom a hippiken, hogy ok sok mindent elertek a drogok segitsegevel..szoval en, mint gyenge lancsszem cseszhetem az egeszet, mert nem birom a drogokat es ezaltal nem tudom teljesen megismerni a vilagot ami korul vesz minket? Azota is keresek valamit, folyamatosan erdekel Nietzsche es tarsai. De ez melle tarsul a lustasagom.Foggalmam sincs mit akarok, és foggalmam sincs, hogy mit keresek. Mar az emberek, osztalytarsak is furcsan neznek ram, mintha latnak rajtam a teljesen zavarodottsagot, orultseget. Neha mar az orulet hataran vagyok, kezdem azthinni minden hitem amit ebbe a vilag megismerős "útba" fektettem teljesen felesleges volt. Pedig érdekel, érdekel a vilagegyetem, érdekel a létünk miértje. Valaki segitsen kérem, már, ha tud és persze nem néz ram teljesen rossz szemmel( persze, ha igen az teljesen erthető)



2016. okt. 18. 00:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Tisztelt 3-as, 6-os és 8-as válaszoló:

Francis Crick a DNS egyik felfedezője, saját bevallása szerint LSD bevétele után jött rá a a dns kettős spiráljának a létezésére.

Az lsd egy olyan komoly dolog, amit ha bevesz valaki és átéli azt amit ad, utána nagyon sokáig nincs kedve még egyszer megtapasztalni, tehát nem okoz függőséget. Feltéve hogy "normálisan" használta és betartotta a szabályokat.

A narcononpont.hu oldalt pedig kár linkelned ebben a témában mert a szcientológia egyház működteti az oldalt amit egy L. Ron Hubbard nevű sci-fi író talált ki.

Nem árt néha utánaolvasni a dolgoknak!!

2016. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Szerintem a tudomany ramegy a reszletekre is, amik annyira nekunk nem fontosak. Amint megtalaljak az igazsagot, (marha van ilyen) akkor az eddigi kiserleteik mar nem fogjak erdekelni. ha elertek a celhoz, minek neznenek vissza.


A spiritualizmus, Buddha, stb. Az ilyen dolgok hulyesegek lennenek? Fejlodes. stb stb. Nincs is konkret feladatunk a foldunk, marmint a buddhizmus szerint van a lelek, es addig addig szuletunk ujja a foldon, amig lenem rendeztuk minden "ugyunket" es amikor ez megtortenik jutunk el a "nirvanába". Egy magasabb sikra. Errol mi a bovebb velemenyetek?

2016. okt. 18. 23:32
 13/31 anonim ***** válasza:

"Amint megtalaljak az igazsagot, (marha van ilyen) akkor az eddigi kiserleteik mar nem fogjak erdekelni. ha elertek a celhoz, minek neznenek vissza."


Ez igaz. A gyakorlatban alkalmazzák ha kell, de már nem igen foglalkoznak vele. Ez így van. De mégis miért is kellene nekik foglalkozni vele? Miért kéne ugyanazokat a kísérleteket elvégeznünk, amiket Newton annak idején? Persze, érdekes, sokat lehet tanulni belőlük, és aki megérti őket, annak elég is. De nem kell ennél többet foglalkozni velük, egyszerűen fontosabb az élet, minthogy olyan dolgokra "pazaroljuk", amit már százszor megértettünk. Aki nem érti, vagy akit érdekel, az meg úgyis csinálhatja ha akarja.

2016. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"A spiritualizmus, Buddha, stb. Az ilyen dolgok hulyesegek lennenek?"


Buddha egy létező személy volt, mégis miért lenne hülyeség? Na a spiritualizmus már tényleg az! Ha összehasonlítod, hogy mire jöttek rá a spiritualisták, és mire a tudósok, akkor látni fogod a hatalmas mennyiségi és minőségi különbséget (előnyt) a tudomány javára.


