Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerntetek gáz a mese nézés?

Szerntetek gáz a mese nézés?

Figyelt kérdés
Most 14 vagyok.Nagyon szeretem az avatárt nèzni már az összes rèszèt ládtam 5-ször!nem tudom mit csináljak!nem tudok leszokni róla!😐
2016. nov. 13. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert mi számít mesenézésnek? Attól függ, valakinek a magyar kettőn lévő esti mesék számítanak mesének, valaki pedig a south parkot nézni. Hatalmas különbség van a kettő között, és nem, nem gáz ha meséket nézel. mert mégis mit tudnál nézni, Mondjuk én sok tudományos műsort is néztem oly tájt, mint te, nem tudom hogy mostanában mi a menő a 14 évesek közt, de azt tudom, hogy a TV2-n meg RTL-en menő műsorok úgy szarok ahogy vannak, szerintem pl. az gáz, aki azokat nézi. Úgyhogy inkább nézzél meséket, tényleg még a minimax is szórakoztatóbb, mint amik ezen a két csatornán mennek, úgyhogy szerintem nem gáz. Bár mindenki azt néz, amit akar, nem véletlenül van olyan csatorna, hiszen van rá igény.
2016. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Én is szerettem. A gond akkor volna, ha kevernéd a valósággal.
2016. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az Avatar összes részét? Csak nekem fura, hogy az egyetlenegy részére úgy utal a kérdező, hogy az összes? Vagy lemaradtam valamiről, és már kijött a 2. része?


És szerintem nem mese, PG 13-as korhatár besorolást kapott, ami ugye azt jelenti, hogy 13 éven aluliaknak nem ajánlott, a Shrek(most csak mondtam valamit) meg 6 éven aluliaknak nem ajánlott. Szóval azért nem egy kategória, és a "mesék" általában 6-os karikásak.


Ettől függetlenül nem gáz a mesék nézése, de érdemes kitekinteni a komolyabb filmek felé is. (És félreértés ne essék, a komolyabb alatt nem igazán az Avatart értem.)

2016. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nickelodeon csatin sorozatként ment a mese. :)
2016. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3#az nem az hanem az utolso lèghajlito!!!
2016. nov. 13. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Van második "része is" a Korra legendája.Szerintem nem ciki. Én 19 vagyok és még én is nézek mesét vagy animét.
2016. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hű, hát én itt valamit benéztem, erre az Avatarra gondoltam: [link]
2016. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2*Sü ***** válasza:

A gáz/ciki/menő tengelyt el kell felejteni. A dolgokat az alapján ítéld meg, hogy helyes/helytelen, káros/hasznos, jó/rossz.


A mese anno nem gyerekműfaj volt. A műfaj átmenet a mitológiák, mondák, legendák és az elbeszélő irodalom között, ilyen módon kortól független, illetve lehet a célközönsége egy adott korosztály. Viszont régen a népi kultúrában a mese korántsem gyerekeknek szóló műfaj volt, némelyik igencsak pajzán volt. Volt egy időszak, amíg a mesét elkönyvelték gyerekműfajnak, nem is igazán értem miért. Ma a mese újra kezd részben felnőtt műfaj is lenni, hiszen tulajdonképpen egy sci-fi, fantasy alapja is kvázi mese.


Egy igazán jó mese attól jó, hogy egyszerre képes a gyerekeknek is szórakoztató lenni, de akár a felnőtteknek is komoly gondolatokat átadni. Jó példa szerintem erre e Fel! című film. Vagy ha klasszikusabb példát akarunk hozni, akkor ott A kis herceg. De végül is a Gyűrűk ura vagy a Trónok harca is belefér részben ebbe a műfajba, pedig erősen 18+ kategória mindkettő.


Én 39 éves férfi vagyok. Néha szoktam kedvesemmel rajzfilmeket nézni. Némelyik tényleg nem tudja jól megszólítani a felnőtteket, de a legtöbb mese, rajzfilm egy felnőtt számára is adhat érdekes gondolatokat, vagy pusztán lehet szórakoztató, humoros.

2016. nov. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Néz Simpsons-t, jobb,mint a politikai elemzések és pontosabb:)
2016. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ugyan.. 25 vagyok és minimaxot nézek
2016. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!