"Fejlodes. stb stb. Nincs is konkret feladatunk a foldunk"


Számomra az élet értelme az körülöttünk lévő világ megismerése (nyilván a tudományon keresztül). Ha te úgy érzed, hogy számodra az egyik cél, hogy megismerd az élet értelmét, mert gyakorlatilag fogalmad sincs, hogy mi lehet az, és ehhez te a drogokat választod segítségül, akkor hajrá, felőlem csináld. Bár én azt ajánlom ne tedd, de ha mégis, és neadjisten rájössz az élet értelmére, vagy a hirtelen felvilágosodásod közben egy olyan dologra, ami segítségére lehet az emberiségnek, akkor kérlek írd meg, mert akkor én is látom fogom, hogy valami értelme legalább volt. Mert úgy gondolom, hogy eddig nem sok világmegváltó felvilágosodott gondolatod támadt a drogoktól.

2016. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Mojjo ***** válasza:

Na, nézzük:

"Szerintem a tudomany ramegy a reszletekre is, amik annyira nekunk nem fontosak."


Ha a kíváncsiság, a megismerés vágya hajt, akkor érdekelnek a részletek, akkor is, ha gyakorlati szempontból esetleg nem nagyon látjuk hasznukat. Nem azt mondtad, hogy meg akarod ismerni a világot?


"Amint megtalaljak az igazsagot, (marha van ilyen) akkor az eddigi kiserleteik mar nem fogjak erdekelni"


Az előttem szóló jól leírta a dolgot. A tudomány fejlődni akar. Egyre több és több dolgot megismerni a világból. Ehhez pedig az kell, hogy előrefelé menjen, ne egy helyben topogjon. Ugyanakkor a már megszerzett tudás hozzáadódik az emberiség tudástárához, és megismerhetjük, megtanulhatjuk - te is.


Nem azt mondom, hogy legyél tudós. Azt mondom, hogy ha érdekel a körülöttünk lévő világ, akkor bátran eszegess a tudomány asztaláról. Van mit.


"A spiritualizmus, Buddha, stb. Az ilyen dolgok hulyesegek lennenek?"


A spiritualizmus nagy valószínűséggel igen. De nem arról beszéltem, hanem a spiritualitásról. Nem mindegy. A spiritualitás pedig tömény marhaság. A buddhizmust nem ismerem.


"Nincs is konkret feladatunk a foldunk, marmint a buddhizmus szerint van a lelek, es addig addig szuletunk ujja a foldon, amig lenem rendeztuk minden "ugyunket" es amikor ez megtortenik jutunk el a "nirvanába". Egy magasabb sikra. Errol mi a bovebb velemenyetek?"


Az, hogy mesét írni jó dolog, csak ne tévesszük össze a valósággal. Minden korban, minden kultúrának megvoltak a maga hiedelmei. Ezek jó részén ma már csak mosolygunk, pedig azokban az időkben nagyon is komolyan vették őket. Egy részüket egyesek még mindig komolyan veszik, pedig ugyanolyan mese, mint a többi, amit megmosolygunk.


Kérdeztél tőlem privátban is. Arra kérnélek, ne tedd. Ha érdekel valami, kérdezz itt, nézem a topicot, fogok válaszolni, amint tudok. Privátban nem szeretek - ez egy nyílvános fórum, adjuk meg a lehetőségét annak, hogy más is olvashassa, hozzászólhasson.


Dióhéjban a privátban feltett kérdéseidről:

Ha bekábszizva hallucinálsz, akkor NEM a valóságot látod. Tudod, azért hívják hallucinációnak. Legyen a szer akármi. A kábszi nem fog neked segíteni megfejteni a világot. Nincs ilyen út. A drogod képzelgéseket ugyanúgy nem szabad a valósággal összekeverni, mint a meséket.


A valóság megismerésére egy út van: megfigyelni azt a valóságot, szigorú módszertan szerint értékelni a megfigyeléseket, tesztelni a helytállóságukat újra és újra és újra. A megfigyelésekből következtetéseket levonni a világ működéséről, ellenőrizni, hogy ezek helytállóak-e, újabb megfigyelésekkel. Nem mindenféle drogos képzelgésbe merülünk, a valóságot kell megfigyelni. Na, ez a tudomány módszertana. A jó hír azt, hogy ezt a munkát elvégezték és végzik most is helyetted, te már készen kézhezkaphatod a belőle leszűrt tudást.


És igen, nyugodtan dobd ki a kukába az eddig megszerzett spirituális tudásodat. Már, ha tényleg érdekel a körülötted lévő világ. Sorry, nincs könnyű út. Az, hogy jajj, biztos így meg úgy kell működnie a világnak, mert ezt érzem - hát ez nem nyert. A világ nem a mi érzéseink szerint működik.

2016. okt. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Utsó mi a célunk a világban? Még ha a tudomány ad is egy csomó vélhetőleg valós infót, mit kezdjünk vele? Nem tudom, hogy te hogy látod, de ahogy elnézem az emberek többsége nem érzi valami jól magát, mintha nem találnák a helyüket a világban. Rengeteg a gyűlőlet, a feszültség, sokaknak alig akad igazán mély kapcsolatuk bárkivel is. Válasz erre a tudomány? Nem. Arra se igazán tud választ adni, hogy mi az élet értelme, arra se, hogy én mint egyéniség mégis mi a fenét kezdjek magammal. A kérdező szerintem ilyesmikben gondolkodik, ezek miatt van összezavarodva, nem azért, mert belezavarodott egy egyenletbe. De lehet, hogy én értettem félre. A tudományt felhozni ilyen témákra válaszként kb olyan, mint amikor a bigott katolikus Istent emlegeti mindenre.
2016. okt. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Mondjátok, hogy a filozófia haszontalan, a tudomány meg minden, vitatkoztam már ezen másokkal. A tudomány célja a látható világ gyakorlati megismerése, természetes, hogy lesz gyakorlati haszna. A filozófiának ez nem célja. Ellenben foglalkozik a legalapvetőbb létkérdésekkel, amiket a tudomány valszeg sose fog megválaszolni. De attól még azok a kérdések ott vannak. Mi az élet értelme? Miért van valami a semmi helyett? Mi a valóság? Ezek bizonyos szempontból sokkal sokkal fontosabb dolgok, mint bármi, amit a tudomány ki tud okosokodni. A tudomány az adott játékszabájokkal játszik, megpróbál olyan messzire menni, amennyire csak lehet. A filozófia megkérdezi, hogy mégis miért ezek a játékszabájok és milyen a természetük. Ennyi.

A spiritualitás pedig egy igen csak nehezen megfogható dolog és szerintem szubjektív is, ebbe ezért most nem is mennék mélyebben bele

2016. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Utsó mi a célunk a világban? Még ha a tudomány ad is egy csomó vélhetőleg valós infót, mit kezdjünk vele? Nem tudom, hogy te hogy látod, de ahogy elnézem az emberek többsége nem érzi valami jól magát, mintha nem találnák a helyüket a világban. Rengeteg a gyűlőlet, a feszültség, sokaknak alig akad igazán mély kapcsolatuk bárkivel is. Válasz erre a tudomány? Nem."


És a drogok választ adnak erre? Hány drogos él a földön? Na, csak úgy tippeld meg! És ezek közül hányan jöttek rá az élet értelmére? És ha már rájöttek, akkor miért nem mondják el nektek, miért tartják magukban? Hiszen akkor nem kéne drága pénzért megvennetek a drogokat.


Olyan kár, hogy ti ezekre drogos megvilágosodásotok közepette nem gondoltok!

2016. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
értsd meg, hogy attól, hogy rózsaszín az ég, és hogy a tárgyak hullámoznak körülötted, még nem fogsz semmit sem megérteni!! Ha az emberek szemetek egymással, akkor nem a drogozásba kell menekülni, hanem megváltoztatni az embereket! Megváltoztatni az emberek viselkedését, az emberek hozzáállását, azt pedig az ágyban rángatózva nem tudod megtenni!
2016. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Mojjo, érdekes, hogy neked írt a kérdező. Mert én írtam, neki, de nem válaszolt. Valószínű mert nem szeretné hogy kiderüljön, hogy semmire nem jött rá drogozás közben! Mert kb. azt kérdeztem, hogy milyen megvilágosult gondolata támadt.
2016. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!